Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrből ügyvéd és ügyészből...

Rendőrből ügyvéd és ügyészből ügyvéd miért gyakrabb mint fordítva?

Figyelt kérdés
Sajnos rossz a múltam, sok lopási ügyem volt régen régen, de már nem lopok. Mivel a büntetődolgokban érintett voltam sokat hallottam azt hogy ügyészség, ügyész, rendőrség. Azt is megtudtam, hogy van olyan, hogy rendőr nyomozó ügyvéd lesz, de egyébként ritka. Viszont hogy ügyészből lesz ügyvéd az gyakrabb. Olyan viszont, hogy ügyvéd valaki és átmegy ügyésznek vagy rendőrnek olyan ritkább. Sőt olyan nincs is. Miért mennek tehát rendőrök ügyészek inkább ügyvédnek és fordítva miért nem igaz?

2022. nov. 7. 17:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem a Levike vagyok.
2022. nov. 7. 17:44
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Tudjuk hogy te nem lehetsz levike,ugyanis te B.Gyula vagy.
2022. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 DK-s ***** válasza:
100%

Figyuzz!


Ha tényleg nem Levike vagy, akkor jóindulatúan szólok, hogy belőle egy is sok ezen az oldalon! Mert lehet hogy a stílusod más, de a kérdések logikája nagyon-nagyon hasonlít. Nem "mosod le" magadról, hogy te vagy Levike.


Egyébként a pontos részleteket nem tudom, de azt igen, hogy egy meghatározott időn belül törvényi összeférhetetlenség áll fent az ügyészi, és az ügyvédi szakma között. Tehát az nem úgy működik hogy egy ügyész felmond, majd ügyvédnek áll. És fordítva sem!


Továbbá a fizetési különbség sem elhanyagolható. Egy ügyvéd munkája a "kutya vacsorája".


Az ügyész állami alkalmazott, fix havi lóvéval, ami nem kevés. H'lye lenne ügyvédnek lenni.

2022. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem Levike vagyok =Eskü tesó, nem lopott
2022. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DK-s ***** válasza:
100%

#4-nek:


Nem megmondtam? XDXDXD

2022. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem Levike. :D Értelmetlen rébuszos jogi kérdés, ügyvédekről, rendőrökről...
2022. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A rendőr kevesebbet keres, mint az ügyvéd, ráadásul foglalkozik sima adás-vétellel, egyéb szerződésekkel, nyugis ügyekkel.

Szóval az ügyvéd munkája jobb.

2022. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sztem rendőrből nem lesz soha senki ügyvéd...
2022. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8 pedig de.


Nekem van 3 tiszthelyettes (utcai) rendőr ismerősöm is, aki jogásznak tanul, közülük egy most fog végezni az egyetemen.


Illetve van 2 olyan tiszt haverom is, akik diploma-kiegészítésként megcsinálta a jogászt is.

2022. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!