Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a helyszini birsággal nem...

DNTSPRD kérdése:

Ha a helyszini birsággal nem értek egyet miért nincs lehetőség jogorvoslatra?

Figyelt kérdés
Nem világositottak fel az intézkedő rendőrök hogyn em vagyok köteles a birságot alá irni nem világositottak fel az aláriárssal mi jár, jogos önvédelem volt ami történt még is garázdaság miatt megbirságoltak.

#rendőrség #önvédelem #garázdaság #Önbiráskodás #Nem megfelelő szintü felvilágositás
dec. 24. 17:44
1 2 3
 1/30 Alex Fly ***** válasza:
76%
Van lehetőség: nem fogadod el, hanem ragaszkodsz a hagyományos tárgyaláshoz.
dec. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Van, nem írod alá és ezzel nem fogadtad el.
dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
a birság hátulján az áll az aláirással lemondok a jogorvoslati lehetőségről, úgy értelmeztem eddig akárhol olvastam erről hogy csak ott tudok ellenkezni és nem alá irni és kérni a rendes eljárást miután aláirom lemondok a jogaimról ilyen területen. és ez áll a birságpapir hátán is amit ott ugye nem is modnták hogy van ahátán ilyen hogyolvassam el többször is modntam nem értek eyget adöntéssel de alá iratták velem akkor is. én meg nem voltam tisztában vele hogy jogom van nem alá irni.
dec. 24. 17:50
 4/30 anonim ***** válasza:
24%
Egy ügyvéd simán megtámadja akkor is, ha aláírtad. Stresszhelyzetben voltál, nem voltál vele tisztában mit írsz alá. Kérdés, h megéri e az időt és pénzt. Mennyi a bírság? Mert az ügyvédek igencsak komoly óradíjakkal dolgoznak.
dec. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
40 ezret kaptam én birságnak, kést húzott elő a zsebéből a támadó és én reflexből megfogtam a kezeit és elejtette a kést és arra hivatkoznak a rendőrök hogy nem támadott meg végeredményel a késsel.
dec. 24. 18:05
 6/30 anonim ***** válasza:
35%
Ezek hülyék.
dec. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
Jó, hát ez a történt kissé hiányos illetve egyoldalú...
dec. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
7. milyen információra vagy kiváncsi?
dec. 24. 18:42
 9/30 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy jogos volt a bírság. Jogi értelemben akkor támad valaki, amikor karnyújtásnyira van tőled, és szúrásra/vágásra emeli a kést. Ha csak simán elővett egy kést, az még nem valószínű, hogy támadásnak minősül.
dec. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%

Itt meghallgathatjuk a te elmondásod, felesleges ezt fejtegetni. A másik fél nyilván tök mást állítana és talán egyik történet se fedné a valóságot. Ezen kár is vitatkozni. Te ezt mondod oké. Úgysem fogunk tudni okosat mondani mert a te sztoridban te vagy a sértett blabla. Érdemben ehhez hozzáfűzni úgysem tudunk, max találgatni.


De már ne is haragudj, hány éves vagy?

Engem anno arra neveltek, semmit nem írunk alá csak ha elolvastuk és egyetértünk azzal ami benne van. Se rendőr, se ügyvéd, se bíró de még a saját testvéremnek se. Aláírom, miután elolvastam és tudomásul vettem mi szerepel benne.


Bírságoltak már meg rendőrök. 100%ban igaza volt, ettől függetlenül megkértem aláírás előtt had olvassam el. Lerakta elém, mondta hol, mi található és amit nem tudtam egyértelműen kiolvasni, felolvasta. Majd mivel az volt benne ami történt aláírtam.


Szó szerint ez áll ott, félkövérrel ahol alá kell írnod:

“A túloldali tájékoztatót elolvasva és megértve elismerem a fenti cselekmény elkövetését és azt, hogy ezzel szabálysértést valósítottam meg.


A bírság megfizetését vállalom.”


Te ezt a saját aláírásoddal elismerted, elfogadtad, beismerted. Mit szeretnél ezek után fellebbezni? Ezért nincs helye fellebezésnek. A rendőr veled szemben lefolytatta az eljárást, szankcionált amit te elismertél, aláírtad.

dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!