Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr mivel nem örült...

A rendőr mivel nem örült neki, hogy idézésen nem jelentem meg, ez nem jelenti azt, hogy következménye lesz?

Figyelt kérdés

Egy cég telephelyén villástargoncásként dolgoztam, 32 éve villástargoncázok. Egy szép napon három raklapnyi termék eltűnt, amiből rendőrségi ügy lett. Tavaly nyári az eset. Előbb tanúként voltam bent a rendőrségen, majd idén februárban gyanúsított volt a papírra írva, hogy mint gyanúsított menjek be. Nem lepődtem meg, gyanúsított lettem, de kiállok az ártatlanságom mellett, mertnem én tulajdonítottam el a termékeket. Személykocsimba be sem fért volna, be is van a telephely kamerázva, valami zsiványság van. Most nagyobb értékre elkövetett lopás miatt engem gyanúsít a rendőrség, azt hogy gyanúsított lettem ebben az ügyben két hét múlva megtudta a cég, kirúgtak. Két hete megint küldött a rendőrség, hogy jelenjek ma meg mint gyanúsított a kapitányságon. Azt nem írták rá, hogy miért, mindenesetre tegnapelőtt lebetegedtem, tegnap orvosnál voltam, mondtam az orvosomnak, hogy ma mennem kéne hivatalos helyre, azt mondta ne menjek, pihenjek a héten, ad igazolást. Még tegnap felhívtam az ügy előadóját, hogy nem tudok menni, mert lebetegedtem. Mondta az előadó, hogy nem örül neki, mert azért idezett, hogy elmeorvos szakértői vizsgálat lesz és így ki tudja mikor ér rá megint a szakértő. Azt magyarázta, hogy az igazolást e-mailen küldjem el, meg hogy telefonszámom megadom e. Mondtam nincs telefonom jelenleg mert kirúgtak, meg vagyok szorulva, eladtam. Mert a jövő hétre akart így hívni valamelyik nap, mármint a szakértővel egyeztet és egy hét múlva valamelyik nap. Mondtam sajnálom, ezután háromszor mondta, hogy ha tudok meg bírom magam menjek azért el. Ráhagytam, hogy oké, de én betegen nem megyek, nem is értem, hogy hogy gondol olyat, hogy betegen menjek. Lehet ő nem tudja milyen amikor beteg az ember, lazas, lehet sosem volt beteg... Én még tegnap papíron i leírtam, hogy beteg lettem, csatolom az igazolást, majd a feleségem tegnap ajánlva, tértivevényesen, elsőbbségivel feladta, már ma vagy holnap megkapják.

Én igazolással kimentettem magam, legálisan nem jelentem meg. Most, hogy a rendőr szakértői vizsgálatra idezet volna, de nem örült neki, hogy nem jelenek meg, akkor így is következménye lesz, vagy el kell fogadniuk az orvosi igazolást és nem lesz következménye?

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. márc. 23. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Sztem vki rád akarja ezt kenni

2. Ha már elmeszakértői van a dologban ez biztosan elmegy a Bíróságig.

3. Sok-sok tárgyalás lesz, nem szabad hagyni magad, el kell menni a végsőkig. Ez évekig el tart majd.


Az orvosi igazolást meg el kell, hogy fogadja a hatóság, majd kapsz időpontot 2 hónap múlva

2023. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szerintem valamelyik régi dolgozó, vagy biztonsági őr lehetett, de tutira nem egy ember lop el három raklap több mázsa cuccot. Az is biztos, hogy többen együtt csinálták éjjel, valamelyik főnök keze is benne van, mert ezt egy ember nem tudja ellopni, mégis csak egyedül vagyok gyanúsított. Azt nem értem, hogy a rendőrség is hogy lehet ilyen naiv vagy idióta, hogy nem mondta a feljelentés megtételekor, (mert nyilván engem jelentettek fel), hogy hé ember, hát egyedül nem képes megtenni szerencsétlen a lopást. Vagy tudják a rendőrök is, csak le lettek fizetve. Szerintem a régi nagyok voltak, áramszünetet csináltak, hogy ne működjön a kamerarendszer sem, és valami nagyobb tehergépkocsira rátették és vitték. Az áramot pedig ezután visszakapcsolták. Aztán tettek egy feljelentést és mint új dolgozóra, aki csak hat hónapja dolgozott ott, rámverték. Ezt mind elmondtam a rendőrségnek, de annyit mondott az előadó, hogy bizonyítékok vannak ellenem. Azt, hogy milyen bizonyítékok, nem kérdeztem, mert azt nem mondanák el úgysem, soha a büdös életbe nem tudom meg. Annyit tudok, hogy kamerarendszer van és az bionyítani tudná az ártatlanságom, hogy nem vagyok kamerán rajta, mert ha az udvar közepéről tűntek el a raklapnyi cuccok, azt látni kellett volna a kameráknak. Ezt mind kikerüli a rendőrség. TE VOLTÁL ÉS KÉSZ!!! Szerintem a cégnek a nagy kutyái haverjai a rendőröknrk. Nade én ezt nem hagyom annyiban. Pert indítok.
2023. márc. 24. 01:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Na?? Miért nem jön hitelt érdemlő válasz? Más kérdésnél látom tíz-tízenöt válasz is érkezik, pedig azok is olyan kérdések, hogy átlagember nem tudná a választ, csak akik értenek hozzá, mégis sok válasz érkezik.
2023. márc. 25. 17:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akartok válaszolni.
2023. márc. 26. 01:13
 5/9 anonim ***** válasza:

De milyen választ vársz te birka? Az első leírta. Ebből bíróság lesz, mert szakértőhöz kell menned.


Hogy itt mi lesz az eredmény, azt honnan tudjuk?


Orvosi igazolást meg miért ne fogadnának el? Ez nem kényszermunkatábor.

2023. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem figyeltem a kérdést...


Kiegészíteném amit írtam, azért kötözködik a nyomozó, mert az elmeorvos szakértői vizsgálatot külsős pszihiáterek végzik, akikhez időpontot kell kérni, hetekkel előre kapják a nyomozók is az időpontot.


Te most am kifogtál egy szemét ügyészt + a munkáltatónak akkor is igaza van, ha nincs helyzetet.

Ez az ügy a rendőrségen fog vesztegelni vagy 2 évig, mire vádemelés lesz és valószínű felfüggesztett börtönbüntetés lesz a vége.


Am. milyen jellegű cég ez? Pl. élelmiszeripari? Vagy milyen?

2023. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5. Köszönöm a válaszod, de azért ne bírkázz le máskor. Lehet, hogy az unokám is lehetnél.
2023. márc. 26. 21:44
 8/9 A kérdező kommentje:
6. Tetőcserép, tégla, építőanyag gyár.
2023. márc. 26. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Ott vki építkezik és Rád kente a dolgot... tipikus.
2023. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!