Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanúsított vagyok garázdaság...

Gyanúsított vagyok garázdaság és könnyű testisértés ügyekben. Önvédelemből tettem, mielőtt itt valaki a főbelövésemet indítványozná. Jogom van e nekem is feljelenteni a "sértettet"? Fenyegetés és garázdaság miatt.

Figyelt kérdés

jan. 17. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Igen.
jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát köteles lett volna a rendőrség felvenni a feljelentésemet?

Mert én szinte veszekedésig menő vitát folytattam az ügyemmel megbízott rendőrségi előadóval.

Aki ezt egyébként, pitiáner jellemtelen módon igyekszik megtorolni rajtam.

jan. 17. 09:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Máskor testi sértsd meg könnyen.
jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.

Ment a lájk, hogy legyen sikerélményed.

jan. 17. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Megpanaszolhatod a gyanúsítást.


Be.

A gyanúsítás elleni panasz

372. § (1) A gyanúsított és a védő a gyanúsítás, illetve a gyanúsítás változása ellen annak közlésekor a gyanúsított kihallgatását végző ügyészségnél vagy nyomozó hatóságnál panaszt terjeszthet elő. Ha a védő a gyanúsítás, illetve a gyanúsítás változásának közlésekor nincs jelen, a panaszt a gyanúsított kihallgatásától számított nyolc napon belül terjesztheti elő.


Jogos védelmi helyzetben nem bűncselekmény testi sértés, garázdaság tényállásba illeszkedő cselekmény.

[link]

jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gyanúsítotti kihallgatás során megkérdezték, hogy a gyanúsítás ellen élek e panasszal.

Igennel válaszoltam.

Ez így elég?

jan. 17. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Terjeszd elő írásban, akkor is ha a 8 napot már túllépted. Arról kell szólnia, hogy bár a cselekményed testi sértés és garázdaság tényállásba illeszkedő volt, de az az azért nem volt bűncselekmény, mert jogos védelmi helyzetben voltál.


Jogos védelmi helyzetről a Kúria jogegységi határozata:

[link]


Büntetőeljárási törvény:

[link]


Íme egy Kúria határozat arról, hogy még halált okozó közúti veszélyeztetés büntette, rongálás bűntette tényállásba illeszkedő cselekmény sem bűncselekmény, ha az jogos védelem érdekében törtnénik. (Felmentették azt a nőt aki autóval üldözte, majd elgázolta az őt kirabló motorosokat. Ezek korábban betörték a nő autójának ablakát, elrabolták táskáját. A nő üldözés közben másokat is veszélyeztetett.)

[link]

jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!