Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kellett megbilincselni...

Miért kellett megbilincselni azokat a 15 éves gimis lányokat, akik pár hete bizsut akartak lopni, de lebuktak?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy olyan veszélyesek voltak, hogy a bíróság folyosóján is megbilincselt kézzel kellett őket várakoztatni. Nem beszélve arról, hogy csak szabálysértést követtek el, nem pedig bűncselekményt.
2010. szept. 23. 07:59
1 2 3 4
 1/33 Dymo ***** válasza:
88%

leszarom,a lopás az lopás,régen még a kezüket is levágták

a megbilincselés lélektani dolog volt ezesetben

2010. szept. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Példamutatás, elrettentés (nem csak őket). Ha egyszer az a törvény, hogy ne lopj, heccből se lopj. Ők megtanulták remélhetőleg, azokat meg elrettent, akikben hajszálnyi értelem lakozik. Akiben a hajszálnyi sincs meg, azt nem, de azokért nem kár.
2010. szept. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Így még jobban meg lettek szégyenítve. Lélektani dolog volt. Remélem csökkenni fognak majd az ilyen brahiból elkövetett bolti lopások ezek hatására.
2010. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen egyet értek a kérdezővel, én is annak a híve vagyok, hogy rögtön a tett színhelyén kardlappal verjék össze őket annyira, hogy az anyjuk se ismerjen rájuk. Szerintem is ez lenne a legcélravezetőbb.
2010. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Példát statuáltak.

Hatásosan, hiszen még most is téma a dolog. Ennek a dolognak az üzenete:

"Sokallod a bilincset egy bolti lopásért? Hát akkor ne lopj, mert te is így jársz."

2010. szept. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
9%
A rendőröknek legyen kin élvezkedni, szerintem néhány óra rendőrségi fogda is elég a lélektani hadviseléshez. De mindegy rendben van de akkor egy jogerősen elítéltől mért várjuk, hogy önként vonuljon a börtönbe. Neki nem jár a nyilvános megaláztatás? Komolyabb ügyeknél meghivatalból nem nyomoz rendőrség mondván nem bűnügy polgári peren oldja meg a sértett stb... Rendben van ne lopjanak.
2010. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
93%

Ha ez a szabály, akkor ez a szabály.

A boltból nem szabad lopni, a bíróságon meg meg kell bilincselni az "ügyfeleket", és ez mindenkire vonatkozik.

Komolyan mondom, nem értem ezeket a csitriket. Jó, hogy az arcuk ki volt takarva a tv-ben, de a ruhájuk alapján egyik sem úgy nézett ki, mint akinek nem adtak volna pénzta szülei akármire. Hát, most jól megszívták. Gondolom a suliban ők voltak a nagyonmenő helyi plázaribik, szerintem meg is érdemelték.

Ha még az erkölcsi bizonyítványukba is bekerülne, hogy szerepelnek a bűntettesek nyilvántartásában, és emiatt nem kapnának később munkát, na akkor egy életre megtanulnák, hogy amit akarsz, azért dolgozz meg, aztán fizesd ki.

2010. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%

Mert megérdemelték?!

Ép itt volt az ideje, hogy lépjenek a lopások ügyében valamit. Anyuci, apuci nem ad rá pénzt? Még, ha élelmiszert lopna, mert nincs rá pénzük és éhen halnak.. De bizsut?

Egyre nagyobb divat a fiatalok körében a lopás.. És hidd el, hogy nem csak azért, mert nincs pénzük. Én is dolgoztam pont egy bizsu boltban. Szerinted kinek kell megfizetni a leltár hiányt? Természetesen a dolgozóknak. Hozzá tenném, nem kis összegeket... Ezzel az erővel, foghatná az eladó pénztárcáját és ki vehetné, ami benne van.

És, ahogy előttem is írták, a tolvajoknak régen a kezüket vágták. Pontosan. Szerintem itt is többen láttak már olyan idős embert, akinek hiányzott az ujja. 70%-uknak nem azért hiányzik, mert megnézték, hogy működik a láncfűrész....

2010. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
17%
Azért kell, hogy az agresszív rendőrök kiéljék magukat valakin, miközben a komoly bűnözők még az utcán vannak.
2010. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%
Mert tizenéves kislányokat sokkal könnyebb tetten érni, elfogni, meghurcolni, kirakatpert rendezni köréjük, mint a komolyabb bűnözőket. Gyakorlatilag ők az Orbán Kormány első politikai foglyai. És most a nép emiatt a "növekvő közbiztonság" miatt, hogy a bolti szarkákat rabosítják, szépen hozzáverdesi a seggét a járólaphoz, miközben a komoly bűnözők, meg maffiózók vígan tevékenykedhetnek tovább.
2010. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!