Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök, hogy "bohócok"...

A rendőrök, hogy "bohócok" ezzel a viselkedéssel ki is mutatták?

Figyelt kérdés

Szombaton elütött egy biciklis, semmi bajom nem lett, mégis engem vittek be a rendőrök, garázdaság miatt, mert hogy én nekiugrottam a biciklisnek. Kocsival előállítottak, normálisak voltak a rendőrök, bilincset sem tettek rám. Bent a kapitányságon egy fél órára bezártak fogdára, de előtte mondták, hogy elengednek csak meg akarnak hallgatni, de míg a tiszt nem jön be, ne az előtérbe üljek, be kell ülnöm egy zárkába. A lényeg, hogy az övtáskámból ki kellett pakolni, felírtak mindent, a rendőr megfogott mindent és mindent letett az asztalra. Most jön az érdekes: Volt az övtàskámban egy sport szeletes csokis papír, azt is ugye megfogta, kivette és mondtam neki, mármint a rendőrnek, hogy azt a csokis papírt ki is dobhatja, az szemét. Azt mondta a rendőr, hogy dehogy, nem dobja ki, majd kidobom én ő nem dob ki semmit.


Most az én engedélyemmel miért nem dobta ki a csokispapírt?

Vagy direkt játszotta a bohócot?


Majd bezártak de egy 10 percet voltam végülis fogdán, meghallgattak, ujjnyomat és fotó is készült, majd ekengedtek.


Állítólag bíróságig sem jut el az ügy, kapok egy ügyészi figyelmeztetést.



2023. aug. 15. 20:48
1 2 3 4
 31/34 árokpart ***** válasza:
61%
21-es Miért tettek volna ilyet ha nem ellenkeztél és el is ismerted.
2023. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"mert hogy én nekiugrottam a biciklisnek"


Nyilván ez azt jelenti, hogy nekiesett, hogy miért ütötte el.


Komolyan ennyire nem megy az értő olvasás?

2023. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

12:

"Teszem azt XY-nál véletlenül nincsen nála a személyi igazolványa, a viselkedésén egyértelműen látszik, hogy nincsen rejtegetnivalója, nem körözik , nincsen vaj a fején.........."


Ez nem így működik. A rendvédelmi szervek nem megérzés és kinézet alapján járnak el.


1. Amennyiben egy igazoltatott személy nem tud felmutatni, személyazonosításra, és állampolgárságra alkalmas fényképes okmányt-- a kinézetétől , és viselkedésétől függetlenül, nyilatkoztatják/felszólítják az intézkedés alá vont személyt, hogy közölje személyes adatait. Amennyiben megteszi, azt feljegyzik. Jellemzően mobil eszközön (már minden járőrnél van rendszeresített eszköz) . A megfelelő adatbázisba belépve (nem publikus, !!gyorsan kiderül , hogy valós vagy hamis adatokat közölt) bedolgozzák a személy adatait, majd egy ellenőrzést végeznek fényképes adattárban. Ez 1-2 perc. Ezt követően a lekért fényképes adatok bírtokában személyazonosítást hajtanak végre, az ellenőrzésre vont személyen. Amennyiben kétséget kizáró az egyezés, a fényképes adattárból kapott fénykép, és az igazoltatott személy között, akkor a személy beazonosításra került.

Ezt követően már csak egy gyors priolálás következik. És csak ezután válik kétségtelenül biztossá, hogy a személy az, akinek kiadta magát és nem áll semmilyen körözés, vagy más intézkedési kötelezettség alatt. Ekkor a személy elengedhető. (három módon szankcionálható az okmány hiánya)


2. Az intézkedés alá vont személy aki személyazonosításra, és állampolgárság megállapítására alkalmas okmányt nem tud felmutatni, és nem hajlandó semmilyen adatot közölni. Az előállításra fog kerülni a területileg illetékes őrsre, kapitányságra, kirendeltségre, és ott izolált körülmények között fog megtörténni ugyanazokkal a módszerekkel az ellenőrzése, ami 1. pontban leírásra került. Nem megy sehova ameddig személyazonossága, álampolgársága, kétséget kizáróan nem lesz ellenőrizhető. Illetve nem derül ki , hogy áll-e, vagy sem körözés vagy intézkedési kötelezettség alatt.

Kérlek ha egy témában nem vagy jártas , ne vitatkozz . Az semmire nem vezet.

Rengeteg emberel előfordult már , hogy elfelejtette magához venni az iratait, ha ilyenkor ellenőrzik, együtt kel működni. A saját, és az intézkedő érdeke is ez.

Az őrzéssel kapcsolatos dolgok, bonyolultabbak, az előállító helységek, más és más kialakításúak lehetnek. Van hogy a fizikai jelenlét szükséges, viszont, ha az előállító helység kamerával ellenőrzött, akkor nem szükséges . De nem minden publikus így nyilván bele sem kezdek ezek, ismertetésébe.

Legyen kellemes napod.

2023. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 árokpart ***** válasza:
0%
33-as Nagyon szépen köszi az információt. Egyébként az adatbázisról az egyik kedvenc régebbi TV sorozatomban biztosan ismered a Tűzvonalban Stohl András és Jordán Tamás voltak a főszereplők volt benne szó. Az egyik talán legjobb magyar rendőrös film volt. További kellemes napod neked is.
2023. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!