Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha állítólag feljelentettek,...

Ha állítólag feljelentettek, azt én honnan és mikor tudom meg?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kért tőlem kölcsönt és szerződéssel adtam neki. Mivel nem akarja visszafizetni, így kitalálták a családjával, hogy uzsorázok. Én felvettem a kapcsolatot egy behajtócéggel, akik beszéltek az adósommal, és ő azt állította nekik, hogy már megtette a feljelentést. Én erről nem tudok, ezért érdekelne, hogy mikor és hogyan tudom meg. Természetesen nem igaz amivel vádol, nem is értem, hogyan óhajtja bizonyítani ezt a rágalmat. Már én is léptem az ügyben, de felém még nem érkezett semmi.
2009. márc. 6. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Levélben kapsz értesitést egy idézés lessz.A szerződéssel nyert ügyed van.Egyébként uzsorázni csak 5 napja büncselekmény,azthiszem visszamenőleg nem büntetnek.
2009. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem uzsoráztam. Kamatmentesen adtam kölcsön én hülye egy gyerekkori ismerősömnek, csak így akar kibújni a visszafizetés alól. Szép lenne, ha engem dádáznának el, holott sajátkezűleg írta meg a szerződést a kölcsönről, amit én csak aláírtam. Na meg megvannak az ígérgető sms-ei is, szóval olyasmit nem tud rámbizonyítani, amit nem követtem el.
2009. márc. 6. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ebben a szerződésben szó a kamatról esetleg?

Hmmm.... ő írta meg? Grafológus meg tudja állapítani ha a bíróság kéri. Csak nehogy azzal jöjjön a "barátod", hogy erőszak hatása alatt írta alá. Ne is említsd neki.

Szerintem nem vagy vesztő pozícióban, sőt ennek alapján ellenpert indíthatsz, hogy fizesse meg az adósságát, és még kérheted is a hivatalos bankikamatot, plusz ha nagyon ugrál, feljelented rágalmazásért..... simán!

2009. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szerződést valóban ő írta, és benne van világosan, hogy kamatmentes baráti kölcsönt adtam. Egy vékony, fiatal nő vagyok, nem tudnék kényszeríteni egy pasit arra, hogy írjon olyasmit, amit nem akar. Áldom az eget, hogy nem számítógépen írta meg a papírt, mert ez az egyetlen bizonyítékom, meg pár ígérgető sms. Még azt is sms-ben írtam neki, hogy hozzon egy tanút, azt is csak ígérte és nem hozott.
2009. márc. 6. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért bűncselekménnyel vádolni valakit is igen komoly súlyú is lehet. Márpedig ezt teszi a kisegített... Ez NAGYON NEM SZÉP dolog tőle.


Ő feljelenthetett uzsora miatt, hiszen hamisan vádolni "bárkit" lehet - igaz üldözi a jog. Ha idéznek téged, mint gyanúsítottat (igaz először valszeg, mint tanút), akkor menj be a megadott időpontban, válaszolj a kérdésekre, és azt követően közöld, hogy feljelentést szeretnél tenni hamis vád miatt, mondd el jegyzőkönyvben, amit itt is, hogy kamatmentes baráti kölcsönről, egyedi esetben, első alkalommal történt, és ezzel TISZTÁBAN VOLT a feljelentő is, így csak a "kellemetlenkedés" miatt nyomott fel.


Adósságkezelő cégekhez ne menj, csak lehúznak, de nagyon. Ha kell én tudok segíteni neked ingyen, és ugyanazzal az eredménnyel, mint amivel egy ilyen cég "segítene".

2009. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Köszönöm a válaszod, és felajánlott segítséget! Igazából a behajtó cég 20% sikerdíjért dolgozik, előre nem kell fizetnem semmit és végigviszi a pert ügyvéddel és minden kellő eszközzel. Egyedül nem merek belevágni, mert ha az adósom képes ilyesmivel megrágalmazni, akkor aljasabb hazugságokra is képes lesz, és szt hiszem, hogy én ehhez kevés vagyok, bár a kezemben van a szerződésünk, melyet valóban a saját kezével írt. Mivel sosem keveredtem életem során semmilyen zűrbe, nem sértettem törvényt, nem volt peres ügyem, így nagyon félek, nem tudom, hogy valóban kijátszható-e a törvény hazugságokkal, ahogy az adósom próbálja...
2009. márc. 7. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsö vok.Ne tartsd magadnál a szerződést,csináltass hivatalos másolatot közjegyzővel.
2009. márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!