Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit akar tőlem a rendőrség...

Mit akar tőlem a rendőrség betörési osztálya, egyáltalán mi az a határ, amitől már betörési aloszály foglalkozik az üggyel?

Figyelt kérdés

Voltam már büntetve ezelőtt sokszor, de már ezeket abbahagytam, de jött egy idézés, hogy meg kell jelennem. Én amikor régen bűncselekményeket követtem el, besurrantam és loptam, nem is egyszer, de a független bíróság elítélt és ültem is jogosan belátom. De azóta nem csináltam semmit.


Most mit akar tőlem a rendőrség betörési aloszály? És miért ők?


Anno az összes ügyemben a bűnügyi osztály nyomozó alosztálya járt el, amikor gyanúsított lettem, ugysnúgy a bűnügyi osztály folytatta, csak a vizsgálati alosztály vette át.


Ez is bűnügyi osztály, de nem nyomozó és vizsgálati alosztály, hanem egyenesen betörési alosztály.


Nem lehet, hogy más elkövetett valamit ami hasonló volt ahhoz amit anno én követtem el és azt hiszik én voltam?



2023. júl. 7. 18:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem volt olyan lézer is, mint a filmekben, és nem vágta le helyben kezed-lábad.
2023. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Egyébként az idézés nem szabályszerű.


Én, ha nem jelenek meg és ki se mentem magam előtte, akkor nincs joga a rendőrségnek elővezetni.


Én lecsapom azzal a labdával az egészet, hogy az idézés nem szabályszerű volt, mert július 11-re vagyok idézve keddre, és előtte 4 nappal előtte pénteki nap kaptam meg a levelet.


A 2017. évi XC. törvény, azaz a be. 113. paragrafus (3) pontja szerint Az idézést és az értesítést oly módon kell kézbesítési, hogy azt a címzett legkésőbb az eljárási cselekmény időpontja előtt öt nappal megkapja.

2023. júl. 8. 18:51
 23/32 A kérdező kommentje:
És én csak négy nappal előtte kaptam meg. Fullra nem szabályszerű az idézés.
2023. júl. 8. 18:52
 24/32 anonim ***** válasza:
79%

Leírtam levike hogy odaszóltam hogy nézzenek rá az ilyen jellegű akár új akár régi elkövetésekre. Ezért voltál meg hamar. Nem egy volt évfolyamtársam dolgozik pont ezen az alosztályon is. Mondtam azt is már neked hogy benézted hogy ide kiírogatsz mindent, most meg is iszod a levét.

Majd a tanúvallomásom olvasd el a Be. 100. alapján. Direkt frappánsan fogalmaztam. Távmeghallgatásban ;)

2023. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
79%
Sőt! A rögzített felvételt is kikérheted! Ott élőben láthatsz.
2023. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Elég, ha 24 órával előbb kapod az idézést.


Be. 113. §

...

(3) Az idézést és az értesítést oly módon kell kézbesíteni, hogy azt a címzett legkésőbb az eljárási cselekmény időpontja előtt öt nappal megkapja. A nyomozás során, ha az eljárási cselekmény sürgőssége indokolja, az idézés és az értesítés oly módon is kibocsátható, hogy a címzett azt az eljárási cselekmény időpontja előtt huszonnégy órával korábban kapja meg.

2023. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

#27 Azt hiszed nem tudom a (3) pont másik felét? Itt van előttem a be.


De ezen mi a sürgős???

2023. júl. 8. 19:24
 28/32 anonim ***** válasza:
A nyomozóhatóság azt az eljárási cselekményét tekintheti sürgősnek amelyiket csak akarja, mivel Be.-ben nincs rá taxatív meghatározás.
2023. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

#29 Azt nem értem, hogyha másik két rendőrségen is folyik ellenem nyomozás, és többszörösen büntetett előéletű vagyok, akkor hogyhogy nem telik be a hócipőjük és értemjönnek, hanem levélben idéznek, hogy fáradjon be?


A bcs. csekély súlya miatt? Vagy más miatt?

2023. júl. 8. 19:56
 30/32 anonim ***** válasza:
Kíváncsiak, hogy fogsz-e róla kérdést kiírni, azért. 🫠
2023. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!