Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor milyen formában értesíti...

Mikor milyen formában értesítik a lehetséges elkövetőt, hogy be kellene fáradni egy kihallgatásra?

Figyelt kérdés

Milyen súlyú bűncselekmény az aminél csak küldenek egy levelet hogy meg kell jelennie a rendőrségen, milyen aminél a rendőrök személyesen keresik fel az otthonában és milyen aminél éjjel a TEK-esek törik rá az ajtót?

Mikor melyik indokolt?



2023. márc. 27. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Levélben idézik az elkövetőket, hogy meg kell jelenni gyanúsított kihallgatáson. Ezt úgy küldik, hogy meg kell kapja az elkövető az időpont előtt 5 nappal legkésőbb. Ha nem jelenikmeg az adott időpontban, akkor később egy új idézést küldenek ha akkor sem jelenik meg akkor értemennek. Ha nem találják otthon, sikertelen az elővezetés, lehet hogy elfogatóparancsot adnak ki.


Ha viszont alapból súlyos a cselekmény, nem idézik, hanem értemennek, előállítják.


Tek akkor megy, ha feltételezik, hogy fegyverrel rendelkezik az elkövető.

2023. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 És például milyen bűncselekmény az aminél levél érkezik és milyen aminél a rendőr kopogtat. Például milyen súlyos.
2023. márc. 27. 18:27
 3/9 DK-s ***** válasza:
9%

Első körben mindig "Tanúkénti idézés"-t küldenek mindenkinek. Még a súlyosabb eseteknek is. Tudod hány balek megy be? XD


Ha nem jelenik meg akkor második körben elővezetését rendelik el. Ezt rendszerint hajnali 1-4 között szokták megkísérelni, mivel akkor a legvalószínűbb hogy otthon van.


Ha ez sem volt sikeres, akkor jöhet az elfogató-parancs.

2023. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 Hát tudom, mondjuk bűnöző szinte csak balekból lesz:D

Bár egyik ismerősömet úgy vitték el betörés gyanújával, két civil rendőr ment a munkahelyére mintha őket is ki kellene szolgálni, aztán mikor jött a kérdés hogy mit szeretnének ment a válasz hogy menjen el velük kicsit beszélgetni:D

2023. márc. 27. 19:53
 5/9 DK-s ***** válasza:
9%

#4-nek (kérdezőnek):


Azért a rendőrök is tudnak néha nagy balekok lenni! XD


Röviden: Riasztásra érkezve futás közben megálltak egy pillanatra, és tőlem kértek tájékoztatást, hogy láttam -e valakit-valahol, és hogy merre futott?


Engem kerestek, csak megtévesztette őket az öltönyöm. Ezen a mai napig röhögök, ha eszembe jut.

2023. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Lopásnál, ha nem miliárdos összeg, hanem kisebb vagy nagyobb értékű, akkor idéznek.


Ha súlyos testisértés, rablás, akkor értemennek.

2023. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Idézés - hivatalos levél formátumban. Ez az alap.

Ha nem teszel neki eleget és nem mented ki magad utólag, akkor küld még egy idézést. Ha azt is elmulasztod, akkor elővezetésedet rendelheti el, de ez akár un. útba indítással is foganatosítható.


Kivételes esetben - ha eljárási cselekmény sürgőssége indokolja - akár telefonon is lehet idézni, de ez ritka.


Amikor a TEK töri rá az ajtót valakire, az nem idézés, hanem elfogás, majd őrizetbe vétel.

Ez tettenérés esetén történik, ha van elég bizonyíték a megalapozott gyanúra, de ezt általában meg szokta előzni nyomozati munka.

2023. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 DK-s ***** válasza:

#7-nek:


Nem igazán szokás második idézést küldözgetni, ha baxott elmenni az elsőre, és ki sem mentette magát. Mivel szabályszerű idézésen nem jelent meg, elővezetését rendelik el.


A nyomozók általában nem igazán szokta nagylelkűsködni, vagy rendesnek lenni. Őket az érdekli, hogy ki tudjanak hallgatni. Ha magadtól nem mész, nem fognak kuncsorogni neked hogy ugyan, fáradj már be.

2023. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 - asnak!


A 7 - es vagyok.

Hát nem tudom.

Én mindig küldök másodikat. Persze eddig még jött kimentés, valamilyen. Soha nem szólt még egyik elöljáróm sem, hogy ne tegyem (sőt inkább azért szóltak volna, ha már az első után elrendelem az elővezetést).


Bár ez lehet kapitányság (vezető) függő.

2023. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!