Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek néha nem túlzás a...

Szerintetek néha nem túlzás a rendőrökkel szembeni magatartás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem rendőr, sem rendőrszerető.

Egy csomó embertől hallom, hogy mocskos zsaruk, mocskos kopók, stb.

Érdekes, hogy engem még egyszer sem büntettek meg, miért?Mert nem csináltam semmi olyat, amivel okot adtam volna rá.

Volt akit megkérdeztem miért szidja őket.Erre ő azt válaszolta, hogy amikor kéne, nincsenek jó helyen.Ez milyen indok?

Megkérdeztem egy másik embert is:Ő azt válaszolta, hogy megbüntették gyorshajtásért.Miért hajtott gyorsan?

A másik meg az, hogy ők csak a munkájukat végzik, amit mondanak nekik azt meg kell tenniük...Szóval egyáltalán nem értem.

Véleményeket kérnék!


2010. nov. 24. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Ezt már sokszor megkérdezték itt.

Amúgy a seggüket vernék a földhöz ezek, ha tudnák, milyen lenne, ha nem lennének rendőrök.

2010. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem túlzás. A rendőrök nagy része korrupt, primitív, lekezelően bánik az emberekkel, indokolatlanul piszkálódik, visszaél a hatalmával, ugyanakkor, ha valami valós problémád van, akkor leráz. Ja és ne gyere már ezzel a gyorshajtás témával. Teljesen indokolatlanul raknak ki alacsony sebességet előíró táblákat, amik csak arra jók, hogy b'szogathassák az embereket.
2010. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Itt pápán egy fickó nagymotorral szívta meg.

Kibérelt egy mocit vizsga elött, kiment a határba gyakorolni földes útra, és ott kapták el, az autós jogsiát is elvették, ezt se fejezhette be, meg 50000 ezer firint büntetést is kapott, pedig nem enekült előlük.

Ja és a helyi romákkal haverkodnak, azoknak egy csomó apró védséget elengednek nekik.

2010. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Nézd, biztos vannak olyan emberek akik csak azért szidják őket mert a munkájukat végezve megbüntették. Ám sajnos a többség teljesen jogosan szidja őket, mert vagy loptak tőle, vagy belekötöttek, vagy megerőszakolták.
2010. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
53%

Elfutsz egy csöves elöl, mert ki akar zsebelni... közli veled, hogy ha megpróbálsz menekülni megkésel... te sikeresen elszabadulsz és az első rendőrtől kérsz segítséget... elmeséled a storyt, mire a rendőr reakciója csak ennyi... és eljöttél? - nem b+, még ott vagyok, nem? Hagytam volna magam megkéselni, ha nem adom a pénzt.


Valamint, kihívsz egy rendőrt, mert épp megvernek egy hungaristát... későn érkeznek elmenekül a tettes és a sérült is felkászálódik és elmegy, nem tudod visszatartani... mire bevisznek, mert fölöslegesen zargattad a rendőrséget... hagytad volna, hogy megverjék a gyereket? Okos mondhatom.


Vagy csak azért igazoltatnak, azért keresnek kiskaput, mert skinhead, mert hungarista, mert náci, mert punk vagy... mert más vagy... mert bakancs van rajtad... bezzeg cicababákat, átlagos embereket, diszkósokat mikor látnak igazoltatani... mocskosul ritkán. Szimplán egyenruha van a rendőrökön, ezáltal felsőbbrendűnek érzik magukat, nem azt mondom, hogy nincs rendes rendőr, mert nem is egy van, nem is akarok általánostítani, de jóval több a korrupt, a törvénytelenül, esetleg a törvény szérélre szorult intézkedéseket tevő rendőr.


L/17 Punklány

2010. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Uraim és hölgyeim! Itt egy nagy csomó bűncselekményt soroltak fel. Meg kell tenni a feljelentést, bizonyítani, vagy mélyen kussolni. Korrupt? Ki, mikor, hol? Na ugye! Pedig a maunikasónak vége, már nem ebből tanulnak. Akkor miből? Szájhagyomány? Egyszer láttam egy korrupt rendőrt? Hát ez kevéske.


Megjegyzem a 2. okosnak: A táblák kihelyezésére a rendőrség NEM jogosult! Közútkezelő, max. önkormányzat!


Lehet lepontozni, lesz@rom!

2010. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

9.23: Először is ne legyél ideges! Árt a szépségednek és az egészségednek. Meg nincs is miért.


Másodszor teljesen világos, hogy a rendőrök visszaéléseit, bűncselekményeit a helyzet sajátosságai miatt nehéz formálisan bizonyítani. De ettől ez még lehet igaz, és természetesen beszélni is lehet és kell is róla. Én nem hordok magamnál diktafont, nincs ott más, amikor megpofoznak stb, ők viszont egységfrontba tömörülve hazudnak és hamisan vádolnak, ha kell minden gátlás nélkül. Lásd a 2006-os eseményekben a rendőrök szerepét! Egy bíró is kifakadt egy alkalommal, és megmondta, tudja, hogy a rendőrök hazudtak. Gyakorlatilag egy rendőrt se sikerül elítélni, miközben több 100 embert ártatlanul megvertek, megaláztak, fejbe lőttek gumilövedékkel stb. Miért ne lehetne minderről beszélni?


És végül képzeld, tudom, hogy nem a rendőrök teszik ki a táblákat, de ők szívóznak az értelmetlen táblák "megsértőivel" szemben. Volt olyan eset (mindenhol megírták), hogy bezárt vasúti vonal még kintlévő átjáró táblájánál álltak meg, és sorra bírságolták az autósokat,mert lassítás nélkül haladtak át a nem létező vasút vágányán.

2010. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
71%
Vannak szemét rendőrök is de vannak jók is.Az biztos hogy én a múltkor feljelentést akartam tenni a Nyíregyházi Dominant Security néhány dolgozója ellen mert fenyegettek,és megaláztak, és azt a rendőrök nem hagyták.Mármint a feljelentést nem hagyták megtenni mert a barátaikat akartam feljelenteni.
2010. nov. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr is ember ergo: van gyáva és nem gyáva.


Romákat ( sokat egyszerre:) ) piszkálni bátor dolog. Ebből következik, hogy csak kevés fogja megtenni, mert egyrészt féltik a tesi épségüket, családjukat, másrészt a munkájukat.


Amúgy van pszichológia is benne: 20 éves őrmester megállít, mert átlépted a záróvonalat. Nagyon nem szimpatikus neked, sejted még nővel sem volt még és Téged bas/ogat? Erre dühös leszel! Nem tiszteled őt ellenségeskedsz, amit ő szép nagy csekkel honorál. (a csekket akkor is valszeg megkapod ha jó-pofizol és nyalod a s.-ét:)

Ez, hogy a munkájukat végzik az jó dolog, egy jó állampolgár tűr tűr tűr....... De mindenhol nincs kamera és ha egy rendőr nem ért egyet a törvénnyel, ami alapján bírságolhatna/bas*ogathatna, akkor sokszor dönthetne úgy, hogy nem birságol/bszogat.

De nem teszik, mert nem áll érdekükben és gyávák rugalmasabb jogszabályok kiharcolására. Az illetmények, pótlékok, előrehozott nyugdíj és érinthetetlenségért küzdés falsúlyosabb egy rendőrnek, mint egy állampolgár sorsa. Sokszor emlegetik a hivatástudatot. Megmondom őszintén nem tudom, hogy ez milyen etikai szabályokat foglal magában, de ha törvény kocka-mód betartását jelenti, akkor erre ne legyenek büszkék!

És az is nagyon érdekelne (asszem Kékfényben hangzott el nem szó szerint): egy kommandósnak mindig uralnia kell a helyzetet, mindig győztesnek kell lennie, sose veszíthet, nem tétovázhat.....stb. Na az nagyon érdekelne, hogy egy ilyen ember milyen a valóságban?

Csak nem olyan akivel nem lehet normális vitát folytatni, mert latba veti fizikai erejét?

Aki kéretlenül beleszól mindenki dolgába és kórós Intézkednemkellrögtön-szindrómában szenved?

Aki pofázik értékrendekről és viselkedési normákról (bizonyos szituációk fényébe), de ha vele történik ilyen szituáció egyből pálforduláson megy keresztül: pl. ittas vezetés, gy.h. bírság, feleségverés miatti eljárás, áramkikapcsolás stb.

Ugye!?

A lényeg: a rendőr ember, nem kell se utálni, se sajnálni, se vitatkozni vele, se egyetérteni vele, mert ha rákötnénk proligráfra őket (tudom lerágott csont....nem megbízható. Gondolom a Fehér Házban ezért használják a Titkosszolgálat embereinél...mind1) na akkor az derülne ki, hogy tetemes százalék (70-80): a juttatások, külön jogok, előrehozott nyugdíj, a felsőbbrendűség gyakorlása miatt lett rendőr.

A többség nem azért lett rendőr, hogy megvédjen minket.


"A hatalom felelősség, az uralkodás szolgálat"

"Szolgálunk és Védünk"

Kit szolgáltok rendőrök? mert azt be kell látnotok, hogy az emberek (nem a törvényhozók) jogosan érzik úgy, hogy nem őket szolgáljátok csak különadó-behajtó sünné redukálódtatok.

A néhanapján elfogott 1-1 bankrabló, uzsorás, marihuána termesztő, elenyésző produktum a közúton mutatott hivatástudat-gyakorlásotokhoz képest.

"Z"

2010. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező nyílván nem nagyon közlekedsz,és nem ismered a zsaukat,ha találkoztál volna már velük megismernéd és megérted mér szidja az autós társadalom 90%a őket
2010. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!