Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bíróságon mindig átnézik/vil...

A bíróságon mindig átnézik/világítják a táskákat? Mindig van nálam gázspray és nem akarom, hogy bajom legyen belőle.

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 10:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És egy kicsi bicska is van a táskámban.
2011. jan. 24. 10:53
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A szüleim válóperére iskolatáskával mentem, a biztonsági őr rám se hederített...ha ez számít.
2011. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig akármikor mentem, mindig megnézték, hogy mi van nálam..

A vicces az volt, hogy konkrétan rákérdeztek, hogy fényképező és diktafon van-e nálam.

Amikor mondtam, hogy ezek ugyan nincsennek, de a PDA-mon mindkét funkció megtalálható, azt válaszolták, hogy az nem számít és bevihetem.


A bicskát lehet hogy el fogják venni amíg bent vagy, hiszen ott lehetnek bűnözők is akik ha megszerzik, akkor kárt okozhatnak benned, vagy valaki másban...

De nem tartom valószínűnek, hogy foglalkoznának vele túlzottan.

2011. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A ruházatot detekrorral nézik meg. A táskából-ha nem átlátható a tartalma- ki kell pakolni. Teljesen nem forgatnak ki mindent, tehát igazából ha apró tárgy, simán el lehet dugni, de egyébként én nem kockáztatnék. Kipakolod, berakják egy kis szekrénybe, kapsz bilétát és mikor kifeé jössz, odaadják. Én a kispesti bíróságon voltam kétszer. Ott a biztonsági ember nagyon szimpi és udvarias! :)
2011. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!:)
2011. jan. 24. 11:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindig hordok magamnál egy gázpisztolyt, viselési engedélyem is van rá. Egyszer a bíróságra is magammal vittem, mert kiment a fejemből, hogy ki kéne tenni otthon. Ott érzékelte ugye a detektor és mondtam, hogy mi van nálam, kicsit érdekes fejet vágott a bizt. őr, de még mielőtt kivettem volna a zsebből, mutattam neki az engedélyt, és mondtam neki, hogy ha akarja, kiveheti ő is a zsebemből, mondta hogy szarjam le, adjam már oda :) Ki se kellett tárazni, meg semmi.


Egy gázspray amúgy teljesen természetes ma már szerintem, ha van valakinél.

2011. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mért néznék át?
2011. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bogarkaaa válasza:
100%
Tudtommal,úgy van, de (lehet butaságot mondok)szúró vágó eszköz 8 centi alatt lehet nálad(mármint a pengéje az alatt van) gáz spray-t meg nem lehet használni, csak paprika spray-t....én így tudom. amúgy eddíg ahány bíróságon jártam annyi féle volt az eljárás, az egyik városban átvilágították a táskámat, a másikban nem....
2011. jan. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kolibri71 válasza:
Vidéken odabökik, hogy hányadik emeletre menjek, de pl a Pesti Központi Kerületi Bíróságon táska szalagra helyez, fémdetektor. Szerintem felszereltségtől függ :)
2011. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:

Ha paprikaspray, akkor 2007 óta közbiztonságra különösen veszélyes eszköz. Mondjuk ilyen helyre nem kellene vinni.

A 8 centinál kisebb szúró- vagy vágóél hosszúságú kés lehet nélad közterületen. Be nem viheted a bíróságra: elveszik, de kifelé visszaadják. A gázspray-ért elvileg járhat 100k-s szabálysértési bíróság. Gyakorlatilag nem hiszem, hogy szívatnának, csak tudj róla, hogy ez a törvény.

2011. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!