Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök, hogy "bohócok"...

A rendőrök, hogy "bohócok" ezzel a viselkedéssel ki is mutatták?

Figyelt kérdés

Szombaton elütött egy biciklis, semmi bajom nem lett, mégis engem vittek be a rendőrök, garázdaság miatt, mert hogy én nekiugrottam a biciklisnek. Kocsival előállítottak, normálisak voltak a rendőrök, bilincset sem tettek rám. Bent a kapitányságon egy fél órára bezártak fogdára, de előtte mondták, hogy elengednek csak meg akarnak hallgatni, de míg a tiszt nem jön be, ne az előtérbe üljek, be kell ülnöm egy zárkába. A lényeg, hogy az övtáskámból ki kellett pakolni, felírtak mindent, a rendőr megfogott mindent és mindent letett az asztalra. Most jön az érdekes: Volt az övtàskámban egy sport szeletes csokis papír, azt is ugye megfogta, kivette és mondtam neki, mármint a rendőrnek, hogy azt a csokis papírt ki is dobhatja, az szemét. Azt mondta a rendőr, hogy dehogy, nem dobja ki, majd kidobom én ő nem dob ki semmit.


Most az én engedélyemmel miért nem dobta ki a csokispapírt?

Vagy direkt játszotta a bohócot?


Majd bezártak de egy 10 percet voltam végülis fogdán, meghallgattak, ujjnyomat és fotó is készült, majd ekengedtek.


Állítólag bíróságig sem jut el az ügy, kapok egy ügyészi figyelmeztetést.



2023. aug. 15. 20:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
46%
#13: De! Amikor a zéró tolerancia volt a még a kerékpárosokra is akkor megszondáztak melóból hazafelé (kerékpárral ugye). A szabálysértést a helyszínen elismertem, aláírtam a papírt, mégis bevittek és éjjel fél kettőig ültem ott hátrabilincselt kézzel amíg megint aláírtam egy papírt hogy elismerem, aztán kimehettem a szakadó esőbe. Se telefon nálam, se pénz, semmi, 25 km-re a megyeszékhelyen otthontól! Pár hét múlva meg eltörölték a jogszabályt :-(
2023. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Na engem meg meg sem bilincseltek. Valószínűleg kötelező megbilincselni, akit bevisznek a rendőrségre, (javítsatok ki ha nem jól tudom), de itt biztos nem akartak vele foglalkozni. Mondom két normális rendőr volt, nem ők akartak mindenáron bevarrni, utasítást kaptak, hogy be kell vigyenek, amit nekik végre kell hajtani. Ennek ellenére garázdaság miatt hallgattak meg. Aki felvette a jegyzőkönyvet az mondta, hogy büntetlen előélettel el sem jut bíróságig az ügy. Viszont akkor is bezártak egy zárkába, ha nem fogda volt, akkor valami megörző.
2023. aug. 16. 00:41
 23/34 anonim ***** válasza:
50%
#22: Ha nekimentél a biciklisnek az bizony garázdaság, ha jól emlékszem max 2 év letöltendő is járhat érte. Gondolom személyi sérülés nem volt, akkor nem úsztad volna meg ennyivel.
2023. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Kicsit fantáziadús, fiktív történetnek tűnik a kérdés.

De kezeljük valósként.

Amit leírtál az a te megállapításod az esetről. Közel sem biztos, hogy az eljárás során, a hatóság is így fogja látni az esetet.

Mit mond a kerékpáros?? Valószínűleg azt, hogy szabálytalanul kiléptél elé.

A kerékpáros szenvedett el személyi sérülést? A kerékpárban történt anyagi kár? A kerékpáros életkoráról sincs semmi közlés.(Kiskorú, esetleg idős személy, befolyásoló tényező lehet.)

Ki hívta a helyszínre az intézkedő rendőröket? Volt/ak e tanú/tanúk ? Ők mit láttak? Mind befolyásoló tényező lehet/lesz. Csak úgy nem hívnak rendőrt, ha a biciklis felkelt és tovább közlekedett. Valami más is történhetett ott. ( feltételezem)


Valószínű azért nem bilincseltek meg, mert a rendőri intézkedés eredményessége a bilincs használata nélkül is biztosítható volt! (A jogszabályokat ,és a biztonsági szempontokat figyelembevéve, a rendőr saját elhatározásból úgy döntött hogy, bilincs használatára nincs szükség. Ezen döntésnek esetleges, negatív következményét ő viseli)!



"Szombaton elütött egy biciklis, semmi bajom nem lett, mégis engem vittek be a rendőrök, garázdaság miatt" Mi miatt? A garázdaság a jelenleg hatályos Btk. 339.§(1) bekezdése, aminek semmi köze az általad leírtakhoz.

(hacsak nem történt ott más is)

A rendőri intézkedésnek három szigorú alapelve van: Jogszerűség! Szakszerűség! Arányosság! Ezek betartására a rendőr köteles!

A bilincs a kényszerítő eszközök egyike.

Azok használatáról a Rtv. [16-20.§] tájékozódhatsz, illetve a Rtv. [47-48.§] paragrafusában.

A kényszerítő eszköz használatáról a rendőr az előírt jogszabályok betartása mellett, szigorúan mindig saját elhatározásból vagy utasításra cselekszik.

A kézzelfogható kényszerítő körülmény és ténylegesen meglévő biztonsági kockázat nélküli bilincselés jogsértő !!!!


Ismétlem:

"Valószínű azért nem bilincseltek meg, mert a rendőri intézkedés eredményessége a bilincs használata nélkül is biztosítható volt! (A jogszabályokat ,és a biztonsági szempontokat figyelembevéve, saját elhatározásból úgy döntött hogy, bilincs használatára nincs szükség. Ezen döntésnek esetleges, negatív következményét ő viseli)!"


"Most jön az érdekes: Volt az övtàskámban egy sport szeletes csokis papír.......stb..."

Ezt nevezik ruházat -csomag átvizsgálásnak, amiről jegyzőkönyv/értékjegyzőkönyv készül. Minden rögzítve van benne. Jogszerűség! Szakszerűség!

"Most az én engedélyemmel miért nem dobta ki a csokispapírt?


Előállítottként te nem utasíthatod a rendőrt , hogy bármit is kidobjon legyen az akár egy nálad talált cigaretta csikk is, vagy bármi más nem fogja kidobni. Nem is értem , hogy gondoltad ezt.


Neked ebben az esetben semmi "engedélyed" nincs, intézkedés/eljárás alá vont személy vagy, nem utasíthatsz, véletlenül sem.(fordítva működnek a dolgok , téged utasítanak)

"Vagy direkt játszotta a bohócot?"


Nem játszotta a bohócot , a munkáját végezte.


"Majd bezártak de egy 10 percet voltam végülis fogdán, meghallgattak, ujjnyomat és fotó is készült, majd ekengedtek."


Ha jól értem akkor tízujjas ujjnyomat vettek/rögzítettek tőled,( valószínűleg digitálisan) és valószínű , hogy minimum 3 fénykép készült rólad.

Ha ez így történt akkor arról nyilván tájékoztattak, hogy az eljárás miatt ideiglenesen bekerültél a bűnügyi nyilvántartásba. Ha nem születik elmarasztaló ítélet mindent törölnek, a nyilvántartásból. Ha elmarasztalnak akkor nyilvántartásban maradsz. És viseled a büntetést és a vele járó összes költséget.


Egy gyalogos, biciklis "koccanásnál", ahol nem történik személyi serülés , és az incidens nem bonyolódik tovább , ilyen procedúrát nem szoktak csinálni.

Úgyhogy vagy tényleg elkalandozott a fantáziád, ennél a kérdésnél.(remélhetőleg) Vagy az ütközés után történt olyan dolog is amit nem osztottál meg, esetlegesen szóváltásból kialakuló olyan vita vagy cselekmény! ami miatt, rendőrt kellett hívni, és az már ütköztethető a garázdasággal (Btk.339.§)

Amikor kihallgattak mindenről tájékoztattak. Mivel ujjlenyomatot vettek tőled, gyanúsított vagy. Jogod volt ügyvédet kérni. Kérhettél minden keletkezett iratról fénymásolatot ami a meghallgatásáról készült.

2023. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
50%

#25

Bíró úr! Rabosításnál 5 fénykép készül ;)

2023. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 árokpart ***** válasza:
61%
24-es Köszönjük szépen! Végre egy valódi rendőr korraktűl tájékoztat minket és nem az élénk fantáziával ide irogató gyerekek.
2023. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Te teljesen el vagy tévedve árokpart
2023. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Tisztelt. #25

"Bíró úr! Rabosításnál 5 fénykép készül ;)"


A kérdezőnél , ha valós amit állít akkor elvileg megtörtént a rabosítása is. Nem fénykép darabszám függő az eljárás.

A kérdező jelenleg, gyanúsítási szakaszban van, "ha igaz amit írt".

Amennyiben az új és tenyérgyomat levétele megtörtént, ügyész engedéllyel DNS mintát vesznek tőle, kétségesnek tartom hogy, ez enné az esetnél megtörtént.

Ügyészi szakban (vádemelési) fogják nála pótolni. Amennyiben van a testén bármilyen jellegű ismertető jegy, tetoválás, azokról egyesével készülnek képek , majd a teljes testfelületét különböző irányból ismét több alkalommal lefényképezik, ez akár több tíz fénykép is lehet .

A rabosító a jelenlegi összes ismertetőjegyet rögzíti.(ha van) .

2023. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 árokpart ***** válasza:
75%
Kérdező! Ha véletlenül léptél ki a biciklis elé akkor az baleset és nem garázdaság vagy más cselekmény. Másképpen hogyan mentél neki? Akkor ezek szerint szándékosan, ha szándékosan akkor miért szerintem egészen biztos, hogy nem a lényeget írtad le.
2023. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 árokpart ***** válasza:
26%
23-as Csak akkor garázdaság ha szándékosan ment neki.
2023. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!