Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen esetben ki ellen kellene...

Ilyen esetben ki ellen kellene feljelentést tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy egy apróhirdetéses oldalon előreutaltam pénzösszeget, tudom nem szokás előreutalni, de már sokszor vásároltam idegenektől és nem volt eddig semmi gond.

Az utalás egy cég nevére ment, ami mint kiderült elég rossz értékeléseik vannak, viszont pár éve üzemel.

A cég létszáma 10 alatt van és megvan a vállalkozás vezetője.

Az apróhirdetéses oldalról ki lett tiltva a személy, a cég weblapján megtalálható mailcímről pedig nem jön válasz, persze még néhány napot várok, megpróbálom majd megkeresni telefonon is őket.

Ilyenkor mi lenne a teendő, ki ellen kellene feljelentést tennem abban esetben, ha nem kapom meg a pénzemet/árut?

Eddig még senkit sem kellett feljelentem szerencsére, viszont ezért nem vagyok teljesen otthon ebben, annyit tudok, hogy online szeretném a feljelentést megtenni.

A válaszokat előre is köszi!



2020. ápr. 13. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Online nem lehet, feljelentést csak személyesen tehetsz a rendőrségen, bizonyítékokkal alátámasztva, hogy jogos a feljelentésed.
2020. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, viszont elméletileg itt lehet ügyfélkapuval ügyeket intézni, feljelentést tenni: [link]
2020. ápr. 13. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha úgy érzed becsaptak akkor nyugodtan jelentsd fel őket. Nem neked kell mérlegelned, hogy eleve el sem akarták küldeni az árut csak direkt tévesztettek meg hogy kicsalják a pénzed (ez a csalás esete), vagy egyéb probléma miatt nem szállítanak. Ezt majd a nyomozóhatóság eldönti és tájékoztat az ügy lezárásáról.
2020. ápr. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!