Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kötelezhet e a rendőrség hogy...

Kötelezhet e a rendőrség hogy kihallgathason?

Figyelt kérdés
Az volna a gondom hogy anyósomnál laktunk és ott lakott anyósom testvére is.voltak vele gondjai fenyegetőzött és hasonlók.elköltöztünk anyós ki akarta tenni nem volt hajlandó el menni erre ő fel jelentette hogy többször meg fenyegette őt.erre a rendőrség idézést küld nekem és férjemnek is gondolom hogy ki hallgassanak.én nem szeretnék el menni mivel 220kmre költöztünk és nem is akarok már belefolyni a dolgokba.én is hallottam a fenyegetést és a többi dolgot de nem akarok bele keveredni és anyagilag se tehetem meg hogy utazgassak a három éves kislányommal egész nap.mit lehet tenni ilyenkor ?kötelezhetnek e erre ?vagy megmondhatom hogy nem szeretnék meg jelenni mert nem akarok foglalkozni a dolgokkal?
2011. márc. 3. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Köteles vagy megjelenni, szerintem kérhetsz költségtérítést.
2011. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tanúként idéztek be, arra köteles vagy elmenni, ha nem mész, előállítanak. Az útiköltséget megtérítik, de ezt más jobban ki tudja fejteni nálam. Magától a kihallgatástól nem kell tartani, vagy félni, neked ebből problémád nem lehet.

Még annyi, hogy nem vagy köteles magad vagy családtagod ellen tenni terhelő vallomást, ezt megtagadhatod.

2011. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen esetben a lakóhelyeteken lévő rendőrségen szoktak meghallgatni. Aztán ők továbbítják a vallomást.

Szerintem telefonálj ahhoz a rendőrséghez ahonnan kiküldték az idézést és kérdezd meg hogy ilyen esetben mi a teendő.

Az is előfordulhat hogy mivel rokonokról van szó, nem kötelező vallomást tenned.

2011. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A tanúnak mind jogai, mind kötelességei vannak. Kötelessége többek között a hatáság előtt idézésre megjelenni. Ennek elmulasztása - megfelelő igazolás megléte ellenében- következményeket von maga után, mint pl a tanút elő lehet vezetni, melynek költségi a tanút terhelik, ezen felül a tanú rendbírsággal sújtható.

A tanúnak joga van a kihallgatáson az utazás költségeinek megtérítését kérvényezni. Erre vonatkozóan a kihallgatáson KÜLÖN nyilatkozni KELL!


A Rendőrség bárkit kihallgathat tanúként, akinek az ügyről érdemi tudomása lehet. Ennek nem akadálya a 220 km, sőt a munkahely sem, mivel igazolás is kérhető!


Egyébként a tanúkihallgatás során egy csomó figyelmeztetés is elhangzik, többek között: a hozzátartozóra vonatkozóan nem köteles vallotmást tenni, a vallomástételt megtagadhatja. Ezt a tényt a jegyzőkönyvben rögzíteni kell, de ettől még a kihallgatáson meg kel jelenni.

2011. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

220 km esetében megkereséssel is élhet(ne) az eljáró hatóság. Vagyis a lakóhely szerinti illetékes rk-ra idéznek be, majd a kihallgatási jegyzőkönyvet továbbítják az eljárást folytató hatósághoz. Az idézésben amúgy benne van, hogy melyik hatóság előtt kell megjelenni.

Mellesleg, a "hozzátartozó" kategóriába nem biztos, hogy az anyós testvére beleesik.

Ha a 220 km-re lévő rk-ra idéztek be, akkor talán érdemes lehet felhívni őket, hogy nem lehetne-e megoldani megkereséssel a kihallgatást. Mer' oké, hogy lehet költségtérítést kérni, de 220 km az azért mégis csak 220 km.

2011. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenképp érdeklődők akkor hátha lehet itt vallomást tenni.sajnos ezzel az ügynek nem lesz még vége már megy a keverés és már RÁM akarják a kedves anyós testvér a gyámügyet hívni bosszú gyanánt. :( nincs mitől tartanom de mégis görcsbe rándul az ember gyomra az ilyen dolgoktól.
2011. márc. 3. 17:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pont ma voltam tanúvallomást tenni. Az elején kérdezik, hogy rokon-e, családtag-e a szóban forgó illető, mivel akkor egy szót se kell mondanod. A beszélgetés végén pedig megkérdezte az előadó, hogy kívánok-e élni a költségtérítéssel. Hát nem volt pofám elkérni tőlük egy buszjegy árát :P :D
2011. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Útiköltséget akkor térítek meg,ha a bejelentett lakcím rendőrségén hallgatnak ki és ott is élsz.

Magyarul, ha Budapesten élsz de a bejelentette lakcímed Pécs a Baranyai rkp hallgat meg, nem fogsz útiköltséget kapni azért mert te Bp-ről utazol le.

2012. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!