Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz hogy hajléktalanokat...

Igaz hogy hajléktalanokat ütik verik,és kirabolják?

Figyelt kérdés

mert interneten olvastam ilyent,hogy aki mondjuk utcán él,és hajléktalan,azokat jobban meg tudják támadni,meg stb.

Meg hogy hallotam büntetlenül meg is verhetik,stb stb..

Ez igaz?

Mert én el nem tudnám képzelni,hogy ebből nem lehetne semmi jogi probléma,vagy akármi...



#pénz,rablás,alkoholista,szerencsétlen,hajléktalan,erőszak,verekedés,bunyó,önvédelem
2022. ápr. 21. 12:00
A kérdező szavazást indított:
Dehogynem,verik mint szódás az lóvát,szerinted egy alkoholista csővesnek ki hinne?nem is lenne pénze ügyvédre stb
Hát,jó nyilván ha van kamera meg stb ugyanúgy lehet kapni mint egy normális életű embernek
Vagy leírod:
6 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Részben igaz - persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy folyamat 0-24ben ütik őket, de annyiban igaz, hogy nagyobb eséllyel lesznek bűncselekmények áldozatai.

Jellemzően amúgy a többi hajléktalan által.

Sokszor egymást bántalmazzák részegen/bedrogozva, ellopnak/rabolnak egymástól pár ezer forintokat, ezek elég gyakran előfordulnak, mert az áldozat jellemzően úgyse megy a rendőrségre.


Egyébként az USA kriminalisztikai történelméből tudható, hogy jó néhány sorozatgyilkos direkt választott magának csavargó életmódot élő embereket, mert nem volt se lakhelyük, se barátaik, se családjuk, nem hiányoztak senkinek, így nem volt feltűnő, ha egyszer csak eltűntek.

2022. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-ső

nyilván nem arra gondoltam hogy fel kell az bungalójából,kimegy az telepre üvegért és már egyből csépelik :D

2022. ápr. 21. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, verik őket, de úgy, ahogy az #1írta.

Az is jellemző, hogy területük van. Buda egyes kerületeiben jobb hajléktalannak lenni, míg pl. a 8 kerület egyes utcái ebből a szempontból "tiszták"

Ennek az az oka, hogy ahol csóró emberek élnek, nehéz koldulni, a hajléktalanná váló emberek elmennek.

A jó környékért megverekszenek, és védik.


A másik csoport. aki veri őket azok az agresszív emberek, akik nem tekintenek a hajléktalanok rá emberként, és rajtuk töltik ki a dühüket.

Ez változó, van, aki megvédi magát, és van, aki pénzért hagyja is.


Alapvetően elmondható, hogy aki józan, az mehet szállóra és minden hiedelemmel ellentétben ez tartja a többséget vissza a szállótól.

2022. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a coccintós.
ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!