Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az esztergomi robbantó áldozat...

Az esztergomi robbantó áldozatára miért hivatkozik több újság tévesen rendőrként, miközben nem az?

Figyelt kérdés

A TEK nem a rendőrség része, csak segíti a munkájukat. Orbán Viktor korábbi testőrének, Hajdu Jánosnak az irányítása alatt áll, egy legalizált zsoldos magánhadsereg, amit 2010-ben hoztak létre, miután a 2. Orbán kormány megalakult.

Részvétem a halott zsoldos kommandós családjának.



2023. szept. 23. 22:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
22%

"Magánhadsereg??? Ajjaj, van itt baj fejben, nem kevés."

Ez azért nem annyira egyértelmű, mint hiszed. Ha tudnád ki a TEK vezetője, miért csapták ki a rendőrségtől, miért kellett megszüntetni a rendőrség kötelékébe tartozó, rendre rendőrségi világversenyeken dobogós RKSZ-t megszüntetni ( ahonnan hajdut kivágták!). ki és hogy irányítja TEK-et, mennyi forrásból gazdálkodhat a rendőrséghez képest, akkor azért nem írnál ilyen sarkos véleményt!

2023. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért, mert debilek, de papi zsíros állást intézett nekik ennek ellenére is.


"Esztergomban felrobbantottak egy rendőrt"


Namármost te d*bil! A házat robbantotta fel. "Rendőr"robbantásról az esetben lehetne szó, ha a szerkezet a TEKes szakemberre lett volna rögzítve.

2023. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%
Ezt én sem értem amúgy, mivel tudtommal a TEK hivatalosan nem tartozik a rendőrség kötelékébe. Amolyan állami végrehajtószervként funkcionálnak. Az is megérne egy kifejtést, hogy miért pont az Orbán kormánnyal egy időben alakultak meg. Tulajdonképpen egy félig meddig egy zsoldos alakulatról beszélünk, ami állami utasításra hajt végre feladatokat. Ez kb. annyira szürkezóna mint idehaza a független bíróságok, és a pályázat kiírások rendszere..
2023. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Ezt én sem értem amúgy, mivel tudtommal a TEK hivatalosan nem tartozik a rendőrség kötelékébe. - ezek szerint rosszul tudod, úgyhogy idézek neked a netjogtárból:

((Megjegyzés))



"A rendőrséget az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv ((rendőrség)), a belső bűnmegelőzési és bűnfelderítési feladatokat ellátó szerv ((nemzeti védelmi szolgálat)), a terrorizmust elhárító szerv (TEK!!) valamint az idegenrendészeti szerv ((országos idegenrendészeti főigazgatóság)) alkotja."


Vita lezárva, a tekesek rendőrök, le van írva feketén-fehéren. Jó éjszakát gyerekek.

2023. szept. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

Milyen durva, hogy emberek úgy osztják az észt, hogy rohadtul nem értenek hozzá.

A TEK a Rendőrség része. A TEK-és pedig egy rendőr.

2023. szept. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

"A Terrorelhárítási Központot (TEK) a második Orbán-kormány hozta létre a 232/2010. (VIII. 19.) kormányrendelettel, 2010. szeptember 1-jével, a belügyminiszter irányítása alatt, a nemzetközi és hazai terrorizmus, valamint az egyre növekvő erőszakosságot mutató szervezett bűnözés elleni fellépéshez rendelkezésre álló személyi, tárgyi és költségvetési források hatékonyabb, centralizáltabb felhasználása érdekében. Az új szervezet feladatául szabták az állam legfelső vezetőinek teljes körű védelmét is, amit addig a Köztársasági Őrezred látott el. Első főigazgatója Hajdu János rendőr altábornagy, aki az ezt megelőző hét évben civilként Orbán Viktor személyes testőrségét vezette, egyúttal az ellenzéki Fidesz biztonsági igazgatója. Hajdu Jánost a Pintér Sándor 2010. június 21-én nevezte ki a Terrorelhárítási Központ létrehozásával kapcsolatos feladatok miniszteri biztosának." forrás. Wikipedia.org


Még továbbra sem látom sehol, hogy a rendőrség része lenne. Amúgy megjegyzem, hogy az a Hajdú János vezeti, aki elsősorban testőri múlttal rendlkezik, és Orbán Viktor régi barátja.

2023. szept. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem látod sehol, mert nem tudod hol keresd. 1994 évi 34. Törvény RTV( a rendőrség bibliája)

“ A rendőrséget az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv, a belső bűnmegelőzési és bűnfelderítési feladatokat ellátó szerv, a terrorizmust elhárító szerv, valamint az idegenrendészeti szerv alkotja.” Szó szerinti idézés magából a törvényből.

Fentebb is idézték már, mi nem világos?

2023. szept. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Kicsit egyszerűbb, ha nem a bárki által szerkeszthető Wikipédiát használod, hanem jogszabályt, de még a saját forrásodban is fellehető


“ Első főigazgatója Hajdu János rendőr altábornagy”


Az első vezetője, RENDŐR altábornagy. Nem terrorelhárító altábornagy hanem RENDŐR. Ha valaki rendőr őrmester, altábornagy, zászlós akkor ő az azért rendőr zászlós mert ő rendőr. Nem olyan bonyolult megérteni.

2023. szept. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Olyan rendfokozati kategória, hogy terrorrelhárító, nincs. A TEK-esek rendőr rendfokozatot viselnek. Amúgy Hajdu János, a rendőrségtől való távozása után kijelentette, hogy ehhez a szervhez soha nem kíván visszatérni. De a TEK megalakulásakor nem tiltakozott, hogy rendőr-vezérőrnaggyá nevezzék ki. Megjegyzem, hogy lett Hajdu Jánosból rendőrtiszt, pláne tábornok? Életrajza szerint semmilyen felsőfokú végzettsége nincs.
2023. szept. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Én csak egy TEK-es emberrel találkoztam eddig, ő azt mondta hogy rendőr és TEK-es egyben. Szóval van valami köze az egyiknek a másikhoz.
2023. szept. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!