Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy néz ki az előzetes...

Hogy néz ki az előzetes letartóztatás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről tudtam meg, hogy elkapták a rendőrök. Az előzetes az egy fogda? Tehát beviszik és cellában várja a tárgyalásokat vagy mit jelent az előzetes? Hozzátartozókat értesítik? Kapcsolatot tud tartani valakivel?

Milyen emberekkel lesz körülvéve?



jan. 20. 13:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Először őrizetbe vesznek, olyankor fogdába zárnak. A fogdákat a rendőrség tartja fenn, az őrök is rendőrök. Ez még elviselhető, bár nagyon rossz érzés, amikor bezárják mögötted az ajtót és rádöbbensz, hogy még a folyosóra sem tudsz kimenni. Általában egyedül vagy egy zárkában, mert mostanában nem "divat" őrizetbe venni embereket.

Ezt követi/követheti a letartóztatás - a 2018. július 01-én hatályba lépett új Be. tv. szerint nevezik már csak letartóztatásnak - amit BV-ben foganatosítanak. Súlyos bcs. esetén már ki sem engednek, letartóztatásból kezded meg a jogerős szab. veszt. letöltését. Ha nem túl súlyos a bcs., akkor pár hónap múlva kiengednek. Ez általában 6-9 hónap. Az első 30 napot 99%, hogy meghosszabbítják, felesleges reménykedni.

febr. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

11 - es!


Az őrizet qurvára "divat" kérdése, hanem a Be. - ben írt feltételek fennállása esetén foganatosítják.


"Ha nem túl súlyos a bcs., akkor pár hónap múlva kiengednek. Ez általában 6-9 hónap. Az első 30 napot 99%, hogy meghosszabbítják, felesleges reménykedni."


Ezt a f@szságot megint honnan szedted?


A hosszabbításra ügyészi indítványt kell tenni..... nem biztos, hogy lesz. Ha lesz is, akkor az elsőt 30 napra rendelik el, majd utána - ismételt - ügyészi indítványra hosszabbítanak. 6 havonta felülvizsgálják.

febr. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért tettem idézőjelbe a divat szót.

A Be.-t mindenki el tudja olvasni, a gyakorlati részét írtam le.

Amúgy tudod kibe állj bele!?

febr. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyebkent az emberi oldala szerintem gyotrelmes, en csak masfel napot voltam a Szekesfehervariban, de egy honapnak tunt. Szo szerinti unalom. Egy 4-5 agyas cellaban en egyedul voltam, az or fel orankent meggyujtotta a cigimet es szerencsem volt mert hozott valami dogunalmas konyvet az indianokrol. Amugy unalom, agyalas, aggodas, soha tobbet. Kimehettem zuhanyozni 10 percre, meg adtak valami moslekot napi 3x. Tobbszor hallottam a tobbi cellabol hogy orjongenek es sirnak a bezartsagtol es unalomtol.
márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Be vagy zárva egy igénytelen, lepusztult, 10-15 fős zárkába a BV-ben, igénytelen állatok közé. Ha szerencséd van, akkor csak egy 4-5 személyesbe tesznek, viszonylag normális emberek közé. Az ablakon nem látsz ki.

Az idő megáll, örülsz, ha kint lehetsz a zárkából egy kicsit. Pl. ügyvédi beszélő, hozzátartozói beszélő...stb. Még jobban örülsz, ha kivisznek a rendőrségre, ügyészségre, mert legalább szívhatsz egy kis szabadlevegőt, láthatsz szabad embereket. Bár ilyenkor bilincset kapsz és vezetőszárat, rosszabb esetben még bilincsövet és lábbilincset is, de inkább ezek, mint a zárka.

ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!