Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetés, 0,38 mg/l...

Ittas vezetés, 0,38 mg/l légalkoholszint. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy elkövettem egy nagy hibát.

Egy rövid távra megkockáztattam azt, hogy beüljek a volán mögé, pechemre pont levillogott a rendőr és igazoltattak. A szonda 0,38-at mutatott.

A jogosítványomat a helyszínen bevonták. Mire számíthatok?

Az elsődleges cél, hogy minél előbb visszakapjam a vezetői engedélyt ugyanis munkaeszközöm az autó.

Igen, tudom, hülye voltam... megbántam a tettemet - kérlek titeket hogy hasznos, segítő válaszokat adjatok.

A megtett táv kb 500 m volt, éjszaka - egy forgalommentes kisebb vidéki településen - bár tudom ennek itt nincs különösebb jelentősége.

Baleset nem történt, és büntetlen előéletű vagyok.

Ügyvédi konzultáció már folyamatban - próbálkozunk különféle enyhítő körülményekkel. Az eltiltás minimum ideje 1 hónap - ennek kapcsán kérdeznék rá, hogy esetleg erre mennyi esélyem volna? Volt olyan aki hasonló értékekkel kevesebb mint 6 hónapot kapott? Persze olyan történeteket is szívesen meghallgatok akiktől ennél hosszabb intervallumra vonták meg a jogsit. Utánképzés minden esetben kötelezô?

Köszönöm előre is a válaszaitokat! 19/F



2020. júl. 20. 02:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Ez már meghaladja azt az értéket, ami csak szabálysértés, 0,25 milligramm per liter légalkohol szint fölött máŕ bűncselekménynek minősül, igaz ez az érték a legkisebb, nagyon enyhe besorolás alá esik.

Az, hogy mire számíthatsz, az a bírótól, és bizony az ügyvédtől is függ.

A bíró minden bizonnyal bekéri a veled kapcsolatos feljegyzéseket, jó esetben nincs semmi, de ha már kaptál figyelmeztetést, helyszíni bírságot, netalán más jellegű törvénysértést követtél el, az súlyosbító tényező.

2020. júl. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

Éjszaka, forgalommentes településen..

Pont így tudsz ittasan a legkönnyebben elütni egy gyalogost.

2020. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan úgy van,hogy elöéleti pontokat nézik,visszamenőleg 2 év szabálysértés,5 év bűncselekmény.Ezeket mindenképpen megnézi a biróság!.

A bünetést nehéz megállapítani,de kb: max egy évre bevonják.

Van más kategóriád? Mert ha igen akkor kérvényezni kell a kategória eltiltást.

Fontos!. Nagyon sokáig fog tartani az ügy mire vége lesz.

2020. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

"büntetlen előéletű vagyok"

Csak voltál. Ezt nem fogod megúszni figyelmeztetéssel.

Ajánlom, hogy új munkát keressél. Egy hónapon belül még a bíróságra sem kerül az ügyed, nemhogy visszakapjad a jogsit.

Lesz utánképzés is persze, az sem pár napos procedúra.

Talán egy éven belül lesz újra jogsid. Előtt ne számíts rá.

2020. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
egrészt valóban sok idő amíg kézhez kaphatod újra, de újra is kell vizsgázni. Bátyám pont így járt, 2 utcát ment úgy hogy sörözött, pont volt rendőr... igaz neki alacsonyabb volt a szint.
2020. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

"Mire számíthatok?"


A leginkább:


- 1-2 hónap garantáltan jogosítvány nélkül, amíg lefut az ügy a bíróságon

- Pénzbüntetés (6-jegyű, vastagon)

- Eltiltás (tippre 6 hónap, de lehet kevesebb, elképzelhető hogy semennyi, fateromat fogták meg 2 sörrel de nem tiltották el, pedig nem első eset volt)

- Ha kezdő vezetői engedély, akkor a 2 év újraindul


Ha első eset, akkor felfüggesztett és társai nem lesznek, főleg nem ezzel az értékkel.

2020. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
28%
Milyen 2 év kezdő jogsi? Nincs ilyesmi
2020. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

A magyar szabályozás szerint a vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.


A korábbi szabályozás a rendőrhatóságot jogosította fel arra, hogy a minősítés idejét legfeljebb két alkalommal, egy év időtartammal meghosszabbítsa, amennyiben a közúti közlekedés szabályainak megszegésével elkövetett közlekedési bűncselekmény miatt a bíróság a jogosult büntetőjogi felelősségét jogerősen megállapította, vagy közúti közlekedési szabálysértés elkövetése miatt a vezetői engedély visszavonását a szabálysértési hatóság jogerősen elrendelte.


A jelenlegi szabályozás alapján az időtartam már nem meghosszabbodik, hanem a kétéves ciklus újra kezdődik. Ennek megfelelően a kezdő vezetői engedély minősítés kétéves időtartama közlekedési szabálysértés, vagy bűncselekmény miatt jogerősen kiszabott járművezetéstől eltiltás, illetve a vezetői engedély külön jogszabályban meghatározott visszavonásának leteltét követően kezdődik újra

2020. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

6 hónap alatti eltiltást a bíróság nem ad! Az ítélet mindenképpen gépjárművezetéstől való eltiltás 6 hónaptól x ideig.Plusz pénzbírság 6 számjegyű összeg, szerintem 150 00ft lesz. Ettől nem leszel büntetett előéletű. Erkölcsidben nem lesz benne, bűnügyi nyilvántartásban nem fogsz szerepelni. A bíróság nem fogja vissza adni a jogsidat, hiába munkaeszközöd az autó. Max a legkevesebb idejű eltiltást kapod (6 hónap). Ha ez életedben az első eset akkor ennyivel megúszod.Többet ne tégy ilyet!

HK. r.százados

2020. júl. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
De van "ilyesmi"!! A jogosítvány megszerzésétől számított 2 éven belül kezdő vezetőnek számít. Nem vontathat utánfutót stb, stb.
2020. júl. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!