Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valoban korrekt a nyomozas...

Valoban korrekt a nyomozas ebben a formaban, vagy a rendorok igyekeznek lerazni? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés

Az unokahugom osszeveszett a baratnojevel egy fiu miatt, majd nehany honapra ra a kislany az unokahugom neveben tragarsagokat irt masoknak a facebookon. Miutan a testveremek felvettek a kapcsolatot a szulokkel, akik ugy reagaltak erre, hogy es akkor ok most mit csinaljanak ezzel, elkezdtek az unokahugomat fenyegetni irasban, fuzetlapokra firkalva, amit hol a postaladajukba, hol az ajto levelbedobo nyilasan dobtak be. A rendorseghez, es az ifjusagvedelmisekhez fordultak. Mindket helyrol elutasitottak oket, azzal, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni.


Nehany nappal kesobb az utcan a baratno a hugom utan kiabalt, szidalmazta, mire o visszafordult, es megkerdezte a gyereket, aki 16 eves, hogy mibol gondolja, hogy ezt megteheti. 3-an voltak, igy a kislany elegge batran felemelte a kezet, hogy megusse a hugomat, aki gyorsabb volt, es lekevert egy sallert a kiscsajnak. Nem sikerult eleg nagyra, de azert a szulok feljelentettek a testveremet, akit gyorsitott eljarasban az ugyeszseg szoban elmarasztalta garazdasag vetsege miatt, azert nem tobbre allitolag, mert a kiscsaj arcan nem latszott meg semmi.


Ezutan mar eletveszelyes fenyegetesek erkeztek, majd nehany nap mulva az unokahugomat a hazuk elott az utcan 4 meterre a kaputol egy ismeretlen fiatalember elkapta, es osszeverte az arcat. Latlelet, feljelentes, majd nem tortent semmi, ezert egy erre alkalmas internetes programmal fantomkepet csinalt egy ismeros az elkovetorol, amit tobb kozossegi oldalon is kozzetettunk. Tobben felismertek az elkovetot, majd 6 het semmi utan, miutan a testverem tobbszor jelezte, hogy kire gyanakodnak, a rendorok behivtak a kislanyt szembesitesre, hatarozottan allitja, hogy az a fiatalember verte meg, mire a rendorok kimentek hozza hazkutatni, am nem talaltak meg azokat a ruhakat, amit az elkoveteskor viselt, igy a hugomra tamadt a nyomozo, hogy oruljenek neki, hogy nem tesz feljelentest hamis vad miatt ellenuk.


Semmifele nyomot a nyomozas alatt nem rogzitettek, az unokahugom megkarmolta, es a kezeben levo kulccsal orrba vagta a tamadijat, de sem a korme alatt nem kerestek szovetfoszlanyokat, sem a kulcsot nem vizsgaltak meg.


Ezutan a levelek mindennapossa valtak, a fenyegeto kislany 4-5 haverjaval folyamatosan a haz korul ogyeleg, mar a 6 es 7 eves kistesokat is fenyegetik.

A testverem bevitte a leveleket a rendorsege, ahol azt mondtak, hogy papirrol nem lehet ujjlenyomatot venni, a postaladarol es az ajtorol azert nem vesznek, mert meleg van. Egy este rajtakaptak a fenyegetozo kislanyt, aki a foldszinti erkelyuk alatt guggolt, es elvagta az internet vezeteket. Mire a haztombot megkerultek, a kiscsaj ismet kereket oldott. Rendort hivtak, talaltak egy szemmel is jol lathato ujjnyomot egy muanyag lemezen, ahol a kabel futott, de a technikusoknak 1.5 het elteltevel sem sikerult kierni nyomot rogziteni.

Kisvarosrol van szo, mindenki ismer szinte mindenkit. Aztan egy nap amikor a napi ket fenyegeto levelbe beleuntak, ismet elmentek a szulokhoz, hogy beszeljenek veluk.

Az anyuka magabol kikelve orditott, hogy azert van, mert a lanyuk fel a hugomektol, mert rendszeresen a kornyekukre jarnak. A testverem kozolte, hogy mivel ott az orvosi rendelo, igy nemigen van mas valasztasuk.

Anyuka: de akkor se jarkaljanak arra. Es kulonben is az o kislanya ejjel nappal otthon van. Kb 35-40 fenykepfelvetel van, amin a fenykepezogep a datumot es idot is megjeleniti, es egyertelmuen a fenyegeto kiscsajrol, es a baratirol keszult.

A testveremek reklamaciojara a nyomozo kozolte, hogy nincsenek bizonyitekok. Jelenleg itt tartunk, es varunk, es szeretnenk megtudni, hogy kifogasolhatjuk-e a nyomozast, illetve az egesz eljarast ebben az ugyben.


2012. júl. 30. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az ügy már meghaladja egy ilyen portál tanácsadási lehetőségeit és illetékességét. Mindenképpen forduljatok ügyvédhez, tőle kérjetek tanácsot és segítséget.
2012. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a fenyegetőző lány esetleg brazil?
2012. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem brazil, bar a baratai kozott tobben is azok.


Termeszetesen probalunk ugyvedhez is fordulni, de addig is kivancsi lettem volna ra, hogy mennyire altalanos rendorsegi eljaras az ilyen.

2012. júl. 30. 16:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy általános-e vagy sem, mert szerencsére nincsenek ilyen tapasztalataim. De attól függetlenül, hogy általános-e vagy sem, ne hagyjátok lerázni magatokat, kérjétek ügyvéd segítségét. Az általános eljárás nem feltétlenül szabályos és jogszerű is.
2012. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendőr vagyok, és őszinte leszek.

Ez az egész nem szól másról, mint neveletlen kislányokról, ahol mindkét gyereket jól el kellene verni, hogy tudja hol a helye. Ilyen idiótaság miatt, akartok ujjnyomatot vetetni, DNS mintát rögzíteni, fantomképet rajzoltatni? Komolyan?

Szerintem nagyon rendesek voltak a kollégák nálatok! Ennyit itt nem foglalkoznánk ezzel.

Nincs ezeknek a lányoknak szülőjük, aki elmagyarázná nekik, hogy lányaim, nem kell a rendőrségre járni, csupán szocializáltan kell élni, mint bárki más.

Most körülbelül leírtál 10 bűncselekményt, vétséget, szabálysértést, amit mind elvártok, hogy vizsgálják ki...

Én kivizsgálnám neked, DNS-t is rögzítenék, de utána valaki fizesse ki az államnak a milliós vizsgálatokat...16 éves neveletlen lány miatt.

Kifogásoljatok természetesen mindent, engem meg pontozzatok le nyugodtan. Bocsánat.

2012. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hat, koszonom a kielegito rendori valaszt. Ha jol ertelek, az unokahugomat, aki egyebkent az iskolan kivul sehova nem jar, elegge zarkozott gyerek, jol fenekeljuk el, mert megtetszett egy fiunak, aki korabban a fenyegeto kislannyal jart, es ket kepet likeolta a facebookon. Valoban komoly vetseg volt a reszerol.


Amikor azt irtam, hogy az unokahugom arcat a fiatalember osszeverte, konkretan arrol volt szo, hogy az allkapcsa 2 helyen repedt meg, osszetore az orrat, kiverte 2 fogat, a szeme beverzett. Nem, nem ejszaka a diszkobol hazafele menet, hanem delutan 17:30-kor, fenyes nappal a hazuk elott.


Nem hiszem, hogy egy gyerekek kozotti szerelemfeltesnek ez lenne az elintezesi modja, es egy ilyen merteku "butetest" csak ugy szo nelkul kellene elintezni egy ejnye-bejnyevel.

Bar lehet, hogy en vagyok elfogult, mert a csaladomrol van szo.

2012. júl. 31. 01:31
 7/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam megegyszer a rendor hozzaszolo kommentjet, es komolyan kezdek meggyozodni arrol, hogy csak en vagyok olyan naiv, hogy egy allitolag kulturalt orszagban azt hiszem, hogy jogom van nappal az utcara menni ugy, hogy ne tamadjanak ram, Es jogom van magantulajdonomhoz is, amiert megdolgoztam, es jogom van ahhoz is, hogy abban masok kart ne tegyenek. Az ugy szempontjabol lenyegtelen, hogy a kislany, aki a felbujto volt, 16 eves, az elkoveto 21.


A fenyegetesek meg a tanev alatt elkezdodtek, akkor tobb alkalommal is a hazafele uton a fent emlitett tarsasag elkapta, kozrefogta es kessel fenyegette a gyereket, egy alkalommal pont a rendorok mentettek ki, mert az egyik kozteri kamera ralatott a teruletre ahol tortent, es valakinek feltunt a dolog.


Akkor a gyerekek osztalyfonoke is ezt mondta, amit te, hogy felesleges ebbol ugyet csinalni. Valoban, most egy kamasz lany el osszeroncsolt arccal, vetlenul egy "gyerekcsiny" miatt.


Nem, veletlenul sem kell erre az adofizetok penzet kolteni, hiszen annyi fontosabb dolog van...

2012. júl. 31. 01:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem, és ismertem a történetet. Azért furcsa, hogy 16 évesen a húgod erkölcsi bizonyítványa nem tiszta, és sérelmére is nem egy bűncselekményt elkövetnek. Nem most voltam 16 éves, de ha én ilyen korban fenyegetőztem volna, vagy nem megyek haza időben, vagy rendőri intézkedés alá vonnak ilyen kapcsán, akkor úgy elvertek volna, hogy elment volna a kedvem mindentől.

Csupán azt szerettem volna írni a kommentemben, hogy a szülőknek kellene elsődlegesen megfékezni az ilyet, de most már teljesen mindegy. Olyan nyomozati munkát kényszerít rá a rendőrségre egy 16 éves kislány, ami szerintem kisvárosotok éves statisztikája sincs. Mindezt három kamasz szerelmi dolgai miatt.

Sokat változott a világ...

2012. júl. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Talan zavaros egy kicsit a dolog, de akkor megegyszer. A 16 eves unokahugom (a hugom lanya) erkolcsi bizonyitvanya tiszta, mert nem vontak soha rendori intezkedes ala, iskola utan azonnal hazamegy, es sem bulizni, sem egyeb helyekre nem jar el.


A 33 eves hugom utotte meg a fenyegetozo kislanyt, onvedelembol, aki az utcan -ket nem tegnap barnult tarsasagaban- igen erosnek erezte magat, es felemelte a kezet, hogy pofonvagja a hugomat, am o gyorsabb volt. Ezert vontak rendori intezkedes ala garazdasag vetsegevel.

2012. aug. 1. 01:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem, bocsánat, nem volt eddig tiszta.

Soha ne barátkozz unióssal, ne legyen ismerősöd ismerőse sem, udvarolni pedig semmiképp.

Szerintem próbáljátok meg félrerakni a sérelmeket, és beszéljetek ezzel a barátnővel, illetve a szüleivel, hogy nem jártok többet a rendőrségre, csak hagyják békén a kislányt.

Az a gond, hogy mivel a munkám során 95%-a az intézkedéseknek velük szemben van, hogy ők nem adják fel, és nem ijeszti meg őket sem a pénzbüntetés, sem a börtön. Nekik saját törvényeik vannak. Szóval ha folyamatosan jelentgeted fel őket, lehet, hogy 1-2 börtönbe megy, de a többi meg fogja bosszulni, mint ahogyan most is összeverték szegényt.

Próbáljatok meg egyezkedni velük, ezt tudom tanácsolni.

2012. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!