Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem tesz meg egy ilyen...

Miért nem tesz meg egy ilyen alapvető dolgot a rendőrség?

Figyelt kérdés

A rendőrök meg akartak bírságolni biciklivel lámpa nélkül voltam, de járdán, nem úttesten. Nem ismertem el, ezért a helyszíni bírság elmaradt. Érkezett egy levél az igazgatásrendészeti osztályról, hogy emiatt 30 ezer forint bírságot szab ki az ügyintéző. Fellebbeztem, kifogásoltam, hogy ha nem hagyják annyiban, mérsékeljék a büntetést mondjuk a felére, 15 ezer forintra. Biztos enyhítenek, mert sosem volt dolgom a rendőrséggel, nincs priuszom. Megírtam a kifogást, majd mentem volna a postára borítékért feltenni, küldeni, viszont útközben pont jött egy rendőrkocsi, (skoda kodiaq) az a masszív kinézerű, leintettem, megállt és még így szóltak, hogy mi a baj uram. Elmondtam, hogy milyen levelet viszek épp a postára, és feladni 1200 forint ajánlva, tértis, elsőbbségi és nem e vinnék be a rendőrségre ezt a levelet, így gyorsabb. Mondtam nekik, hogy ha beviszik egy 200 forintot adok és igyanak egy automatás kávét, hiszen automatába 90-100 forint körül van. Azt mondták, hogy nem viszik be, mert a rendőrség nem posta, hanem járőrszolgálat és közbiztonsági ellenörzést tartanak, úyhogy adjam csak fel postán. A másik meg, hogy pénzt kínál nekünk, ez külön jogszabályba ütközik, de ne mennyünk bele, mert ezzel máris bűncselekményt követtem el, de ők csak figyelmeztetnek, felejtsük el és, hogy ilyet soha többet egy rendőrnek se mondjak, mert ez bűncselekmény. Megértettem mindent, feladtam postán a levelet, viszont ennyit, hogy nem tesznek meg, mivel úgyis mennek be munkaidő végén és beviszik, oké, pénz nélkül, mert az bűncselekmény, de így hogy bevisszük megtesszük. Miért nem segítenek, mint emberi segítség?

Két hete egy könyvet küldtem keresztapámnak Győrbe. Abda és Győr között kicsi a távolság. A volánbuszvezetőnek feladtam, elvitte ingyen, keresztapám a megállóban várta, megkapta. Ez az emberi segítség.



2023. ápr. 26. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon sok mindennel nem vagy tisztában. Pontosan erre mondják, hogy a jogszabályok nem ismerete nem mentesít a betartása alól. Forgalomban, csak kivilágított biciklivel és láthatósági mellényben közlekedhetsz. Ellenkező esetben gyalogosan kell tolnod.

Nem értem miért nem ismerted el?

2023. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Levike, elköltöztél Abdára? A gyógyszereid tuti Debrecenben maradtak, mert jobban szét vagy csúszva, mint eddig.
2023. ápr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vasutast cseréld le buszvezetőre, Debrecent pedig Abdára és kész is az új Gyulanekdota.
2023. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

1.


De Te se nagyon vagy tisztában a dolgokkal.


Láthatósági mellény csak lakott területen kívül kötelező, éjszaka!


Viszont a kérdező is nagyon buta vagy nem életszerű amit leírt.


A Téged igazoltató járőrökhöz pár nap múlva hiába mész oda, lehet nem is emlékeznek Rád

A rendőröknek meg van a maguk dolga, nem fognak semmit sem bevinni Neked, max. elmondják, hogy hol tudod feladni. Fellebezést am. neten is be lehet nyújtani, a rendőrség vagy az adott Bíróság oldalán.


Lehet némely buszsofőr meg tesz 1-2 ilyen dolgot, de nekik sem a futárkodás a dolguk...


Lehet pampogni, de sajnos nincs igazad!

2023. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem segítenek, mint emberi segítség?"


Mert nem tehetik, te szerencsétlen!


A fellebbezés egy jogi aktus, aminbek van egy beérkezési határideje. Ezt a határidőt a tértivevényes levél POSTÁRA ADÁSÁTÓL SZÁMÍTJÁK!

Következésképp ha beküldöd a zsarukkal, akkor szabálytalanul adtad be a beadványodat, így joghatás sem fűződik hozzá.


És a rendőr TÉNYLEG NEM POSTÁS!



"Két hete egy könyvet küldtem keresztapámnak Győrbe. Abda és Győr között kicsi a távolság. A volánbuszvezetőnek feladtam, elvitte ingyen, keresztapám a megállóban várta, megkapta. Ez az emberi segítség."


A buszvezetőre k...ra nem vonatkozik a rendőrségi törvény vagy egyéb eljárási szabály, így ilyesmit szabadon megtehet.

2023. ápr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!