Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pártfogóval milyen lesz az...

Pártfogóval milyen lesz az életem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és elkövettem egy garázdaságot melyet nagyon bánok.. ennek következtében bírósági tárgyalásom lesz. Ettől függetlenül kapok majd egy pártfogót. Azzal fenyegetőznek, hogy teljes mértékben nem lesz életem, ugyanis a szomszéd városba és sehova nem ugorhatok át a pártfogó beleegyezése nélkül, valamint ha 8 óra után igazoltatnak az utcán rögtön bevisznek, mert nem szabad ott tartózkodnom.. Mennyire igaz ez? milyen lesz a pártfogóval, tényleg teljesen átveszi az irányítást az életem felett?

2014. júl. 18. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden nap meg fog verni gumibottal.
2014. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azert erdekelne mit kovettel el, hogy partfogot jeloltek ki, meg hogy a szuleid ehhez mit szolnak.


Amugy udvozlunk a valo eletben, ahol a tetteidnek kovetkezmenyei vannak, a 'megbanas' keves.

2014. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
egy kirakat üveget betörtem kicsit piásan, de nem nagy törés volt, de ez lényegtelen.. nem szidást akarok hallani!!!! Elhiszitek kapok napi szintem sőt még többet is! A kérdésemre próbáljatok választ adni legyetek oly kedvesek.. -.- köszönöm!
2014. júl. 18. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az már azért elég durva ha pártfogót kapsz 15 évesen. Ilyet nem szoktak osztogatni minden jött-ment garázdaságért.


Ez több mindentől is függ, a pártfogó fogja felállítani a játékszabályokat.


Lesznek magatartási szabályok amiket be kell tartanod. Előfordulhat hogy kapsz egy kijelölt zónát (az a település ahol laksz) amit csak a pártfogó beleegyezésével hagyhatsz el. Az is lehet hogy egyes helyek látogatását fogja megtiltani. Megtilthatja azt is hogy egyes személyekkel érintkezzél. Megtilthatja az alkoholfogyasztást és még kismillió dolgot szabhat meg. Megadott időközönként (elég gyakran) meg kell jelenni nála. A szavaiddal élve: igen, teljesen átveszi az irányítást az életed felett, ha már te nem tudod irányítani.


Illetve ezentúl marhára figyeljél hogy ne kövess el semmilyen szabálysértést. Bűncselekményt meg pláne ne.


Egyébként érdemes betartani a játékszabályokat, ugyanis a pártfogó folyamatos kapcsolatban áll a gyámügyesekkel, a bírósággal és az ügyészséggel. Nagyon megütheted a bokádat ha nem viselkedsz.

2014. júl. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát most az lesz, hogy szívni fogsz egy ideig. Amit tettél, az h*lye dolog volt, de még van ráő esély, hogy embert faragjanak belőled. Szóval csináld, amit mond, még ha szívás is.

Jobban jársz, mintha utána egész életeden szívnál.

2014. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!