Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy rendőr nyomozót egy...

Ha egy rendőr nyomozót egy személy szóban megöléssel fenyeget, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Sajnos volt már olyan, hogy valaki a buszon megismert egy rendőr nyomozót, mikor magánéletében utazott. És odasúgta neki, hogy "Megöli." És továbbment.

Ha másnap a rendőr nyomozó megy be a munkahelyére és ezt jelenti, hogy egy ráadásul ismert ember szóban halkan megfenyegette, nem indulna ügy belőle, mert bizonyítékhiányában nincs mit tenni, a szó elszáll, vagy presztízs beszéd lenne belőle és eljárás indulna?

Csak azért kérdezem, mert munkanélküli vagyok és lehet elmegyek rendőr nyomozónak, és hallottam ilyen dolgokat, hogy vannak ilyen beszólások. Kellene félni vagy nem?



2022. márc. 1. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Semmi.

Ha nincs róla hangfelvétel ( amibe előzetesen beleegyezett, mert ha ez nem történt meg, még téged rángatnak meg miatta), akkor nem történik semmi. Lehet jelentgetni, meg lehet,hogy elő is veszik, de megmondja,hogy ő ilyet nem mondott, és le van zárva a dolog. Ha esetleg kamera vette a dolgot, akkor is védekezhet azzal,hogy nem azt mondta. Fültanúja meg gondolom nem volt a dolognak, ha súgta.

2022. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Unalom van Debrecenben?
2022. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha tökös a nyomozó, akkor megkeresi civilben a kis sz*rjankót, és elássa.
2022. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem ugy megy h munkanélkuli vagy és elmész rendor nyomozonak. Egyetem kell hozza szerncsere te meg jarőrpandurbnak de meg biztonsagi ornek sem biztos, hogy alaklmas lennel. Inkább segedmunkasnak menj.
2022. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Sőt nyomozónak egyetemre se vesznek csak úgy fel, mint a többi főiskolára:

Részletes feltetelek vannak, amik nem sok embernél teljesülnek.

2022. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Ó ne mondja már???
2022. márc. 1. 22:38
 7/7 anonim válasza:

Egyetértek azzal, hogy végzettséget kell szerezni a nyomozói a munkához, nem tudom, munkanélküliként hány iskolád van. Gyanítom, hogy alacsony, ha sehol nem tudsz elhelyezkedni. Esetleg próbálkozz OKJ-s képzésekkel, vannak ingyenesek is, de többnyire fizetős. Azzal szerezhetsz valami papírt és vele állást is. Talán.

Jogkövetkezménye olyan cselekménynek van, ami bizonyítható. A baj akkor van, ha megölnek valakit, és a fenyegetések miatt egy valakire terelődik a gyanú. A fenyegetés nem elég egy elítéléshez. A legjobb kerülni az ilyen helyzeteket.

2022. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!