Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrség metudja, hogy...

Ha a rendőrség metudja, hogy jobb magatartásom van, más ember, jogkövető ember lettem, ők is jobban örülnek, vagy nekik mindegy?

Figyelt kérdés

Nagy városban élek, loptam pénzt többször, abban a városban, ahol lakok, meg más városban is, nemrég nőktől vittem el a pénzt. Rendőrségi ügyeim voltak, amiért a független bíróság elítélt és letöltöttem a büntetésem, ugyanis börtönbe is voltam. A abban a városban, ahol lakok a rendőrök még nyáron nagyon igazoltattak, a múltam miatt, meg h nehogy lopjak, mostanába már nem igazoltatgatnak, ha szembejön velem 1 rendőrautó, vagy nem látnak az utat figyelik, vagy leszrnak. Az az igazság, hogy megjavultam, jogkövető lettem és jószívű. Egy példa: Ma délután a belvárosban egy hajléktalan nő ült a hideg járdán, rengeteg gyalogos volt ott, senki nem adott neki, csak egy idősebb nő, meg én. 2 db 200-ast, azaz 400 forintot tettem bele a sapkájába. Egy ezrest akartam, de papír pénz csak egy tízezres meg egy ötezres volt, annyit nem de egy ezrest beletettem volna neki, de aprót tudtam így. És nagyon örültem, hogy jólelkű vagyok. Engem a városban látásból sokan ismernek, úgy mint mást, meg a rendőrök is sajnos. De, ha ezt a gesztust látta aki ismer, vagy civilben a családjával sétáló rendőr, biztos jó gondolatuk volt rólam?


Ha megjavultam és nem csinálok rosszat, hanem jót, ráadásul az utcán fetrengő hajléktalannak adok, akkor ha ez meg az ilyen jó cselekedeteket a rendőrök megtudják, ők is örülnek, hogy x személy megjavult (azaz én), vagy nekik mindegy?



2023. febr. 20. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy már nem lopsz másoktól és nem sérted meg a törvényt nem leszel jó ember. Alapvetően ez az alap szint egy normális társadalomban.

Az meg, hogy adtál egy hajléktalannak 200 forintot meg egy szép gesztus, semmi több.

2023. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, megjavultál. Nincs egy hónapja, hogy több, mint fél millával elkaptak, amit másoktól loptál, de te adsz 400 Ft-ot egy hajléktalannak, mert olyan jóságos ember vagy. Akiket megkárosítottál, azoknak már visszafizetted a kárukat? Nem mondom, azért van bőr a képeden.
2023. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 xd Azoknak nem fizettem vissza még, de visszafogom, vagyis a rendőrség kiadja a lefoglalt pénzből. De azok nem hajléktalanok, hanem gazdagabb emberek. De többet nem csinálok ilyet.
2023. febr. 21. 01:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Te vagy a Levike, akit itt oly sokan emlegetnek? 🙂
2023. febr. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség nem a Mikulás bácsi, aki megsimogatja a fejed, ha jó voltál.

A rendet őrzi, a rendbontókra lecsap.

Ez a dolga.


Nem haragszik, nem hatódik meg, nem az érzelmei vezénylik, hanem a cél: a törvények betartatása, a jogsértők szankcionálása, a bűnözők üldözése.

2023. febr. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Levike! Te leszel Debrecen Robin Hoodja , amit elloptál a gazdagoktól, odaadod a szegényeknek ...csak ez az elcseszett változat :D
2023. febr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 a Wishes Robin Hood
2023. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis egyszer kísértesbe esel, amikor majd elsétálsz egy kóbor öltöző mellett.
2023. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy klepomániás vagy, amely enyhítő körülmény. Az a idős néni is az volt, nem anyagi haszon vezérelte, hanem az adrenalin löket. Kereste a veszélyt, és ő sem tudott ellenállni az üres öltőzőknek. Több Hollywoodi színész szenved ebben az alattomos szindrómában, pedig nekik aztán nincs szükségük lopott pénzre,ékszerekre.
2023. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ebben az örömben csak akkor részesülhetsz/részesülhetnél, ha politikus leszel/lennél. Ők úgyanis milliárdokat tüntethetnének el, mégsem teszik meg. Végtelenül becsületes emberek, tulajdonképpen ez az egyik alapfeltétele a jó politikusnak, a feddhetetlenség. Akad amelyik lebukik, de ők csak a kishalak, úgynevezett feláldozhatók.
2023. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!