Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz az hogy a börtönben lévő...

Igaz az hogy a börtönben lévő elítélték jelentős része nem diagnosztizált mentális problémák miatt került igazából oda? Hány százalékról lehet szó?

Figyelt kérdés

Saját példámbol látom hogy ha magad nem jársz utána a gondjaidnak senki más se fog és lesittelnek mint a huzat hiába nem vagy egészséges.


Én autista vagyok de van egy csomó személyiségzavaros ember is aki szintén nem úgy látja a világot és a szabályait mint az egészségesek szerintem a börtön tele van ilyen emberekkel akik nem is tudják hogy igazából mentálisan betegek és nem bunti kéne nekik hanem gyógyszeres és pszihoterapeutas kezelés .



máj. 1. 13:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Gyógyszerek, pszichoterápiák helyett próbálj ki egy zarándok utat.
máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Előbb még tisztázni kell magam mert van vaj a fülem mögött más témában sajnos.de amit én csináltam az is kapcsolatban van az autizmussal szakvelemenyem szerint kényszer gondolataim és cselekveseim is vannak.


Ügyvédem szerint minimum enyhítő körülmény de megszüntető körülmény is lehet.

Kriminal pszihologus fogja majd eldönteni.

máj. 1. 20:47
 13/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont jó terápia lenne egy rövidebb szabadságvesztés.

Pl. Állampusztán nagy agrárgazdaságokban egész nap friss levegőn lehetnek az elitéltek.

máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem lenne olyan rövid sajnos mert brutálisan szigorítottak az utóbbi időben a szóban forgó bunteny büntetését


5 és 10 év közötti tétel lenne de persze vallomással és együttmukodesel mehet lejjebb meg büntetlen előéletű vagyok .


De úgy érzem a betegségem miatt nem tudtam ennek a dolognak következményeit illetve nem éreztem bűnös dolognak nem tudtam hogy törvénytelen dolgot teszek .ezért is "buktattam"le saját magam azzal hogy online felvalaltam.


Mindenképpen kriminal pszichológushoz akarok menni valaki döntse végre el mennyire vagyok hibás vagy mennyire nem .

máj. 1. 22:03
 15/24 anonim ***** válasza:
Aminek 5 év az alsó büntetési tétele az ügyészséggel kötött egyezséggel lehet 2 év felfüggesztett is.
máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15# igen lehet szóval egészséges emberként is lenne esélyem .


De nagyságrendekkel más hogy autista is vagyok így meg az ártatlanság is kijöhet vagy ha az nem is biztos enyhítő .


Börtönbe én autistakent mentálisan megorulnek nem bírom az embereket valóságos fizikai kínzás lenne ha több emberel bezárnak egy helyre .

És ezt szó szerinti fájdalomnak értsd!

Kimeritene a kínzás fogalmat.


Bűnöm undoríto és iszonyat nagy tabu de igazából nem ártottam senkinek azt csináltam mint Kaleta Gábor csak kicsiben .nezelodtem olyasmit amit nem kellet volna


Tudom undi eretnek szubhuman dolog stb stb de ha egyszerűen visszamaradtam a szociális fejlődésben ezért az tetszik

Mit tehetnék?

Nekem ez sokkal mélyebb nem csak a szexualitásról szól és elég rossz hidjetek el hissz a gondolataim csak úgy jönnek.

Ez is olyan dolog volt ami már születésemkor meg volt írva hogy bajba kerülök és nem is tehetem mást.

máj. 2. 10:08
 17/24 anonim ***** válasza:
Az elkövetés idején hatályos törvény számít, kérdező, kivéve, ha az újabb törvény enyhébb büntetést tartalmazna.
máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Sajnos az már az új szigorított szabály szerinti ,

2023 májusában foglaltak le a dolgaim

Pontosan nem tudom mikor néztem de olyan 22 végén már hatalyban volt a gyermekvédelmi törvény nem?


Előte csak 1 és 5 ev közti tétel lenne amit csináltam .


De remélem targytalan a dolog hissz beteg vagyok nem bűnöző .

máj. 2. 11:27
 19/24 anonim ***** válasza:

Ezen bűncselekmény alapesete is 2-8 év, ezt úszta meg sajtóhírek szerint egy magyar korábbi diplomata 1 év felfüggesztettel.


Ilyen csak ügyészségi egyezséggel lehetséges.

Ilyen esetben a jó védői taktika: azonnal beszerezni szakvéleményeket, hogy a védence pszichésen beteg, de tudatosult benne cselekménye súlya, kezelésre jár nem veszélyes a társadalomra, olyan gyógyszert szed ami az ilyen vágyát elnyomja. Majd egy ügyészégi egyezség.

Ha vádemelés előtt nincs, akkor ügyészség “ajánlata” előkészítő ülésen már csak 5 év letöltendő lehet.

máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Azért 5 és 10 év közötti mert 1db sanyargatos kép is volt szerintük .


Alap esetben 2-8 lenne igen.


Kényszer gondolataim miatt tárgyalásra is vihetem mentális probléma esetén is korlátlanul enyhíthet a bíró .

Most erre megyek végülis csak ehhez kell majd kriminal pszihologusal beszélni akik nagyon kevesen vannak szóval örülök ha idén sora juttok ügyvédem szerint

máj. 2. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!