Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Írtam email-t a rendőrségnek...

Írtam email-t a rendőrségnek a lenti üggyel kapcsolatban, de nem kaptam választ. Kötelességük válaszolni valamit, vagy ne is várjam hogy reagálnak majd?

Figyelt kérdés
Perben álltam egy nagy multival, ügyvédhez is fordultam. Valakik a telefonszámomról felhívták az ügyvédet, amiről nem is tudtam csak már amikor az ügyvéd hívott engem. Azt akarták elérni hogy az ügyvéd hülyének nézzen, hogy hivosgatom és utána letagadom a dolgot. Anyukámat is felhívták az én telefonszámomról akkor amikor egy nagy jogvédő szervezethez fordultam, valamint a páromnak beléptek a Facebook-jába és feltettek neki a profilképnek, valamint a borítóképnek egy "kötelet" és egy "széket", amiket az öngyilkosok szoktak használni. Ezek az ő képei voltak de évekkel ezelőtt voltak felrakva. Ez akkor történt amikor mi éppen együtt voltunk "úgy" és közben tette fel valaki, tehát biztos hogy nem ő volt az. Ezeket leírtam a rendőrségnek de nem reagáltak rá semmit. Rendőröktől kérdezem, hogy kötelességük reagálni, vagy figyelmen kívül hagyhatják a dolgot? Mit tegyek most? Valahogy nincs kedvem ezzel besétálni a rendőrségre, persze ha muszáj lenne akkor mennék.

febr. 14. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Egy sima email-re nem kötelesek válaszolni.
febr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ott elakadtam, hogy hívhat más a te számodról!?
febr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Valami nagyon nem kerek ebben a történetben , vagy még nem vagy ébren teljesen .
febr. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
A rendőrség biztosan nagy erőkkel nyomoz az ügyben, ezért nem volt idejük válaszolni.
febr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aki írta hogy egy sima email -re nem kötelesek válaszolni, akkor mire kötelesek válaszolni? Azóta írtam tértivevényes levelet a rendőrség helyi vezetőjének is, de még csak tegnap adtam fel.
febr. 14. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Feljelentésre kötelesek válaszolni még más, hivatalos formában megtett bejelentésre.

Egy emailt elolvassák, átküldik annak aki szerintük illetékes a témában, aztán ő eldönti, hogy foglalkozik-e vele vagy sem.

Ha szerinte van ügy, van mivel foglalkozni akkor megteszi, de még ilyenkor sem feltétlenül válaszol, csak teszi a dolgát.

febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az hogy véletlenszerűen levelezgetsz a rendőrséggel még nem indok a válaszra. Ha valamit akarsz, akkor ne levelezgess hanem menj be és tegyél feljelentést, ha szerinted a sérelmedre szabálysértést vagy bűncselekményt követtek el.
febr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!