Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Voltak kint bűnügyi technikuso...

Voltak kint bűnügyi technikusok vagy feljelentés után rendelték el.a nyomozást?

Figyelt kérdés

Február 10 napon jártam Mezőtúron, a héten (hónapokkal később) meg jött egy idézés, hogy gyanusítottként meg kell jelennem. Jövőhéten 10.30 órára. Én nem csináltam semmit, de azonosítottak valahogy. Majd, ha bemegyek kíváncsi vagyok a megbeszélésre, hogy mit mond a nyomozó.

Egy dolog biztos. Ahol jártam kamera nincs. Találkozni sem találkoztam senkivel, akik láttak volna, csak két fiatal tizenéves kamasz látott egy pillanatra. Szerintem valami nyom. Vagy ujjnyom, v dns minta szerint azonosítottak.

Ha a felsorolt két nyom szerint azonosítottak, akkor valószínűleg ott a sértett mikor észrevette, h mi történt, hívta is a rendőrséget, akik kijöttek és úgy döntöttek bűnügyi technikusok is kellenek, akik vesznek nyomot, vagy lehet másnap feljelentés után indulhatott a nyomozás?



2023. jún. 4. 18:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdésem adott. Fent amit kérdeztem, arra kérnék választ, de valahogy nem arra válaszolt senki.

Ha esetleg te tudod a választ, hogy feljelentést tehetett a sértett, vagy aznap kiszálltak a rendőrök meg technikusok, ha már nyom alapján azonosíthattak, mert itt ezt tudom elképzelni, mert kamera nincs, nem nagyon láttak, itt gondolkodtam milyen bizonyítékok lehetnek, és nyomokat gondoltam. Vagy ujjnyom/töredék vagy DNS vagy mindkettő.

Egyébként nem vagyok régi felhasználó.

2023. jún. 4. 22:04
 12/22 A kérdező kommentje:
Szóval ha te tudod a választ miért nem arra válaszolsz?
2023. jún. 4. 22:05
 13/22 anonim ***** válasza:

"Őrizetbe nem vesznek, mert idéznek."


Akkor van egy rossz hírem:

Azután is vehetnek őrizetbe, miután kihallgattak.


Ha gyanúsítottként idéznek, akkor gyanúsítottként leszel kihallgatva, nem tanúként.


És de. Válaszoltunk. Többen is. Csak Te mást akarsz hallani. Viszont ez a Te problémád......

2023. jún. 5. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszer vettem már őrizetbe úgy hogy idéztem. Semmi akadálya nincsen. A bűnismétlés attól még ugyanúgy fennáll.
2023. jún. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Jaj a 14. még nagyzol itt, hogy rendőr.
2023. jún. 5. 11:10
 16/22 anonim ***** válasza:

15 - ös!


Ettől még simán lehet igaz, amit a 14 - es mond!


Én nem vagyok rendőr (csak ügyvéd) de szerintem is Így van.

2023. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem biztos az… nyom. ügyész is lehetek vagy navos …
2023. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"Ha gyanúsítottként idéznek, akkor gyanúsítottként leszel kihallgatva, nem tanúként."


De legelőszőr nem TANÚKÉNT szokták idézni, azt is, akiről tudják, hogy biztos, hogy ő az elkövető? Bevált rendszer, hogy az elkövetőt is előszőr tanúként idézi a rendőrség.

2023. jún. 5. 11:26
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem, Gyula. Nincs ilyen szabály hogy először mindenkit tanúként idéznek meg.

Amúgy mennyit vittél el már megint? Iskolából, vagy sportlétesítményből?

2023. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Bevált rendszer, hogy az elkövetőt is előszőr tanúként idézi a rendőrség."


Nincs ilyen. (ahogy a 19 - es mondja...).


Erről a nyomozás vezetője dönt a rendelkezésre álló adatok függvényében, hogy kit, mikor, milyen minőségben idéznek.


Hiába mondogatod magadnak ez ellenkezőjét, ettől még nem lesz igazad.

2023. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!