Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért mondogatják állandóan,...

Miért mondogatják állandóan, hogy nincs cigánybűnözés, holott pedig van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 13:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Mert próbálják megértetni az emberekkel, hogy ugyan vannak cigány bűnözők, de nem minden cigány az.


Rengeteg cigány van, aki viszont élni szeretne csak. Bűnözők ellen - mindegy, milyen népcsoport tagjai - fel kell lépni. Nem azért, mert ő cigány, hanem mert bűnt követett el.


Te sem örülnél neki, ha Ausztria harsogná, hogy magyar bűnözés van az országban. Pedig hát vannak bűnöző magyarok is. Nem is kevesen.

2011. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Ez alapvetően csak a kommunikációról szól.

A cigánybűnözés a jellemzően ez által az etnikum által elkövetett eseményeket jelenti, nem pedig azt, hogy mind bűnöző.

Ahogy a gyermekbűnözés sem azt jelenti, hogy minden gyerek bűnöző, de vannak bizonyos cselekmények, amiket jellemzően gyerekkorúak követnek el.

Ahogy van női bűnözés, fiatalkorú bűnözés, ect.


Ezzel csak igyekeznek kozmetikázni a problémákat, és eltussolni ezeket az ügyeket.


A másik fele, hogy ha pl. felszámolják egy területen az uzsorásokat, a csicskáztatókat, akkor rögtön ugrik a roma politikusok, ügyvédek, és aktivisták hada, hogy ez romaellenes eljárás, mert a rendőrök csak őket vegzálják, üldözés, rasszizmus, és a szokásos szóvirágok. Mivel ők is vastagon benne vannak.

Lásd a legutóbb lekapcsolt uzsorások: hát nééé, nem pont a helyi kisebbségi képviselő is benne van?

2011. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 TOMAtm ***** válasza:
72%
mert a cigányok is elmennek szavazni majd.
2011. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem mondják, hogy nincs cigánybűnözés, persze azt sem, hogy van.
2011. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem miért mondják,hogy nincs,amikor igenis van!Én még becsületes cigánnyal nem igazán találkoztam,az életem folyamán.Tőlem bárki,bármit mondhat,próbálhatja csűrni csavarni,idegen szavakban elmagyarázni hivatalos statisztikákat harsogva.A helyzeten nem változtat.Olyan helyen kell lakni,élni,dolgozni,ahol minden hatodik ember cigány származású,majd akkor jöjjenek nekem a hülye statisztikákkal,meg az emberi jogokat védő süket szövegekkel.Még szerencse,hogy az emberek többsége,tudja miről is van szó.
2011. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Igaz, hogy nem minden cigány bűnöző, de sajnos a nagy részük folytat bűnöző életmódot. Nézd meg a statisztikákat, már ahol ki merik írni, hogy cigány az elkövető, a legtöbb erőszakos bűncselekmény hozzájuk kapcsolható. Lehet rasszistának tartani, de ezek a tények.
2011. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%

Olvastam itt egy kommentet, amiben az volt, hogy ez a kifejezés, azt jelenti, hogy bizonyos bűncselekmények (továbbiakban bcs.) elkövetése (persze nem így volt írva, én lehet kicsit több büntetőjogot (továbbiakban bjog) tanultam) rájuk jellemző.


Mik lennének ezek?


Csak azért kérdezem, mert sejtem mire gondolnak:D Pl: lopás. Csak nem tudom mit csinálnak a rendőrök majd a cigánybűnöző magyarokkal. A többi bcs. meg majd lehet magyarbűnözés/sima bűnözés. És majd beviszik a magyarbűnöző cigányokat meg a cigánybünöző magyarokat is. Értem én. Vagy ha cigány követ el ilyen bcs.-t annak más a büntetése, mintha magyar? Mert egyébként értelme nincs.


Na csak annyi a baj ezzel, hogy nagyon logikátlan, és még csak nem is releváns, de egyébként a bjog néhány elvét sértené: tett-felelősség elve (nem tettes-felelősség), anyagi jogi legalitás elve, jogállamiság eszméje (jogbiztonság sérülne, mivel más állampolgár más megítélés- nem nagyon lehet tudni ha cigányok vagyunk mi vár ránk), arányosság (bűncselekményhez kell arányos büntetés nem elkövetőhöz mérten), talán még a kétszeres értékelés tilalmát (ne bis in idem) is, de azt nem sorolnám ide elég 8-ból 4-is. Szóval pár dolog meg lenne erőszakolva, de mindegy.


És ilyen besorolás nincs, mindig a sértett jogi tárgy határozza meg a bcs-t nem az elkövető, két kivétellel: fiatalkorúak , jogi személyek.


Kriminalisztikai magasságokba engedtessék meg nekem, hogy ezek után ne menjek.


A retorika jó, így tovább!

2011. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Aki kijelenti hogy nincs cigánybűnözés az megérdemelné hogy leköltöztessék 1 hónapra az egyik erősen cigányfertőzött településre a kokerók közé.


Már 1 hét után térden állva könyörögne hogy el akar menekülni onnan mert nem tetszik neki hogy naponta megverik,leköpik az utcán,kirabolják este,megerőszakolják, nem tud aludni mert megy náluk a mulatozás meg a "győzike show" és folyamatos a lelki terror.Ebben a helyzetben még a legvadabb liberális okostojás is beismerné a cigánybűnözés tényét.


Alapigazság:


Aki tagadja a cigánybűnözés voltát,azzal meg kell tapasztaltatni hogy a saját bőrén érezze.

2011. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
A cigányok 98 százaléka bűnöző. Tehát nem minden cigány az. :D
2011. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

"A cigányok 98 százaléka bűnöző. Tehát nem minden cigány az. :D"


ez egy légből kapott baromság, már megbocsáss

2011. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!