Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez csalás? Miért kuldene az...

Ez csalás? Miért kuldene az otp nekem sms-t hogy rendezzem a lakás jelzálog tartozást ha nem is az otp-nél vagyok?

Figyelt kérdés

06709400700 számról.


"2067 jelzàlogkölcsön törlesztése nem történt meg, fennàllò tartozàsàt kiegyenliteni sziveskedjen!

OTP Bank"


Ha ez csalás akkor mégis mi a terv? Mit gondolnak? Hogy vissza hívom vagy válaszolok és megkérdezem "oké hová kuldjem a pénzt?" Ennyire egyszerű emberek nem lehetnek akiknél ez bejön.


ápr. 15. 21:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én csak a csaló fejével próbálok gondolkozni mert nem látom ennek az ártelmét hogy sms küldésekből amiben fenyegetőzik, de nulla elérhetőséggel hogyan lenne neki pénz?
ápr. 16. 20:10
 12/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem fenyegetőzik, annyit ír hogy "kiegyenlíteni sziveskedjen"
ápr. 16. 20:11
 13/18 fmmarci válasza:
írd vissza, hogy már elutaltad a pénzed a nigériai elnöknek.
ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"írd vissza, hogy már elutaltad a pénzed a nigériai elnöknek."


Felhívni a számot önmagában kockázatos? A telefonhíváson keresztül tudnak vírust küldeni vagy adathalászni? Vagy ha válaszolok az sms-re?

ápr. 17. 15:27
 15/18 anonim ***** válasza:
Kapnál egy linket, hogy utalj. S lerabolnák a számládat.
ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt van! KAMU!

A következő az ADATEGYEZTETÉS, és akkor keresztet vethetsz a pénzedre, mert azonnal lenyúlják.


[link]

ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ezek a telefonszámok amikről írnak honnan vannak? Az elkövetők miért nem vissza nyomozhatók? Vagy lehetséges csak akarat nincsen rá?
ápr. 18. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!