Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rosszul lettem az utcán,...

Rosszul lettem az utcán, valaki mentőt hívott nekem. A kiérkező mentőst szidalmazni kezdtem aki rendőrt hívott.Nem voltam hajlandó beülni a mentőbe, a rendőr igazoltatott, aztán otthagyott a rendőr és a mentő is. Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 10:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A mentő miatt nem. A rendőr meg vagy feljelent garázdaságért, de valószínűbb hogy nem.
2023. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem a kérdező hívta a mentőt....


A rendőr szidalmazása (anyázása) pedig nem tilos.

Az más kérdés, hogy pofátlan bunkóság, és az illető saját magát minősíti, de! ettől még nem jogellenes.


Nem lesz bünti. Miért is lenne?

Az orvosi - egészségügyi ellátást - a saját felelősségedre - visszautasíthatod - megtagadhatod, ha vagy abban a helyzetben.

2023. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#12 Igen, csak tudod amíg a mentő egy ilyen izéhez kell kimenjen, ahelyett hogy normális embereket lásson el, addig ez messze nincsen rendben. Majd kap egy rendőrségi idézést fél-1 éven belül a mutatványáért, aztán kitalálnak neki valami célravezető büntetést.
2023. jún. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Majd kap egy rendőrségi idézést fél-1 éven belül a......"



DE mégis miért idéznék be?

Milyen szabálysértés (bűncselekmény) miatt?


Semmi jogelleneset nem tett a kérdező.

Az meg, hogy kijött a mentő....És? Nem a kérdező hívta ki. Akkor ?

2023. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 Ismerkedj meg a garázdaság illetve a hivatalos személy elleni erőszak(ezt is simán ráfoghatják, ha akarják) büntetőjogi fogalmával, aztán okoskodj.
2023. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15 - ös!


Egyik se történt, te gyökér!


"a rendőr igazoltatott, aztán otthagyott a rendőr és a mentő is..."


Ebben hol van a hiv. szem., te idióta?


Milyen garázdaság?


"A kiérkező mentőst szidalmazni kezdtem..."

Ez nem meríti ki a garázdaság bűncselekményét, legfeljebb a szabálysértési alakzat, de az sem állna meg igazán ...


"Nem voltam hajlandó beülni a mentőbe,"

Megtagadhatja a kezelést, ha nincs ön - és közveszélyes állapotban.

2023. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Gondolom akihez vadidegeneknek kellett mentőt hívnia mert annyira szétitta/cuccolta magát az utcán, az nem volt beszámítható állapotban. Ebből fakadóan igenis rá lehet fogni, hogy akár ön- és közveszélyes, sőt. Te gyökér, ha már ilyen aranyos vagy.
2023. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jogod van megtagadni az orvosi ellatast,ha nem vagy on vagy kozveszelyes. Nem kell kifizetni a mentot.
2023. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ebből fakadóan igenis rá lehet fogni, hogy akár ön- és közveszélyes, sőt."


Ez szubjektív megítélés. Rád is rádfoghatom. Én úgy ítéltem meg, hogy olyan eszelős tekinteted volt, amikor elmentél mellettem, és lehet épp nem vagy magadnál, és hívok rád rendőrt, csupa jóhiszeműségből.

dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!