Ha feljelentek valakit könnyű testi sértésért, akkor őt értesítik írásban előre, vagy elmennek érte a lakóhelyére előre bejelentés nélkül és úgy viszik be kihallgatni? Köszönöm, aki válaszol.




válasza:



válasza:a könnyű testi sértés magánvádas eljárás.
ha feljelentezs valakit testi sértésért.
Amita rendörségen tehetsz meg, akkor a rendörségen rögzitika feljelentésedet, kell el látlelet, mert ah nincs nyoma a testi sértésnek akkor nincs testi sértés!
Ha ezekkel megvagy utána beidézik a feljelentet személyt tanuként
Utána ha a rendörség ugy látja hogy megalapozott a vád akkor továbbitja az illetékes bíróságnak az ügyedet(nem az üszészségnek)
Lesz egy meghallgatás a bíróságon ahol még csak egy ugymond meghallgatás lesz ahola két felet meghalgatják, megkérdezika feljelentőt hogy fentartja-e a vádat, Megkérdezik a "vádlottat hogy elismeri-e a vádat, bocsábatot akar-e kérnia sértettől.
Ha a sértett továbbra is ragazskodikaz eljeárás folytatásához akkor kitüzika tárgyalást
Ahol nincs ügyész, a vádat a sértett képviseli.
megtekintika látleletet, orvosszakértői véleményt ah szükséges, meghallgatjáka két felet, az esetleges tanukat és a bíróság ez alapján dönt.
Általában nagyon enyhe ítéletek születnek ilyen esetben.




válasza:Azt nem írtad hogy hol és mi történt
Mert ha közterületen történt akkor az garázdaság
És az már megint egy másik jogi kategória
Fontosaka részletek ám egy ilyen kérdésnél...




válasza:Na meg ah ő rugdosott te meg hasonlóan jártál el, akkor az verekedés, nem verés.
Megint nem mindegy a dolog...
Mivel ha két ember össezverekszik akkor ott mind a ketten elkövetők...:)




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Leírom röviden és tömören -már amennyire nekem az megyek. Szóval elég zűrös környéken lakok, és egy családra hívtam ki a rendőröket csendháborítás miatt, ahol a családfő egy elmebeteg. Már legalább 4 napja ment a dínóm-dánom (direkt így írom) meg hallottam, hogy...
Sziasztok! Másfél éve dolgoztam egy boltban, ahova egy időben egy csapat srác rendszeresen bejárkált parfümmel fújkálni minket (eladókat). Annyit tudni kell, hogy csak nők dolgoznak ott. Kerültük őket mindig, végül többet nem jöttek. Időközben teljesen más vonalról...
Másfél évvel ezelőtt mikor egy boltban dolgoztam egy hölgy bejárkált vásárolni a gyerekével és rá próbált venni minket, hogy taperoljuk a gyerekét és levideózhassa. Megtaláltam a nőt (facebookon) és kíváncsiságból elmentem egy másik boltba ami helyileg közel van...
A kérdés egyrészt arra vonatkozik, hogy a rendőrség milyen gyorsan kezd el utánajárni a bejelentésben/feljelentésben írtaknak, illetve milyen gyorsan jeleznek vissza a bejelentő/feljelentő felé (pl. tanúmeghallgatásra mennyi idő után hívják be).
Ha egy drog hatása alatt álló, roma fiatal bejelentést tesz a rendőrségnél, miszerint kirabolták az utcán, azt mennyire veszik komolyan? Nemrégiben történt eféle eset felénk, hogy a fent említett személy szerint leütötték az utcán és kirabolták. Semmi rendőrségi...
Elektromps kerekparral koulekedve jardan kilepett elem egy roma kisgyerek. Mikor a kapunal voltam pont akkor jott ki, es nekiszaladt a kormanynak. Ezutan az egyik hozzatartozoja bejelentest tett ellenem. A rendorok elkertek az adatokat es annyit mondtak majd jon a...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




