Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszakaphatom a bankom által...

Visszakaphatom a bankom által a pénzemet amit átverés miatt veszítettem el?

Figyelt kérdés

Jóhiszemű voltam és előre utaltam. Hálistennek nem nagy összegről van szó 10 ezer forintról. Egyszerűen szánalmas hogy valakinek ennyibe kerüljön a becsülete.


Én voltam a hibás az tény mert előre utaltam mert bíztam benne.


A rendőrségen megtettem a feljelentést internetes csalás vétsége miatt így jegyzőkönyv készült az esetről meg majd ugye behívnak tanuskodni stb. Azért se fogom annyiban hagyni hogy egy ilyen féreg további embereket károsítson meg még ha jelentéktelen is az összeg akkor is a törvénnyel ütközik amit tett és felelőségre vonható érte.


A kérdésem a következő ha a bankomhoz bemegyek és megmutatom a rendőrségi jegyzőkönyvet stb akkor a bank képes rá hogy visszautalja nekem a pénzt igaz?



febr. 3. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A bank ilyen esetben nem fogja visszaadni.
febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Csak, ha visszautalja, aki átvert.
febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
nem , ezért felesleges bemenni a bankba
febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A bank nem fog kártalanítani. Kérelmezni tudják az utalás "visszahívását" (a szolgáltatásnak díja van), de a másik félnek ezt jóvá kell hagynia.
febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez bukó.
febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az sem kizárt, hogy zárolják a számládat.
febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, a bank nem tehet ilyet. A bank scak az eszköz, az utalást te csináltad a saját pénzedből a saját döntésedben.

Akkor tud a bank ebbe beleszólni ha valami hiba történt, pl. rossz bankszámlaszámra ment az átutalás - de ahogy írták, azt sem tehetik meg csak úgy. vagy a másik érintett kell hozzá vagy a bíróság döntése. Sajnos ez nem így működik.

De gondolj bele, hogy neked is az az érdeked, hogy ezt ne lehessen megtenni. Akkor simán megtörténhetne, hogy megkapod a fizetésedet majd a céged szól a banknak, hogy tévedtek, mégis tegyék vissza a pénzedet a te számládról az övékére újra. Aztán pereskedhetnél velük, hiszen egyszer már átutalták neked.

febr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!


Semmit nem kapsz vissza..


Főleg a banktól nem.


Polgári jogi igényt jelenthetsz a büntetőeljárásban (de azt is un. egyéb törvényes útra utasítja a bíró) vagyis polgári peres úton megpróbálhatod behajtani, ha majd lesz egy elkövető, aki jogerősen felelősségre vonnak, olyan 5 - 6 év múlva.


A bank nem hibázott, így Ő nem felelős.

febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Közjegyzői felszólitás fizetési meghagyás ez a hivatalos út de ez is minimum 100 000 től érdemes meglépni . 10 ropi semmi 2 pizza ára , olcsó bukás van akik milliokat fizetnek átveresre szakállas trükkökre .
febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!