Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az helyes, hogy a határidő...

Az helyes, hogy a határidő lejárta előtt van elmeorvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

A hatóság még egy elmeorvosit kért, mert a multkorit nem fogadták el, mert utoljára 2021.06.29. napján volt elmeorvosi vizsgálat és most májusban kértek, mondtam hogy már volt, de mivel 6 hónapnál régebben volt a tavaly júniusi így újat kellett csináltatni, amire mára idéztek és voltam is.


A hatóság 2022.június 27-én rendelte ki az elmeorvos szakértőt, azzal, hogy 2022. augusztus 27-ig el kell készíteni a szakvéleményt, máskülönben a szakértőt rendbírságolják. Viszont, ha a szakértő kéri 1 alkalommal hónappal, fontos okból még plusz még 1 hónappal meg lehet hosszabbítani a határidőt.


Másfél hete jött a szakértőtől levél -miszerint aug.22-én (ma), jelenjek meg vizsgálaton a Ddbrecen Baksay Sándor u. 25. alatt a (rendőrségi garázs) udvarán található épületben-.


Meg is jelentem.


Kérdésem az lenne, hogy rendben van, normális az, hogy a 2 hónapos lejárat előtt, ami aug.27, még most 5 nappal aug.22-én ma vizsgált?



2022. aug. 22. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Levike, minél hamarabb, annál jobb!
2022. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán belefér levike :)
2022. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Levike, a te esetedben ez nem probléma. Tudod, ahol az elmeorvosi vizsgálat csak formaság, ott öt nap alatt is lesz diagnózis.
2022. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1) A szakértőnek nem tilos határidő előtt előterjesztenie a véleményét.


2) Ha ma megvizsgált, akkor mire a vélemény leírásra, nyomtatásra, aláírásra, ellenjegyzésre, postázásra kerül, az lehet, hogy éppen csak meglesz határidőre.


Vagy nem értem a kérdést, most az a baj, hogy nem a lejárat napján vizsgál meg? Az ugye a fentiek miatt nem tanácsos. Vagy az a baj, hogy nem korábban vizsgált meg? Azt meg azért nem lehet, mert nem csak a te ügyed van, nagyon leterheltek a szakértők.

2022. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

27-ig nem lesz meg. Ma 22. van. Mire az orvos elkészíti a szakvéleményt, az nem lesz meg 27-re.


Az idézésben írva van, hogy a vizsgálatra az összes orvosi leletet vigyem magammal. Magammal vittem ez kb. 35 db lap. Azt mondta, hogy hagyjam már ott, mert idő kell az átnézésére. Valamint, amit beszéltünk, azt diktafonra vette, mindig ki be kapcsolta. Míg azt leírják, elemzik, az tuti nem lesz meg. 27-re ami szombat. Lehet kér hosszabbítást, ami nekem nem jó, mert a bűnügyi költséget nyújtja.

2022. aug. 22. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nem elmeorvosi vizsgálatokkal foglalkozom, de létezik "előzetes vélemény."

Gyakorolatilag diagnózis, indoklás nélkül.

Végleges véleményben szerepel, hogy milyen vizsgálatok voltak, és azon hogy szerepelt a vizsgált személy, tehát a vélemény szakmai indoklása.

Szóval egy előzetest simán megír addig.

Szerintem.

2022. aug. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy ügy azt megírni.



"Tisztelt Bíróság!


Levike sík hülye, rá kell nézni.


Tisztelettel:elmeorvos."



Fejléc, pecsét, aláírás, stb, és kész.

Meglesz ez szombatra.

2022. aug. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-esnél a pont :D


Ha siettetni szeretnéd az orvost, javaslom linkeld a kérdést és a #7-es választ a szakértő orvosnak, hogy puskának felhasználhassa :D

2022. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!