Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hivatalos személy elleni...

Hivatalos személy elleni erőszakért feljelentene a rendőr?

Figyelt kérdés

Mostanában többször olvasni neten, hogy volt elítéltek megbosszulják a börtönőrön, rendőrön a múltjukat. Egy fickó kijőtt a börtönből, egy boltban látta azt a börtönőrt, aki korábban ott volt börtönőr, ahol az elítélt volt, nem volt jó viszonyuk anno bent, és miután kiment a boltból, jól megpüfölte a börtönőrt. Aztán az egyik elítélt a korábban az ügyében eljáró nyomozó rendőrt úgy bosszulta meg, hogy kiszúrta késsel a kocsija kerekét.

Én is voltam elítélt szabálysértésekben, bűncselekményekben, mindegyik közlekedési ügy volt, ismer pár rendőr és ma a tecoban én is láttam a korábban egy ügyemben eljáró rendőr nyomozót. Nem köszöntem neki.

Tegyük fel, ha odamentem volna hozzá és hátulról tenyérrel jól vállon vagy hátonvágom, de csak baráti alapon és csak azért, hogy utána nevetve mondtam volna, hogy jónapot!, hogy van??? Elképzelhető, hogy ő nem vette volna barátinak az üdvözlést és feljelent hivatalos személy elleni erőszakért?



2023. márc. 25. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínű.
2023. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hivatalos személy valaki és hátulról “barátilag” megcsapod is feljelenthet nem, hogy akkor ha még rendőr is az illető
2023. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt a jog amúgy különösen aljas indoknak hívja és vissza is rakják érte az elkövetőt, ráadásul minősítő tényező.
2023. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyre több a rendőr elleni támadás. Plusz még Pécsen egy rendőrt megfenyegettek, várták hogy jöjjön, hogy szétverjék. Fent van a tegnapi médiában.
2023. márc. 26. 01:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Aztán az lett a vége, hogy bevágták a gyereket a sittre, mármint amit az előbb írtam, hogy Pécsen megfenyegetett és meg akart verni egy rendőrt.
2023. márc. 26. 01:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Veled levike nem foglalkoznának. A helyszínen el lennél verve a jogos védelmi helyzet jegyében és kész
2023. márc. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rabbit hívj!
2023. márc. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"tegyük fel, ha odamentem volna hozzá és hátulról tenyérrel jól vállon vagy hátonvágom, de csak baráti alapon és csak azért, hogy utána nevetve mondtam volna, hogy jónapot!, hogy van???"


Nem, csak ennyiért valószínűleg az értelmesebb rendőrei nem jelentettek volna fel.

(az más kérdés, hogy utána megvártak volna kint a parkolóban és úgy elraktak volna, hogy egy hétig egy irányba szaladsz..)


A hiv. szem. - hez egyébként bántalmazásra, mint tényállásszerű cselekményre van szükség (a másik két cselekmény itt most nem játszik), az egy alkalommal "tenyérrel megcsapás" hátulról nem meríti ki ezt a cselekményt.

2023. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!