Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek, ha internetes...

Mit tehetek, ha internetes csalóba futottam?

Figyelt kérdés

Már legalább 3 hete beszéltem egy eladóval a facebookon egy telefont illetően, sikerült is megállapodnunk és miután elküldte a személyes iratait át is utaltam az összeget.

Sok sok kifogást ķövetően megmondtam az úrnak,hogy legyen szives visszautalni az összeget ugyanis én nem várok tovább ezt követte egy ujjabb sorozat kifogás keresés és magyarázkodás.

Tegnap irtam neki,hogyha nem utalja el a pénzt akkor a rendőrséghez fordulok, aztán letiltott.

Gondolkoztam rajta,hogy elmegyek a bankhoz és ha jól tudom ők tudnak neki levelet küldeni, amiben kérvényezik,hogy utalja vissza a pénzt.

32.000Ftról beszélünk, ami számomra nem kis pénznek számít



2022. jún. 20. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bank nem fog veled foglalkozni, hiszen nem tudhatja miért utaltál bárkinek is pénzt. A rendőrség fog, ha éppen szerencséd van.
2022. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Te haraptál rá a csalira (önként).
2022. jún. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Molyember ***** válasza:
80%

2022 van, és még mindig át lehet így verni az embereket. Hihetetlen.

Kérdező, számodra maradt a rendőrség, a várakozás, szerencsés esetben a bíróság. Egyébként meg a tanulság. Ez van.

2022. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Huh az idiota kérdező. Tanulópénz volt. Ha nincs pénzed ne legyen telefonod
2022. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A webes vásárlásokat tudja a bank visszaszerezni, de az utalást nem.

Utaláskor te töltötted ki az adatokat, adtad meg a számlaszámot, a nevét, és nyomtad rá az utalás gombot.

Volt lehetőséged megfontolni. (persze átvertek, de erről a bank nem tehet)

Webes utalást azért "szerez vissza" mert sokszor adathalászat miatt vesznek le pénzt a kártyádról, amihez semmi közöd, nem is tudsz róla.

Nekem tavaly 40 ezer Ft-OM tűnt el a számlámról, egy ázsiai webárúház vette le.

Csak a számlarészletezőben láttam

A bank pillanatokon belül tette vissza az összeget.

A kettő teljesen más.

2022. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Gyakori az ilyen csalás, vagy próbálkozás, az a leggyanúsabb mikor előre akar elkérni tőled mindenféle adatot! Az ilyet azonnal le kell rázni, jófogáson és marketplacen is próbálkoznak.


Ha valakinek fontos az a valami amit rendel, emelje meg a telefonját, és menjen rendesen személyesen átvenni!


A hirdető meg írja ki, hogy csak személyesen vehető át, készpénzzel fizetve!


Aki nem HÜLYE, az tudni fogja, hogy ez nem "maradiság", ódivatúság, hanem így lehet a büdös csalókat tutira kizárni!!!!!!!!

2023. júl. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azóta mizu?
2023. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!