Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha feljelentek valakit könnyű...

Ha feljelentek valakit könnyű testi sértésért, akkor őt értesítik írásban előre, vagy elmennek érte a lakóhelyére előre bejelentés nélkül és úgy viszik be kihallgatni? Köszönöm, aki válaszol.

Figyelt kérdés
2023. szept. 2. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kap egy idézést. Már persze ha a feljelentésed alapján büntetőeljárás indul.
2023. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

a könnyű testi sértés magánvádas eljárás.


ha feljelentezs valakit testi sértésért.

Amita rendörségen tehetsz meg, akkor a rendörségen rögzitika feljelentésedet, kell el látlelet, mert ah nincs nyoma a testi sértésnek akkor nincs testi sértés!

Ha ezekkel megvagy utána beidézik a feljelentet személyt tanuként

Utána ha a rendörség ugy látja hogy megalapozott a vád akkor továbbitja az illetékes bíróságnak az ügyedet(nem az üszészségnek)

Lesz egy meghallgatás a bíróságon ahol még csak egy ugymond meghallgatás lesz ahola két felet meghalgatják, megkérdezika feljelentőt hogy fentartja-e a vádat, Megkérdezik a "vádlottat hogy elismeri-e a vádat, bocsábatot akar-e kérnia sértettől.

Ha a sértett továbbra is ragazskodikaz eljeárás folytatásához akkor kitüzika tárgyalást


Ahol nincs ügyész, a vádat a sértett képviseli.

megtekintika látleletet, orvosszakértői véleményt ah szükséges, meghallgatjáka két felet, az esetleges tanukat és a bíróság ez alapján dönt.


Általában nagyon enyhe ítéletek születnek ilyen esetben.

2023. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Látleletem nincsen. De a feljelentéskor sem mondta a rendőr, hogy csináltassak. Igazából "vér nem folyt", rugdosott meg kiabált velem, én meg a haját fogtam közben. Annyit tudok, hogy bent volt(ak), és engem beidéztek 18-ára... Annyit is tudok hogy azt mondta elborult az agya. Én úgy gondolom ezzel elismerte a dolgot. Kamerafelvételen látszik hogy jöttek utánam kocsival. De olyan sérülésem nem keletkezett ami súlyos lenne.
2023. szept. 2. 13:34
 4/10 A kérdező kommentje:
Annyi lélekjelenlétem volt hogy azonnal hívtam a 112-t és ott a díszpécser hölgy hallotta a "veszekedést"...
2023. szept. 2. 13:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad hogy hol és mi történt


Mert ha közterületen történt akkor az garázdaság


És az már megint egy másik jogi kategória


Fontosaka részletek ám egy ilyen kérdésnél...

2023. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Na meg ah ő rugdosott te meg hasonlóan jártál el, akkor az verekedés, nem verés.


Megint nem mindegy a dolog...


Mivel ha két ember össezverekszik akkor ott mind a ketten elkövetők...:)

2023. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Közterületen, mert folyamat közel jöttek hozzám én pedig leálltam az út szélére és megálltak mögöttem... És akkor jött oda az illető és nyitotta ki a kocsim ajtaját.. Kiszálltam és kezdődött. De én akkor már vonalban voltam a 112-vel. Ők hárman voltak én egyedül, de "csak" az exem nője "bántott". Az exem bent ült a kocsiban. Egy közös ismerősünk kiszállt a jobb egyből ő mondta fejezzétek be lányok. Akkor szállt ki az exem és mondta a nőjének hogy üljön vissza a kocsiba. Mondtam ne menjetek el mert jönnek a rendőrök és megbeszéljük. De se egy szó, semmi, leléptek.
2023. szept. 2. 13:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Hagytam volna hogy rúgdosson? Egyértelműen védtem magam.
2023. szept. 2. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Látlelet nélkül nincs maganditvány (ezesetben). Maganditvány nélkül nincs feljelentés sem (ezesetben).
2023. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy nagy nulla
2023. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Most ilyenkor mi van? Hamis bejelentés miatt feljelentett egy rendőr, tárgyalás lesz? a többi lent.

Leírom röviden és tömören -már amennyire nekem az megyek. Szóval elég zűrös környéken lakok, és egy családra hívtam ki a rendőröket csendháborítás miatt, ahol a családfő egy elmebeteg. Már legalább 4 napja ment a dínóm-dánom (direkt így írom) meg hallottam, hogy...

Lenne értelme ennyi idő után névtelenül bejelenteni?

Sziasztok! Másfél éve dolgoztam egy boltban, ahova egy időben egy csapat srác rendszeresen bejárkált parfümmel fújkálni minket (eladókat). Annyit tudni kell, hogy csak nők dolgoznak ott. Kerültük őket mindig, végül többet nem jöttek. Időközben teljesen más vonalról...

Részinformációm van valakiről, akit nem biztos, hogy köröznek. Hogyan jelentsem?

Másfél évvel ezelőtt mikor egy boltban dolgoztam egy hölgy bejárkált vásárolni a gyerekével és rá próbált venni minket, hogy taperoljuk a gyerekét és levideózhassa. Megtaláltam a nőt (facebookon) és kíváncsiságból elmentem egy másik boltba ami helyileg közel van...

Kiskorú gyermek eltűnésének bejelentésekor, illetve kiskorú veszélyeztetése ügyében tett feljelentéskor a rendőrség milyen gyorsan lép?

A kérdés egyrészt arra vonatkozik, hogy a rendőrség milyen gyorsan kezd el utánajárni a bejelentésben/feljelentésben írtaknak, illetve milyen gyorsan jeleznek vissza a bejelentő/feljelentő felé (pl. tanúmeghallgatásra mennyi idő után hívják be).

Mennyire veszik komolyan ezt a bejelentést?

Ha egy drog hatása alatt álló, roma fiatal bejelentést tesz a rendőrségnél, miszerint kirabolták az utcán, azt mennyire veszik komolyan? Nemrégiben történt eféle eset felénk, hogy a fent említett személy szerint leütötték az utcán és kirabolták. Semmi rendőrségi...

Rendori bejelentes, mi lehet a kovetkezmenye?

Elektromps kerekparral koulekedve jardan kilepett elem egy roma kisgyerek. Mikor a kapunal voltam pont akkor jott ki, es nekiszaladt a kormanynak. Ezutan az egyik hozzatartozoja bejelentest tett ellenem. A rendorok elkertek az adatokat es annyit mondtak majd jon a...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!