Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr megtilthatja, hogy...

Rendőr megtilthatja, hogy idegen nyelven beszéljek?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok, a barátnőm pedig román, egy szót sem ért magyarul. Jelenleg épp Magyarországon vagyunk, és tegnap közúti ellenőrzés során a következő történt:

Rendőr odajön hozzánk és elkéri az iratokat, erre román nyelven megkértem a barátnőm, hogy vegye ki a forgalmit a kesztyütartóból.

Rendőr: - Kérem magyarul beszéljen!

Én: - A barátnőmhöz beszéltem, csak megkértem, hogy adja ide a papírokat.

Rendőr: -Akkor is magyarul beszéljen!

Én: - Sajnos ő nem tud magyarul.

Rendőr: Akkor se beszéljenek románul!


Nem akartam problémázni, úgyhogy inkább nem reagáltam semmit, csak átadtam az iratokat, aztán öt perc múlva továbbmentünk. Korrekt eljárás az ilyen? Mire számít a rendőr, ha egy román rendszámú autót állít meg? Mi van akkor, ha egyikünk sem beszél magyarul?



2023. jan. 31. 17:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
39%
Legközelebb szívasd meg a magyar "közúti csicska"-t (aki szarét hugyért dolgozik) és beszélj román nyelven! Nem, nem vagy köteles magyarul beszélni.
2023. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ironizálhattok, de akkor is bunkó volt a rendőr. Mi az már, hogy nem szólalhatok meg más nyelven?! Ilyenre talán a kommunizmusban volt példa utóljára. Nem tartom magam románnak, sem jobbnak a román népet. A magyarokat sem tartom csicskának, csak a szóban forgó rendőrt tituláltam annak. És mivan akkor, ha a rendőrök hugyért dolgoznak? Ha nincs megelégedve a bérével akkor lehet más melót választani, nem kellene bosszúból bunkónak lenni az emberekkel, akkor sem, ha az illető nem magyar állampolgár.
2023. febr. 1. 04:07
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Korábban leírták az indokot. És valóban tehetsz panasz az igazoltatás ellen, ha szerinted bunkó volt a rendőr.

panasz.orfk@orfk.police.hu

Írd le röviden, amit sérelmezel (beazonosíthatóan), kivizsgálják.

2023. febr. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért kellene bárkinek is trükközgetnie, és így bizonygatnia, hogy tényleg nem tud magyarul, akár saját maga, akár akihez beszél. Normális rendőr felfogja, hogy az egész Földkerekségen majdnem 200 ország és legalább 2000 jegyzett, élő nyelv van, pár száz nyelv hivatalos valahol, és hogy nem a középkorban vagyunk, bárki a bolygó bármilyen pontjáról bárhová képes elutazni. Szóval nem egy diplomát igénylő dolog felfogni, hogy a magyar nem mindenhol mindenkinek magától értetődő.

Ha tényleg volt egy ilyen tahó rendőr (amit őszintén szólva kétlek is, az egész történet kicsit direkt hangulatkeltésnek tűnik, bocs ha én tévedek) szóval ha tényleg létezik valami utolsó suttyó, aki a zsákfaluból soha az orrát ki sem dugta ki, az még akkor sem írja át a teljes jogrendszert, és sehol sem előírás, hogy (főleg egy külföldi rendszámú autóban) kötelező legyen magyarul beszélni. Eleve nem ők mentek hozzá, és nem ők akartak beszélgetni a rendőrrel, de még ebben az esetben is tahóság elvárni, hogy magyarul beszéljenek, habár legalább egy fokkal érthetőbb lenne emberileg, tekintettel, hogy akár önhibáján kívül is lehet ennyire elmaradott és alulművelt, hogy saját magától ne tudjon annyit kinyökögni, hogy "passzport" meg "dokument" meg "papír".


kicsit off de mégsem:

Bejárok egy vietnámi család boltjába. Sokkal jobban tudnak angolul, mint magyarul, nem Magyarország az első hely, ahol megpróbálnak letelepedni. Engem nem zavar, angolul beszélgetek velük. Egyszer egy vevő megrökönyödve vette észre, hogy akivel voltam, ahhoz meg magyarul szólok.

- Jééé, maga tud magyarul??? De akkor az eladóval meg miért angolul beszélget???

Mondom:

- Hűha, beugratós kérdés... Azért beszélek velük angolul, mert vietnámiul speciel nem tudok. :D Amúgy meg semmi köze hozzá!

2023. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
#14 Kíváncsi vagyok, mi lenne a véleményed, ha ez Romániában történt volna magyarokkal.
2023. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Nem voltunk ott, nem tudjuk ki milyen hangsúllyal beszélt, ez egyáltalán nem mindegy.
2023. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy megtilthatja-e, de nettó idiótának kell lenni hozzá. Megmondtam volna neki, hogy akkor mutogassa el a barátnőmnek, hogy mi a bánatot akar.
2023. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy borsodi zsákfaluban volt egy tehetséges diákom, akivel gyakorlásból még a buszon is angolul beszélgettem.

Valami suttyó parasztbácsi olyan patáliát vágott le nekünk, hogy majdnem pofán vágtam. Ott üvöltözött velünk egész úton, hogy "Magyarországon magyarul beszéljetek!!!"

Miért is?? Nem hozzá szóltunk, akkor meg kussoljon.

2023. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
83%
#19 "Magyarországon magyarul beszéljetek!!!" Ezen az alapon a szomszédos országokban élő magyarok nem beszélhetnének magyarul.
2023. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#14 Az az igazság, hogy 32 év alatt romániában sokkal több atrocitás ért a származásom miatt, de ez már más kérdés. Itt "bozgor" vagyis hazátlan vagyok, magyarországon pedig lerománoznak. Hálátlan dolog erdélyi magyarnak lenni, mert egyik nép sem fogad el közülükvalónak.


#17 Már a kezdetektől arrogánsan beszélt, úgy kezelt mintha terrorista lennék és nonszensz kérdéseket tett fel. Például mijáratban vagyunk az országban, meddig maradunk, és hol léptük át a határt.

2023. febr. 1. 14:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!