Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr felmondhat csak...

Egy rendőr felmondhat csak úgy, és kereshet máshol munkát?

Figyelt kérdés
Teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen téren, és csak kíváncsi vagyok rá. (mert gyakorikérdéseken láttam érdekes válaszokat ezzel kapcsolatban)
2011. okt. 6. 12:24
1 2
 1/14 bánomisén ***** válasza:
100%
Igen, persze. Nem rabszolga, hanem rendőr.
2011. okt. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen felmondhat. Sőt egyszer a felmondás után még visszamehet a rendőrséghez dolgozni.
2011. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatna fel? A rendőrség is csak egy munkahely,mint bármelyik más cég..
2011. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első 3 válaszoló látszik, hogy nem rendőr. Ugyanis nem mondhatsz fel. Visszatarthatnak, mégpedig létszámhelyzetre hivatkozva, vagy a beosztásod betöltése érdekében.

Ezt nálunk úgy hívják, hogy leszerel. Ha pedig a rendőrségtől leszerelsz, akkor nem mehetsz vissza. Ha pedig a szolgálati viszonyodat felfüggesztik egy határozott időre, akkor igen.

2011. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Nekem egy rendőr barátom mondta amit írtam. És én inkább neki hiszek. Bocs.
2011. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg nem a barátom, hanem én vagyok az. Pár ismerősöm most szerelt le.
2011. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azonnali hatállyal leszerelhet-egy rendör
2011. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem szeretek sztorizgatni, de az igazam érdekében muszáj.

Egy rendőr megelégelve munkáját lerakta jelvényét és pisztolyát a főnöke asztalára, majd közölte, hogy leszerel.

Mivel a szolgálati feladatait nem folytatta tovább, így parancsszegésért ügyészség elé állították, melyen pénzbüntetést kapott, és marasztalták.

2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bánomisén ***** válasza:

ma 19:38


Tévedsz, van lehetőség az azonnali leszerelésre is. Én is úgy szereltem le rendőréktől.

2011. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor most elmehet egy rendőr dolgozni máshova például, vagy ha már egyszer leszerel nem mehet vissza?
2011. okt. 6. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!