Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Meg fog szűnni a rendőrök...

Meg fog szűnni a rendőrök korkedvezményes nyugdíjazása? A kiemelt nyugdíj is megszűnik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 17:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy nagyon sajnálatos téma. A nyugdíjrendszer szar úgy ahogy van. Mivel mindkét szülőm már nyugdíjas így csak remélni tudom, hogy nem fog csökkenni az összeg. Mivel én 35 éves vagyok, nekem gyakorlatilag nem lesz. Ha már az őseim sem fognak nyugellátást kapni, akkor nem tudom miből fogom őket eltartani. B@...a meg minden politikus. 20 éve még lehetett volna reformokat csinálni,
2011. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Még nem lehet tudni, nem ismertek a részletek, az esetleges átmeneti szabályok, de én valószínűsítem, hogy igen. Mintha ezt az egész Széll Kálmán csomagot most azzal próbálnák lenyomni az emberek torkán, hogy a hivatásosok indokolatlan nyugdíjprivilégiumainak megvonásával teszik szalonképessé. És ha így van, akkor ezt is meg kell változtatni.


Azt azért nem árt tudni, hogy akinek 2007. dec. 31-én megvolt a 20 év szolgálati viszonya, annak az akkor érvényben volt szabályok szerint összegszerűen rögzítették a nyugdíját, és a rájuk vonatkozó törvények kimondják ma is, hogy erre a nyugdíjra és az akkor érvényben volt feltételek szerinti nyugdíjba vonulásra jogosultak. Kérdés az is, hogy most ezzel mi lesz, eltörlik-e visszamenőlegesen ezt a törvényi ígérvényt.

2011. márc. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
37%
remélem igen!
2011. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%
18:00. Remélem kizsebel egy cigánygyerek és egy 50 éves rendőr fog majd szaladni utána. De ne aggódj egy 50 éves nem fog utolérni egy 15 éves kölyköt...
2011. márc. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
71%
Én 50 vagyok és jobban futok mint a 15-20 évesek. :))
2011. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
74%

Egy 50 éves rendőr még nem öreg! Nálunk a polgárőrségben nagyon sok nyugdíjas rendőr van!

Arról nem is beszélve,hogy amikor most nyugdíjba mennek,arra az időre szereznek elég tapasztalatot a munkájukban. Vagyis ekkor tudnának a leghatékonyabban dolgozni.

Azzal egyetértek,hogy ne 70 év legyen a nyugdíjkorhatár,de ne is 40-50.

2011. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Egy 62 éves rendőr nem tudja elérni azokat a fizikai normákat amit egy rendőrnek teljesíteni kell. Ki fog egyáltalán megijedni egy öregembertől? Kinevetik és elszaladnak.


Nem értem miért jó az egyeseknek ha a rendőrök tovább dolgoznak, attól még nem lesz senkinek se több a nyugdíja vagy a keresete.

Én rendőrnek szeretnék menni de ha a kiemelt nyugdíjat is eltörlik akkor erősen elgondolkodok rajta. Akkor már csak a biztos állás lesz a csábító benne( mert ugye munkanélküli rendőr nem nagyon van).

2011. márc. 4. 18:21
 8/41 anonim ***** válasza:
55%

Édesapám 61 és fél éves. Neki elég jó a fizikuma (nem kövér stb) de el sem tudnék képzelni egy hasonló korút rendőrnek. Amikor már ő is védelemre szorul esetleg egy 30 éves bűnözővel szemben akkor mi lesz?

Én nem mondom, hogy 36 évesen menjen nyugdíjba de 50 év felett erre már totálisan alkalmatlan az ember.(fizikai felmérőkön 0 lenne) Tudomásul kell venni nem mindenki születik jó génekkel és van aki később van aki hamarabb öregszik.

Én remélem, hogy nem fog 60 éves rendőr cirkálni az utcán mert semmi értelme még ha irigyek is vagyunk rájuk.

2011. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
55%

Az 50 éves úrnak: Te a párját ritkítod ritka az ilyen.

A polgárőrös szolgálatokat ne is nézzük, nekik nem kell és nem is szabad intézkedniük. Ők akkor mennek járőrözni amikor kedvük van és nem 12 órában max 4-5 órában.

Amúgy meg egy 40 éves rendőr az esetek többségében eléggé ki van idegileg és alap hogy szív/gerincbeteg. Rendőrségen dolgozom tudom miről beszélek.

2011. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
20.56: Tudom, hogy igazad van, meg annak is, aki felvetette ezt a dolgot, csak nem tudtam kihagyni ezt a poént. Én tényleg fitt vagyok, de sokat is tettem érte, más ezt kevésbé engedheti meg magának, meg hát én is látom, hogy állnak a kortársaim.
2011. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!