Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy gyanúsított erőszakosan...

Ha egy gyanúsított erőszakosan ellenáll a rendőri intézkedésnek miért nem lehet rá kilövési engedélyt adni?

Figyelt kérdés
Most is valami dúvad megharapott egy rendőrt. Máskor késsel szúrkálják össze a rendőröket. Komolyan annyira szánalmas ez a magyar rendőrségi protokoll. Egyértelműen veszélyes erőszakos ellenálló gyanúsítottra miért nem üríthetik ki a tárat? Az is elég ha kap hármat a lábába, nem fog utána ugrándozni. De ha fejre lőhetnének, legalább megszabadítanák a társadalmat az ilyen antiszociális veszélyes ember-állatoktól.
febr. 15. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Te zsaru vagy vagy bolond?
febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert mi nem vagyunk állatok. Vannak egyéb módszerek is az ártalmatlanításra, ezeket kellene alkalmazni. De ezeket kellene!
febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek lövöldözni. Van nekik oszlatós ruha, pajzs, gumibot. Rámennek azt szétverik.
febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Látszik hogy még éltedben nem verekedtél ,egy ilyen helyzet egy pillanat alakul ki .
febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Tegyük fel, hogy egy rohadék zsaru vagyok, és irritál a képed. Lövök hármat a lábadba és azt mondom, hogy ellenálltál.


Tegyük fel, egy korrekt rendőr vagyok, és hármat lőttem valaki lábába, mert kést rántott. Mivel a rohadék rendőr kollégám egy anyázásért hármat lőtt a te lábadba, így engem is meghurcolnak, hogy biztosan hazudok.


Tegyük fel, hogy én egy agresszív bűnelkövető vagyok, és tudom, hogy bármikor agyonlőhetnek a rendőrök, ha úgy vélik, hogy ellenállok. Hát akkor inkább én lövök előre.

febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

“ Van nekik oszlatós ruha, pajzs, ”

Igen. Ezeket van idejük felvenni amikor valaki ajtót nyit nekik. Szólnak, hogy bocsánat 10 perc, visszamegyünk a kapitányságra és beöltözünk páncélba.


Kérdező, mert aránytalan.


Azért mert valaki ellenszegül nem lehet lelőni. Hármat a lábába? Te is csak Bruce Willis filmben láttál fegyvert. Egy mozgó lábat te nem fogsz eltalálni, maximum szerencsével. Milyen jó lenne minden ellenszegülő embernél lövöldöznének a rendőrök.


Ez nem a rendőrség hibája. Látod, egy tüntetésen beszakítják a kordont, stb stb. Le lettek fújva gázzal, aminek 20 perc múlva semmi hatása és mindenki rendőr terrort kiáltott. Szerinted mi lenne, ha az ellenszegülő embereket lelövöldöznék? Nem ilyen jelenleg a világ, ennyi.

febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen max az USA-ban van, de ott viselhet bárki fegyvert.

Itt legfeljebb haraphat, meg előveheti a mama vajazókését.

Azt a XI. kerületi barmot is azért lőtték lábon, mert különösen veszélyes volt a bicskájával.

Respect a rendőrnek, hogy eltalálta a sötétben pontosan.

Tökön is lőhette volna, most nem ugrálna annyit a bíróságon.

febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, nem tudom milyen akciófilmeken nevekedtél..... de ilyen még a Cobra 11 - ben sincs.


Pedig azért, azt meg szoktam mosolyogni.... a CSI - sorozatokat nem is akármennyire....nagyon messze állnak a kriminalisztikai realitástól, de pont ezért jók.


Azért nem lőhetnek, mert NEM ARÁNYOS, NEM TÖRVÉNYES, és NEM CÉLSZERŰ.


Az intézkedésnél ezt a 3 követelményt nagyon komolyan be kell tartani.


Talán meglep Téged kérdező, de nem azért szereltünk fel, hogy az egyenruha égisze alatt szabadon lövöldözhessünk....

febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudom, hogy zaklatásért, kijönnek a rendőrök és le islőhetnek, akkor neki megyek fejszével, láncfűrésszel meg ami csak van, hogy annyi kárt okozhassak a szegedi rendőrségnek amekkorát csak tudok
febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9 - es!


Téged legfeljebb csak jól pofán b@sznak, de mást nem kapsz tőlük!


Ahhoz túlságosan jól ismernek, tudják milyen hülye vagy!


(Rád igazán adhatna már Pintér Sándor kilövési engedélyt!)

febr. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!