Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Most tulajdonképpen megfenyege...

Most tulajdonképpen megfenyegettek a rendőrök?

Figyelt kérdés

A hétvégén betörtek a szomszédomhoz, és a rendőrség valahogy megszerezte a telefonszámom. Tegnap délután felhívtak, és megkértek, hogy menjek el a rendőrségre. Mondtam, hogy nem tudok semmit az ügyről, és nem is érek rá utánuk szaladgálni, de ha kérdésük van akkor keressenek meg az otthonomban 17óra után. Ma el is jött két egyenruhás , végig bunkón beszéltek velem és azt mondták, hogy azzal, hogy nem jelentem meg a rendőrségen hátráltatom a nyomozást, és emiatt eljárást indítjatnak ellenem.

Hogy is van ez? Nem is vagyok tanú, de kötelességem ugrani ha fütyülnek? Szabadnapot kellett volna kérnem csak azért, hogy elmenjek a rendőrségre?



2021. júl. 7. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ha a rendőrök azt mondják, hogy menned kell akkor menned kell. Ha nem akkor az egyrészt gyanús másrészt tényleg hátrálatod őket. Amúgy úgy tudom, hogy a rendőrök igazolják, hogy miattuk nem tudtál dolgozni meni
2021. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tojok rá, hogy igazolják, attól még egy napi munkabérem bánja. Talán kifizetik? Esetleg állják az utazási költségem is?
2021. júl. 7. 20:53
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát mit mondjak, "kicsit" gyanúsan viselkedtél, lehet ezzel magadra terelted a gyanút.

Én be mentem volna a helyedben, egyrészt mert kötelessége az embernek, más részt vagyok annyira jóban a szomszédommal hogy segítek neki ahol tudok mégha ez nem is jelentett volna konkrét segítséget.

2021. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Már nem kell hivatalos idézés a tanúskodáshoz? :D
2021. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudok az esetről, amit el is mondtam a telefonban, azzal hogy eljöttek hozzám nem lettek okosabbak. Ők akarnak tőlem valamit, akkor miért én ugráljak?! Ha esetleg ma kemoterápiára kellett volna mennem, vagy esküvőre, akkoris kötelességem megjelenni?
2021. júl. 7. 20:58
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Elég kevés ember lenne börtönben ha telefonos bemondás alapján eljönnél, hogy valaki semmit sem tud egy ügyről
2021. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

A rendőrnek kötelessége nyomozni, általában írásban idéznek be fix időpontra és kérhetsz másikat ha az neked nem jó (általában adnak). Telefonon is beidézhetnek, az is szabályos viszont valószínűleg én sem ugranék munkaidőben, ha annyira borzasztóan fontos jöjjenek ők a saját munkaidejükben.

[link]

2021. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem megfenyegettek, csak közölték a tényállást. A rendőrség nem kívánságműsor alapon működik, köteles vagy együttműködni velük.
2021. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem fenyegettek, csak úgy álltak hozzád ahogy te álltál hozzájuk. Egyébként meg igazolják a munkahelyed felé a hiányzásod okát, csak kérni kell.
2021. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: a rendörök a SAJÁT munkaidejükben hívták fel a kérdezöt!
2021. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!