Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozó jegyzőköny íráskor...

A nyomozó jegyzőköny íráskor beszélhet másról, vagy csak arról, amit a jegyzőkönyvbe is beleír?

Figyelt kérdés

Ha egy embert kihallgatnak a rendőrségen, akkor szó szerint úgy kell a nyomozónak a jegyzőkönyvbe írni, ahogy a tanú, sértett, vagy a gyan. mondja. Ami a nyomozótól elhangzik, azt mindent jegyzőkönyvbe kell foglalni.

Volt egy gyanúsítotti kihallgatásom Mezőtúron, lopás miatt, mármint én vagyok a gyanúsított. Megkérdezte a nyomozó, hogy miért loptam, azt mondtam, hogy azért mert azt hittem, hogy Mezőtúron az ott lakóknak sok pénzük van. Válaszként ezt mondtam és ezt írta be jegyzőkönyvbe. Közbe nem bírta szóval megállni és azt mondta a nyomozó, hogy "Közbe hadd mondjam, hogy ez nem így van." Mármint arra mondta, hogy nem mindenkinek van sok pénze Mezőtúron. Viszont azt, hogy azt mondta, hogy "Közbe hadd mondjam, hogy ez nem így van." ezt a mondatot nem írta bele a jegyzőkönyvbe. Szabályos e így, vagy amit ő mondott, ami tőle elhangzott, azt is mindent bele kellett volna írni a jegyzőkönyvbe?



2023. júl. 4. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szabályos. Voltál már bíróságon, a bíró se jegyzőkönyvez mindent. Tudod ki lesz neked nagy haverod levike? Keress rá Mc Istire Miskolcról. Totálisan egy és ugyanazok vagytok.
2023. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ne írj itt nekem mást, mert nem érdekel más. Feltettem egy kérdést és arra kérem a választ.
2023. júl. 4. 19:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Adtam választ, szabályos. Évek óta gyártok jegyzőkönyvet drága levike, sose idéztek még meg bíróságra mert valótlant írtam volna le.


Üdv, valaki aki egyszer őrizetbe vesz.

2023. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A jegyzőkönyvben az eljárási cselekmény lényegét (tartalmát) rögzítjük, a szükséges részletességgel.

A kihallgatási jegyzőkönyvben is ez a helyzet, amikor a vizsgáló kérdéseire válaszol a gyanúsított.

Ha valami (a gyanúsított válasza) szó szerint jelentős, akkor azt úgy is kell jegyzőkönyvezni.


De az ilyen "felvilágosítást" nem kell jegyzőkönyvezni.

2023. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#3 És miért akarsz te őrízetbe venni?
2023. júl. 4. 19:35
 6/15 DK-s ***** válasza:

#3-nak:


Te vagy az, aki azzal villog hogy nyomozó? XD


Párszor már beégtél, ne akarj megint. Megeszlek reggelire.

2023. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Gyere Dk-s.

Nem villogok én semmivel. Sosem írtam ilyet.

De azért az ilyeneket mint te, pihentetik egy radiátornál és 8 óra múlva készséges.

De csak hallottam egy ismerőstől🤷‍♂️

2023. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 DK-s ***** válasza:

#7-nek:


Pihentem én már annál a radiátornál jó párszor, de nem akartam "puhulni". XDXD


Egy kis "mitugrász" őrmesterrel történt szitu ugrott be, megosztom veled!


Pihiztem a radiátornál, amikor "megtalált".


Hallotta hogy kemény gyerek vagyok! De most nincs nagy pofám, mi?


Elmosolyodtam.


Kemény vagyok? Lejátsszuk? Csak szóljak, és leveszi az egyenruhát, és lejátszhatjuk!


Csak annyit válaszoltam hogy : vegyed!


Szerinted? A gyáva xar lebilincselve vágott gyomorszájon. Qrva szerencséje hogy a hétköznapokban nem futottam vele össze. Szó nélkül ütöttem volna le.


Úgyhogy levonom a konzekvenciát: összetévesztettél "valakivel". Mondjuk valamelyik Diana-s haveroddal.

2023. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezt is csak úgy hallottam, de a pesti 3as bv. Intézetben az ilyen nagyszájú szájhősök valahol középsőtájt vannak felfele. Az igazi keménylegények nem jampiznak, nem nagy a szájuk.

Így hát helyezd el magad a táplálékláncban.

2023. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 DK-s ***** válasza:

#9-nek:


Nagyon rosszul hallod a dolgokat. Miféle 3-as BV?


A Kozma utca 13-ról beszélsz, (A), vagy a Maglódi út 128-ról? (B)


Mindkettőben jártam.


És tudom a helyem, veled ellentétben. Nekem nem nagy a szám, csak te hiszed azt.

2023. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!