Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek ha valaki un....

Szerintetek ha valaki un. "hungarista" érzelmű, de rendőr akar lenni az nem etikátlan egy kicsit? Mivel a tüntetéseken a kettőt egyszerre nemlehet művelni, próbáltam magyarázni a barátomnak hogy ez nemjó dehát.

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Etikátlan vagy sem, van ilyen.

2006. október 23-án is a TV "ostrománál" nem egyszer előfordult, hogy a kivezényelt rendőrök, miután lejárt a unkaidejük és kiküldtek valakit helyettük, visszamentek az örsre, átöltöztek civilbe, aztán visszamentek a TV-székházhoz, mint tüntetők.

2010. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elvárásnak kellene lennie a rendőrségnél,katonaságnál a hazaszeretetnek(nevezd hungarizmusnak),mivel ott felesküdsz,hogy életed árán véded a rendet és a hazádat.Etikátlan?Ha a hazánkat eladják a politikusok,az etikátlan sőt bűncselekmény!Ha a bíróság nem ítéli el őket "hazaárulásért" az etikátlan,de ez nem!
2010. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Kedves második!

A hungarizmus nem egyenlő a hazaszeretettel.

Attól még, hogy valaki szereti a hazáját, nem lesz hungarista.

2010. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi a különbség a kettő között?Meséld el nekem.
2010. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanaz, mint a német nacionalizmus és a nácizmus között.


És mielőtt azzal vádolnátok, hogy lenácizok itt egyeseket, had idézzem a wikipediát!

"A hungarizmus 1930-1945 közötti magyar szélsőjobboldali mozgalom, eszmerendszer."

2010. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Sőt! Tovább megyek. Aki szereti a hazáját, az még nem is feltétlenül nacionalista. Még csak nem is feltétlenül jobboldali.

A hungaristák viszont definíció szerint szélsőjobbosok.

2010. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki csak un.hungarista érzelmű és rendőr akar lenni az miért ne lehetne jó rendőr??Mi abban az etikátlan??Meg majd kinövi.Az érzelem is egy dolog meg a megélhetés is egy dolog.Ne keverjük össze.

A felvételinél úgyis kiszúrják ha elkötelezett Hungarista valaki és eltanácsolják.Az Etika meg egy egészen más kategória és megfigyelhetted hogy mindenki a mások cselekedetét minősiti etikátlannak a sajátját soha,vagy ha annak is minősiti soha nem ismerné be hogy Ő idáig aljasodott!!

2010. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem szerencsés, mert a parancsot akkor sem tagadhatja meg, ha mondjuk a hungaristákkal szemben kell intézkednie. Érdekes szitu, ha a legjobb haverját kell bilincselnie. Egyébként meg ha képes ezt elválasztani, akkor oké, legyen, de tapasztalatom szerint ez nem szokott sikerülni. Volt egy "kolléga" - szerencsére csak volt! - aki a tv székháznál a tüntetők soraiban állva azt ordította, hogy a lábukat üssétek, ott nincs védve. És ez a "kolléga" biztosítson engem éles helyzetben? Undorító egy dolog. Akármilyen politikai beállítottságú vagyok, a kollégám ellen nem fordulok, nem adok tippeket megvadult állatoknak, hogy hogy lehet eltörni a lábát. Akkor ne menjen rendőrnek, ha ezt nem képes betartani.
2010. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Max. kissebbet b@szik viperával a tüntetőre
2012. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!