Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez csalás? Miért kuldene az...

Feketeruhasember kérdése:

Ez csalás? Miért kuldene az otp nekem sms-t hogy rendezzem a lakás jelzálog tartozást ha nem is az otp-nél vagyok?

Figyelt kérdés

06709400700 számról.


"2067 jelzàlogkölcsön törlesztése nem történt meg, fennàllò tartozàsàt kiegyenliteni sziveskedjen!

OTP Bank"


Ha ez csalás akkor mégis mi a terv? Mit gondolnak? Hogy vissza hívom vagy válaszolok és megkérdezem "oké hová kuldjem a pénzt?" Ennyire egyszerű emberek nem lehetnek akiknél ez bejön.


ápr. 15. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csalás
ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Honnan tudják egyáltalán a telefonszámom?
ápr. 15. 21:44
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Valahol az interneten megadtad a számod és az adatbázist vagy eladták vagy hackerek megszerezték.
ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy a facebookba meg talán a badooba megadtam de csak az alkalmazásnak mindkettő helyen a fiók megerősítéshez. Ezek talán csak nem adják el.
ápr. 15. 21:56
 5/18 A kérdező kommentje:
Na de tényleg arra vagyok még kíváncsi hogy ilyenkor mi a terv? Mert nyilván nem csinálnák ha ez nem jönne be... Küldenek egy ilyen kamu felszólító sms-t és? És akkor hogyan lesz ebből nekik pénz? Mert attól hogy én teszem azt tévedésből a valódi otp bankszámla számot kikeresném neten és oda utalnék vagy bemennék egy otp bankfiókba megkérdezni hogy mi ez attól nekik (mármint a csalóknak) még nem lenne pénze.
ápr. 15. 21:59
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor szerinted minek kérik? Anélkül nem elég "erős" a fiók? :D
ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekem pl ellopták a facebookomat és kizártak belőle. Utána másfél hónap múlva tudtam visszalépni bele. És a két lépcsős biztonság miatt adtam meg. De nem gondoltam volna hogy ezeket eladják csalóknak.
ápr. 15. 22:14
 8/18 Szikszai.B ***** válasza:
100%

[link]


A telefonszámod egy számsor, azon nincs mit "tudni". Végigpróbálgatnak random számokat, aztán ha bejön, akkor mennek tovább a csalással.

ápr. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Miért ne próbálkoznának?


Ha csak egyvalaki beijed és fizet, akkor már megérte!

ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Ha csak egyvalaki beijed és fizet, akkor már megérte!"


De ha valaki beijed akkor mégis hova fizetne? Csak egy sms-t kaptam hogy rendezzem a tartozásom. Ennek így mi értelme?

ápr. 16. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!