Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr megtilthatja, hogy...

Rendőr megtilthatja, hogy idegen nyelven beszéljek?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok, a barátnőm pedig román, egy szót sem ért magyarul. Jelenleg épp Magyarországon vagyunk, és tegnap közúti ellenőrzés során a következő történt:

Rendőr odajön hozzánk és elkéri az iratokat, erre román nyelven megkértem a barátnőm, hogy vegye ki a forgalmit a kesztyütartóból.

Rendőr: - Kérem magyarul beszéljen!

Én: - A barátnőmhöz beszéltem, csak megkértem, hogy adja ide a papírokat.

Rendőr: -Akkor is magyarul beszéljen!

Én: - Sajnos ő nem tud magyarul.

Rendőr: Akkor se beszéljenek románul!


Nem akartam problémázni, úgyhogy inkább nem reagáltam semmit, csak átadtam az iratokat, aztán öt perc múlva továbbmentünk. Korrekt eljárás az ilyen? Mire számít a rendőr, ha egy román rendszámú autót állít meg? Mi van akkor, ha egyikünk sem beszél magyarul?



2023. jan. 31. 17:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk ha románul pofázol mit higgyen rólad? Magyarnak már áruló vagy a román dumáddal meg beszédeddel, románnak meg túl magyar a magyar beszéded miatt, mind2 kurzus utálni fog itthon.
2023. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
36%
*román dumáddal, meg barátnőddel
2023. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
49%

A ma 16:45-ös hsz gyűlöletbeszéd és a magyarok szégyenbe hozása miatt jelentve.


Gondolom, te voltál az a paraszt rendőr is.

2023. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
27%

Nem, 23-as nem vagyok rendőr, a tényeket mondtam, a jobboldaliak kedvelik az erdélyi magyarokat, na de nem azokat akik románul dumalnak a román barátnőjükhöz, a baloldaliak még csak mint románként tekintenek az erdélyiekre, ha magyarul beszél itthon akkor még utálják őket.


Semmilyen gyűlöletbeszéd, meg magyarok szégyenbe hozzasa nincs.

2023. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%

De, ez idegengyűlölet, és mivel magyarként szítod a gyűlöletet, a magyarokról fested azt a képet, hogy ekkora tahók, akik szerint a Nagyvilág tartozik nekünk azzal, hogy tanuljon még magyarul, meg he merészeljen románnak születni a barátnõje.

Ebben semmiféle jobboldal még baloldal nincs, ne homályosíts. Ez a rasszizmus semmilyen oldalon nem vállalható.

2023. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
42%
Az lehet hogy nem vállalható, lehet fáj az igazság, de attól még nem fogok hazudni, a kérdező itthon egy pária politika oldalakra bontva. Nem jó magyarnak sem, meg románnak sem. Mind 2 oldal rasszista, egyik a romantikát, a másik a magyarokat utalja. Persze vannak normális emberek is. Ez nem az én véleményem, ez a valóság. Következő ilyen szituációban majd elgondolkodik milyen nyelven szólal meg, a kettőt nem ajánlom újra vegyiteni.
2023. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
56%
Hülye telefon mindent elír, románt akartam nyilván írni, nem romantikát.
2023. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Apai nagyszüleim még akkoriban születtek mikor erdély magyar föld volt, anyai dédszüleim szintén. Magyar nevem van, magyar nyelvü iskolába jártam és magyar az anyanyelvem. Utánam talán meg is szakad a vérvonal, mert a nincs kizárva, hogy a gyerekem már nem lesz 100%-os magyar. De így a jó, az itt olvasottak után már nem vagyok büszke a származásomra, és nem is akarom egy olyan nép tagjának vallani magam, akik ennyire vak soviniszták.


Nagyon eltértünk az eredeti kérdéstől, de legalább ezáltal is bölcsebb lettem a magyarság mivoltáról. Köszönöm a válaszokat!

2023. febr. 1. 17:50
 29/32 anonim ***** válasza:
58%
Szép példát láttunk arra, hogy a rendőr is miért volt tajparaszt, mennyien nem is értem itt, hogy hol is van ezzel a probléma.
2023. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
43%

Soviniszta a magyar? Lehet, de nem kevésbé mint a román, amúgy én kedvelem a román zenéket pl., meg van egy jófej román rokonom is. Nekem nem lenne bajom a románokkal ha fordítva is így lenne. Egyébként meg egy igaz erdélyi magyar nem fog egy románhoz hozzamenni, a saját fajtádat irtod ezzel ki, már a gyereked is románnak fogja vallani magát, a maradék magyarság pedig még jobban szenved majd az elnyomókkal szemben, igen nem mi nyomjuk el a románokat Magyarországon.

Dédapad biztos büszke lenne a román csajodra.

2023. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!