Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kellett megbilincselni...

Miért kellett megbilincselni azokat a 15 éves gimis lányokat, akik pár hete bizsut akartak lopni, de lebuktak?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy olyan veszélyesek voltak, hogy a bíróság folyosóján is megbilincselt kézzel kellett őket várakoztatni. Nem beszélve arról, hogy csak szabálysértést követtek el, nem pedig bűncselekményt.
2010. szept. 23. 07:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban lélektani nyomás gyakorlása - a hasonló életvitelt előnyben részesítők számára - a cél.

Nem foglalkozom komolyabban azzal, hogy ki, mit "pontozgat" - a weboldalon, - de én az arcukat sem takarnám ki a híradókban az ilyen embereknek, a szégyenérzet nagyon is hatékony nevelőerő LEHETNE, - ha nem áldemokráciában fetrengenénk már 20 éve...

Érv: Amikor megtette a tettét egy ilyen ember, nem érzett szégyenérzetet, - most se érezzen!

2010. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, de az biztos, hogy a büdös életben nem fognak lopni többet!
2010. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
70%

Walter Sobchak

jajj, mindjárt elsírom magam!

2010. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
14%

"A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:32"


Én meg rajtad sírom el magam.

2010. szept. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 doboszoli ***** válasza:
94%

Szerintem, mindegy, hogy jólöltözött "kislányokról", vagy rosszarcú orkokról van szó. Loptak, elvették azt ami nem az övék.

Régen, a piacon kalodába zárt, pellengérre állított tolvajok által üzentek a többinek: NE LOPJ, B+!!

Helyeslem a dolgot.

2010. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem lányokról, és egyáltalán nem a közbiztonságról szólt. Az egész a szenzációhajhász média színjátéka volt.


Semmit sem számított volna, hogy meg vannak bilincselve, hogy be voltak zárva, ha nem lett volna körülötte ekkora hírverés, és nem az ország szeme láttára történnek a dolgok. Mert ugyan a lányok megérdemelték a büntetést, és méltóságvesztést saját környezetükben, viszont nem az egész ország előtt való lejáratást. Ez nem áll összhangban a bűncselekmény súlyosságával.

2010. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
97%

Most sajnáljuk őket?LOPTAK!!!!Nem kisgyerekekről van szó,akik zsebre vágtak egy csokit.NEkik már fel kéne fogniuk...

A kisérés bilincsben folyik,nemre való tekintet nélkül.

2010. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
62%
Alapvetően azért, mert őrizetben (szabálysértési őrizetben) voltak. Bár úgy tudom, hogy kötelező jelleggel egyetlen jogszabály sem írja elő ilyenkor a bilincselést, de ez alakult ki a gyakorlatban. A bilincset szökés, támadás és önkárosítás megelőzésére használják ilyenkor, még akkor is, ha 30 kg-os lányokról van szó. Senkinek sem hiányzik egy szökési kísérlet, egy hivatalos személy elleni erőszak, vagy egy öngyilkossági kísérlet. A lányok valószínűleg nagyon kétségbe voltak esve, ki tudja mit csináltak volna, ha nincs rajtuk bilincs. Nem mellesleg pedig a kezeikről mutogatott közeli felvételeken jól látható volt, hogy igen hosszú körmökkel rendelkeznek, amivel önmagában is nagy pusztítást lehet végezni. Amúgy nem kell ebből olyan nagy gondot csinálni, van amikor megbilincselve visznek be valakit, aztán csak tanúként hallgatják ki. Tény, hogy nagyon megalázó, amikor ország-világ előtt megbilincselt kezekkel mutogatják az embert, de nem kell lopni sem. Bizsut akartak, hát kaptak karperecet. Az őrizetbe vétel és az ezzel járó közel két napos fogdába zárás viszont szerintem túlzás volt, de ha már így alakult jogos volt a bilincsben tartásuk.
2010. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Ilyenkor végig - a cellában is - rajtuk van a bilincs, vagy csak akkor teszik fel, ha kihozzák őket a cellából?
2010. szept. 23. 14:02
 20/33 anonim ***** válasza:
78%
Az ,hogy végig rajtuk van -e több mindentől függhet.
2010. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!