Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kicseréltem a kiégett fényszór...

Kicseréltem a kiégett fényszóró izzót, de most a két lámpa különböző árnyalatú fényt ad, ezért büntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Az tudom, hogy az elülső fényszóróknak ugyanolyan színűnek kell lenni, de az egyik égő most erősebb, és kicsit fehérebb színű, mint a másik, csak kicsi különbség, de azért észrevehető.
2008. júl. 4. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

számíthatsz rá, hogy szól érte a rendőr...

vszeg, hogy a két égő nem egyforma teljesítményű, ezért van a fényerőkülönbség.

lehet még olyan gond is, hogy az egyik égő nem érintkezik rendesen korrózió miatt, ebben az esetben meg kell az érintkezőket alaposan pucolni.

első lépésben nézd meg a két égő fesz és telj adatait, ha azok egyformák, akkor lehet tovább keresni a hibát. ha van műszered, akkor első lépésbe mérj az égők kapcsain feszültséget és áramerőőséget - egyformának kell lenni, ha eltérés van, akkor meg is találtad a hibát.

2008. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

megint én vagyok :)

újból elolvasva a kérdésed, nem egészen egyértelmű, amit leírtál.

különböző árnyalatú, vagy különböző fényerejű?

ha árnyalati különbség van, akkor az is lehet, hogy az egyik égő búrája színezett.

2008. júl. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamelyik '70-es évekbeli Autó-Motorban okosították az autósokat a fényszóróizzókról. Ott azt írták, hogy mindig párban kell cserélni, mert idővel a fényereje csökken az izzószál burára lecsapódó részecskéi miatt. Igaz, az még a hagyományos izzókra vonatkozott (a H4 előtt volt még valamivel), de a halogéneknél is megfigyelhető, hogy a használat során a fényerő csökken. Ezért lehet eltérés a két izzó közt még akkor is, ha a gyártó és a típus megegyezik.
2008. júl. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egyiknek kicsit erősebb a fénye, és emiatt kicsit fehérebbnek is tűnik. Majd megnézem amit mondtál, hátha segít, köszi.
2008. júl. 5. 00:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szerintem , ha csak ez a gond akkor biztos nem büntet a rendőr , maximum szól erre azt mondod tegnap cseréltewd és neked is feltünt . Holnapra viszed a szerelőhöz .
2008. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Max szól érte , akkor büntet ha sem a tompított sem a helyzetjelző nem ég egy oldalon.
2008. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!