Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 autó,2 ember,2 jogsi,...

Tomekk kérdése:

1 autó,2 ember,2 jogsi, mind2en ittak, kinek veszi el a jogsiját a rendőr?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogyha egy autóban ketten ülünk, mind2en fogyasztottunk fejenként egy sört, és megállít a rendőr, mind2en rendelkezünk jogosítvánnyan, akkor mind2nek elvehetik a jogosítványát, vagy csak a vezetőét?

Nem szeretnék ebbe a helyzetbe kerülni, de ez elüfodulhat, főleg h nem tudhatom biztosra, h a vezető fogyasztott e alkoholt vagy sem, esetleg többet, de nem venni rajta észre...


2010. szept. 12. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a sofőrét, de ha tiéd a kocsi,és ott vagy akkor a tiédet is elvehetik. Ez a véleményem, de nem tudom, hogy ilyenkor mit csinálnak.
2010. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attol hogy van jogsid még IHATSZ! Viszont nem vezethetsz :) Szerintem csak a sofőrét veszik el... és mivel te is ittál, hazajöttek gyalog, vagy busszal. Ennyi.

Az más kérdés, hogyha átadtad az autód egy ittas személynek... szerintem talán 7 büntetőpontot kaphatsz, mert ugye tudnod kéne hogy kinek adod át a volánt. Velem is előfordult már ilyen, de nem én vezettem és meg sem állítottak, szerencsére :)))

2010. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy sört kis szerencsével és kajafogyasztással nem fog kimutatni a műszer.

Az utas lehet hullarészeg is. Tőle nem kérnek jogsit igazoltatáskor.

2010. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
naja. vicces lenne, ha a hullarészeg utast szondáztatnák :D
2010. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, köszi a válaszokat. De egy kérdést kiemelnék, szal ha a sajtá autóm átadom egy látszólag nem látható alkohol befolyás alatt levő személnyek, mondjuk 3 sört ivott amit tuti kimutat, de én azt állítom igazoltatás és szondázás után, h nem tudtam h alkoholt fogyasztott, akkor is csak az övét veszik el, egyáltalán lehet terelni ilyen szöveggel, h nem tudtam róla, persze mondom, h nem látni rajta, esetleg érezni az alkoholt...
2010. szept. 13. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet terelni.
2013. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!