Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek ebben a nehéz...

Mit tehetek ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés
Árultam két telefont az interneten.Árultam egy Iphone-t és még a barátnőmnek volt egy iphon klónja.Mind a kettőt elszerettem volna adni.De az Iphonom bele esett a vízbe és használhatattlan lett.De közben akkor délután egy srác megrendelte utánvéttel.felhívtam és tájékoztattam a helyzetről.Azt mondta neki sürgős lenne és küldjem már el neki a iphon klónt mert megy külföldre és már nincs ideje keresgélni másik után.Én másnap reggel feltettem neki utánvéttel és átvette a pénz megjött és kész.A múlt héten jött egy idézés a rendőrségtől.Ma voltam bent és ezzel az üggyel kapcsolatba.A vevő azt mondja hogy át vertem.Írás mintát vettek tőlem hogy én adtam-e fel a csomagot.Közben mondtam hogy én de azért levették.Minden áron a telefonhoz akarnak kapcsolni engem.Hogy bizonyítsam be hogy telefonon miben egyeztem meg vele?Még az sem lehet hogy drágán adtam mert árában adtam.Most azon gondolkozom hogy kifizettem neki a vételárat.Nem állt szándékomban átverni.De azóta eltelt 3 hónap.Egyszer beszéltem utána vele telefonon amikor meg kapta felhívott hogy átvette a telefont.Rejtett számról hívott.De ott nem mondta hogy gondja lenne.
2011. máj. 17. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
most akkor miért verted át? nem működik a teló ami küldtél neki? vagy mi? ám a szó elszáll írás megmarad... beszélgetésben egyik azt mondja igen a másik nem az ilyet nem lehet eldönteni...
2011. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő azt mondja hogy azzal vertem át hogy ő az eredeti Iphont várta.De én telefon beszélgetésben tájékoztattam.Azt mondta küldjem a klónt.Persze nem az eredeti iphone árába.
2011. máj. 17. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendőrségi ügy nem lesz belőle, mert nem követtél el sem szabálysértést, sem bűncselekményt. Maximum polgári úton érvényesíthetné az őt ért kárt. Azonban, ha tudod bizonyítani a két telefont hogy hirdetted meg, és az árkülönbözetet is, és ugye megfelelő áron adtad el, akkor ez szerintem téged igazol.
2011. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen az Iphonomat hirdetem és neki az kellett volna de meg hibásodott.Így fel ajánlottam neki a klónt persze nem azon az áron és ő azt mondta mehet a dolog.Most bűncselekmény miatt nyomoznak.Írás minta STB...,.De én úgy gondolom az írás mintával csak azt bizonyítják hogy én adtam fel a csomagot amit egyébként el is ismertem.Szóval nem értem.De azt mivel tudom én bizonyítani hogy miben állapodtunk meg???Szerintetek ha kifizettem neki a vételárat békén hagynak?Vagy mit tegyek?
2011. máj. 17. 23:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő mivel bizonyítja, hogy az volt, amit ő állított? Számla megvan gondolom, mármint, hogy ő mennyit fizetett neked, illetve, hogy mennyiért kínáltad a telefont, az eredetit. Ezt szépen mutasd be, és közöld, hogy te bizony felhívtad a figyelmét, hogy a másolatot adod oda, és az is azt bizonyítja, hogy nem az eredeti árat kérted érte. De mint mondtam, valószínű megszüntetik az ügyet bűncselekmény hiányában, ha lelkes a másik fél még lehet polgári úton is pereskedni fog....
2011. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.Sajnos azt nem tudom bizonyítani hogy fel hívtam a figyelmét mert telefon beszélgetés volt.De ő sem tudja bizonyítani hogy nem hívtam fel a figyelmét.Most minden áron engem a klón telefonhoz akarnak kötni.Természetesen nem egy Iphone eredeti árában adtam a telefont.Emailon beszéltünk először amikor megrendelte.Utána megírta a számát is egy üzenetben de nem hívtam.Csak akkor amikor meg hibásodott az eredeti és abban a telefon beszélgetésben állapodtunk meg a klónban.Ilyenkor mi van?Inkább térítsem meg a vételárat?
2011. máj. 17. 23:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne fizess SEMMIT!

Én legalábbis nem fizetnék.

Ha iphone áron adtál volna el egy klónt akkor viszont én is kiakadnék,nem kicsit,és valszeg ugyanúgy rendőrségi ügyet csinálnék belőle mivel az már 70-80ezer forint.

De mivel TE valszeg 10-20ezer forintnál nem kaptál többet a számládra,ezért EGYÉRTELMŰ hogy klónt küldtél neki,innentől kezdve meg nincs miről beszélni.

Hívd fel telefonon és küldd el az anyjába.


(esetleg ha még mindig duzzogna akkor küldje vissza a telót te meg visszaadod a vételárat..de úgy semmiképp sem oldanám meg hogy a telót és a pénzt is megtartsa..)

2011. máj. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!