Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért támadják az emberek a...

Miért támadják az emberek a rendvédelmiseket azért, amikor nem értenek egyet a kormány tervével és szeretnék értékesíteni az érdeküket?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:

INDOKOK


"Nem kötelező rendőrnek menni", illetve "Van más szakma is! Lehet azt is csinálni!"


- Nos! Fordítsuk meg ezt: Nem kötelező irtózni a rendőri hivatástól, - senki előtt nem voltak bezárva a rendvédelmi iskolák kapui, igaz ehhez nem azzal kellene non-stop foglalkozni, hogy a másik mit (nem) csinál, hanem talpra állni, jelentkezni, MEGFELELNI a TÖRVÉNYBEN SZABÁLYOZOTT FELTÉTELEKNEK, ELVÉGEZNI A TANULMÁNYOKAT, és a hivatásban MARADNI. Egyszerűbb "megsértődni" és/vagy gyűlölködni, mint gondolkodni és cselekedni.



"40 évesen elmennek nyugdíjba!', "Bezzeg biztonsági őrködésre nem fáradtak!"


Igen, elmennek, mert aki 40 évesen elmehet (!) nyugdíjba, annak már tényleg van olyan egészségügyi problémája, ami által nem állhat helyt teljes értékű emberként a rendőri (stb.) hivatás területén, - ezt olyan törvények tették lehetővé, amelyet a Magyar Köztársaság Országgyűlésén szavaztak meg - azoknak a "politikusoknak" a (NEM) részvételével (IS), akiknek most úgy habzik a szájuk, mintha lúgot ittak volna.

- Milyen kár, hogy nem ezt tették, - nagyobb hasznot hajtottak volna a közösségnek, amit úgy hívunk gyűjtőnéven, hogy Magyarság!



"200 ezres nyugdíjakat visznek haza és ennek ellenére elveszik másoktól a munkalehetőséget!"


Szükségesnek tarom tisztázni, hogy az átlagos beosztásból nyugdíjba vonuló rendőr SOHA nem vitt EDDIG se haza 200 ezer forintos, - vagy azt meghaladó mértékű - nyugdíjat, - eszem ágában nem jutna dolgozni a nyugdíj mellett, ha nekem (például) 250 ezer forintos lenne a nyugdíjam. Tovább megyek: Kitekerném a Párom nyakát, ha el merne menni dolgozni az ilyen nyugdíjam mellett, mert lazán eltartanám belőle.

Ehelyett napi kilenc órában szenved létminimumért egy ÁLLAMI cégnél, ahol egy psychopata szekálja nap mint nap ezért a "fizetésért", - mert ez az ember mindenre alkalmas, csak arra nem, hogy emberekkel foglalkozzon, embereket irányítson. - Ugye, milyen pozitív példa? - Más kérdés, hogy rendőr sem vagyok, - sem aktív, sem nyugdíjas.

Más aspektusból megközelítve:

A leendő munkáltatót nagyon nem érdekli, hogy ki, honnan jelentkezik feltételre, - a versenyképesebb munkaerőt fogja választani - ha ex-rendőr, ha nem, - ergo, nem fedi a valóságot, hogy mások elől "viszi el a munkahelyet" BÁRKI IS.

Az említett réteg elméleti és/vagy gyakorlati felkészültsége az, ami nagy kincs a biztonsági cégeknek, - lehet sértődött megjegyzéseket tenni, de ezeket az embereket már nem kell a nulláról kiképezniük a munkáltatóknak, mert tudnak valami olyat, amit a hőbörgők közül soknak 10 hónap alatt nem sikerül megtanulnia. Az egyéni igényekhez való kiképzés rengeteg pénzbe kerül, - hülye lenne milliókat áldozni bármelyik cég a kiképzésbe, amikor pár százezerből megúszhatja ezt átképzések szervezésével.

Van-e szakmai múlt? Képzettség? Előélet? Milyen? Erkölcsileg feddhetetlen-e az illető? Megbízható-e? Mennyiért vállalja a munkát? Milyen munkarendet vállal? Bírja-e a terhelést?

Ilyen kérdésekre keresnek - és gyűjtenek - válaszokat a biztonságtechnikai cégek pr-esei, - aztán "győzzön a - SZÁMUKRA - jobbik!"

Mi motiválhat egy ex-rendőrt arra, hogy munkát vállaljon nyugdíjasan?

Elsősorban az, hogy "Jobban élünk, mint 20 éve!" Manapság nem az a trendi, hogy a felnövekvő nemzedék segít a kiöregedő szülein, hanem fordítva: Az idősebb korosztály próbál meg - többnyire lemondások árán - segíteni a leszármazottjain, mert olyan gondtalanul "élik Világukat".

Régen fordítva volt ám ez, nem így! Másik ok lehet, hogy rendőrnek alkalmatlan lehet már ugyan, de senki nem várhatja el egy ex-rendőrtől SEM, hogy a négy fal között dilizzen be, - tudom, "Járjon ide! Járjon oda! Nézzen körül a Világban, - most van ideje ilyesmire! Járjon színházba!" stb., stb., stb... Ezeket is pénzért "mérik", - erre nem jut a "zsíros" nyugdíjból! Amíg nem lett nyugdíjas egy rendőr, sok olyan dologhoz nem volt joga, ami a köpködőknek természetes joguk a mai napig is. Hadd legyen nyugdíj után végre joga ahhoz ugyanennek a rendőrnek, hogy ne irigy emberek acsarkodása vezérelje az életét, - legalább ennyi hadd legyen!


Egyébként ellentmondásosnak gondolom azt is, hogy "Mé' megy el nyugdíjba?", - de ha elmegy, "Akko'mé' dolgozik?"

Aprócska, de biztos jele ez a következetesség nélküli irigykedésnek.



"2006. október"


Ehhez nincs mit hozzáfűzni érdemben, - a jogszerűtlenül "intézkedő rENDŐRÖKET" kíméletlenül be kell azonosítani és eltávolítani a testületből, - ezek nem méltóak a békés lakosság megelőlegezett bizalmára! A többségében jogszerűen intézkedő Rendőr viszont parancsra cselekedett, - nincs elfogadható mentség arra, hogy többszöri, jól hallható felszólításra, könnygáz bevetésére, levegőbe leadott figyelmeztető lövésre sem hajlandó megérteni valaki azt, hogy be kell fejeznie a rendbontást, el kell hagynia egy műveleti területet. - A be nem jelentett, nem engedélyezett "demonstráció" IS rendbontás! Lehet "keménykedni", de nem éri meg, - az oszlató sorfal rendőreit többek között arra is kiképezik, hogy amikor muszáj fizikailag fellépnie, akkor már (!) ne mérlegeljen személyre szólóan.

Aki ezt nem képes megérteni, az "így járt", - speciel, kártérítést SEM fizetnék senkinek, aki többszöri felszólítást követően fizikai kontaktusba keveredett az oszlatókkal. Akiben indulatokat kavartak ezen soraim, azoknak csak egy kérdésem van:

Mit szólna hozzá az illető, ha a "békés gyújtogatók" az ő, saját tulajdonát "találják meg demonstrációs céllal"?

- Hozzáteszem: Terrorizmus, zavargás martalékává vált anyagi javakra nem fizet semmilyen biztosító.

" - Nem az enyém, - nem számít!" Igaz?



"Az elmúlt nyolc évben miért nem demonstráltak?"


Ez, - először is nem érv, hanem kérdés, - de egy olyan idétlenség, mintha azt kérdezném valakitől:

Miért nem tartott igényt nyolc éve is a hatéves gyermeke után járó családi pótlékra?

Valóban morbid, nem életszerű hasonlat, de a rendvédelmiek ENNYI IDŐN KERESZTÜL AKARTÁK BÉKÉSEN, TÜRELEMMEL MEGOLDANI a (vélt) SÉRELMEIKET, - leszarta mindenki őket, illetve csak hitegetés ment.

Ugye nem gondolta senki komolyan, hogy megvárják, amig újra "azok" kerülnek hatalomra, - miközben egyik napról a másikra élnek?

2011. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:

Vannak még problémák



A visszafoglalkoztatottak hogyan fogják ellátni a szolgálatukat, mire fogják képezni fiatalabb kollégáikat?

A hülye is átlátja, hogy az ily módon munkába kényszerítettek munkájában nem lesz köszönet.

Az első, amit meg fognak tanítani az ifjabb korosztályoknak, hogy "Soha ne higgyél az államnak!", - és így tovább.

Az intézkedéseket pedig - már most lehet borítékolni, - hogy a "társadalmi igazságérzet" jegyében fogják megtenni: Ott, annak, és úgy fognak "számolni", ahogyan a legtöbbet tudnak ártani, - és IGAZUK LESZ, - gondolom, nem kell részletesen felvázolnom, hogy miért.


Akiket azzal hitegettek - a szerződés aláírásakor, - hogy törvényesen élhet a korkedvezményes nyugdíjba vonulás lehetőségével, azt nem kellene piszkálni, (menjen, és előbb-utóbb kihalnak azok az emberek, akik ilyen korkedvezménnyel tudtak nyugdíjba menni).

Ha új embereket óhajt felvenni az állam a nyugdíjazások által megüresedett helyekre, akkor viszont részletekre kiterjedően, - BECSÜLETTEL - tájékoztatni kell az ÖSSZES (kedvező és kedvezőtlen) VÁLTOZÁSRÓL, RÉSZLETRŐL az újonnan jelentkezőt.

( - Amennyiben így is vállalja a hivatást az illető, akkor mehet tovább a felvételi procedúrát végigvinni, - egyébként nem. )

Nyitott kérdés csak az marad, hogy ki fogja vállalni ezek után az érintett hivatások bármelyikét is, - ki az, aki vállal a semmiért olyan kötöttségeket, amelyeket az itt köpködők többsége semmi pénzért nem vállalna?


Külön témakört, - a legfelháborítóbbat - képvisel az AZ ÁLLAM EGYOLDALÚ SZERZŐDÉSSZEGÉSE.

Utána lehet kutakodni: A legkorruptabb országokban SEM (!) meri ezt megtenni senki SENKIVEL, - nemhogy azokkal, akik a szekerüket tolták évtizedeken keresztül. Ez a gyakorlat CSAK MAGYARORSZÁGON ismert!

Lehet tapsikolni, - de majd akkor tapsikoljon mindenki, amikor a személyét érintő réteg kerül sorra a "listán"!

- Felállva tapsikoljon majd akkor is az illető, aki a véleményem kifejtésének okán most acsarkodva "nekem fog ugrani"!

Én nem fogok akkor SEM (!) tapsikolni!

2011. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:

Azoknak az embereknek, akik nem látnak a sárga irigységtől


Nem sok irigyelni való van az érintett réteg életében, - csak a látszólagos "fényt, és csillogást" látják egy tűzoltó, rendőr, katona, pénzügyőr, büntetés végrehajtásban beosztott munkaerő életében, meg sem próbálnak sokan mélyebbre tekinteni, mert ez így kényelmes, egyszerűbb "köpködni". Bevallom őszintén, tűzoltó például semmi pénzért nem lennék, pedig azok az emberek, akik ezt a hivatást gyakorolják, szarért-húgyért - ÉS FIZIKAI ÉRTELEMBEN - kockáztatják nap mint nap az életüket, - többnyire az emberi hülyeség következményeinek, vagy a természeti katasztrófák elhárításának okán, - zokszó nélkül végzik a szürke hétköznapokon ezt az embert próbáló hivatást. - Ez az oka annak, hogy nem pihenni megy a pihenőnapos tűzoltó, hanem "maszekolni" próbál - többnyire nem egy személyben, önmagáért. Azt gondolom, hogy addig kell örülnünk, amíg a tűzoltó "lóbálhatja a lábát" a kaszárnyában, és nem kell vonulnia, - ha 24 órát "pihen" egy tűzoltó, akkor nem adódott olyan esemény a körzetében, amelynek gyakran akad halálos áldozata. Amikor dolgoznia kell, akkor viszont nincs kímélet: Ha 15 -ször kell vonulnia 24 óra alatt, - és közel áll ez az igazsághoz egy ítéletidővel megspékelt napon, - akkor senki nincs tekintettel arra, hogy adott esetben túl van már a 15-ből 10 bevetésen, Neki teljesítenie kell. Olyat persze el sem tud képzelni magyar ember, hogy a többségüket a hivatásuk szeretete, az adrenalin utáni vágy, a tenni akarás, az, hogy fokozottan hasznosnak szeretnék magukat tudni a társadalomban, - vagy hasonló elgondolás - tart a pályán, mert a magyar ember csak a kedvezményekben és a pénzben tud gondolkodni, másra nem képes. (-Azt gondolom, nem csak a tűzoltókra igaz részletekről fogok írni a továbbiakban...) ŐK VÁLASZTOTTÁK EZT A HIVATÁST! -Lehet érvelni is ezzel... Valóban Ők, - mármint a tűzoltók, rendőrök, stb., stb., stb.... Van azért annak egy háttere is, hogy valaki ilyen és ehhez hasonló hivatásokban "lébecoljon". Tudják-e az irigykedők, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelniük azoknak az embereknek, akiket nap mint nap negatív kritikával illetnek, vagy csak akkor ismernek ezekre, amikor "munkaalannyá" válnak? Amikor egy említettek körébe tartozó hivatásra jelentkezik valaki, sok olyan dolgot vállal, amit a kritizálók többsége semmi pénzért nem vállalna. Az elsők között említeném meg, hogy aki ilyen hivatást vállal, az önként vállalkozik arra, hogy egy parancsuralmi rendszer részeként teszi a dolgát, - szabályok szerint él, amelyek betartásának elmulasztását gyakran szankcionálják, mégpedig katonai bíróságon, ahol másfélszer, kétszer annyit mérnek mindenért, mint egy polgári bíróságon. - Nem gondolom úgy, hogy ez nem helyes így, - akit a köz bizalmával ruháznak fel valamilyen mértékben, az fokozottabban feleljen is a (nem) tetteiért! Aztán itt van az erkölcsi feddhetetlenség, - szóba sem állnak emberrel, amíg erről meg nem győződtek a felvételi eljárást lefolytatók. Nem árt, ha a jelentkező - EGY IDŐBEN - alkalmas mind fizikailag, mind psychikailag, mind mentálisan a választott hivatására, - hiába vagyok "fasza gyerek" a futópályán, ha nem tudom psychikailag feldolgozni azt, amit kettő szolgálat alatt átéltem, láttam, vagy képtelen vagyok arra, hogy átérezzem mások problémáját, ill. képtelen vagyok bármiféle együttműködésre, - mert "különbnek érzem magam" mindenkinél. Bármennyire hihetetlen, ezeknél a hivatásoknál - MA MÁR - nem elég, hogy "beverekedtem magam, és életem végéig elhempergek" az adott területen, időről-időre továbbképzéseken kell részt venni - NEM RITKÁN A "PIHENŐNAP" TERHÉRE, - hogy az ember mindig ott legyen a "topon". Fizikai állapot, (szükség esetén önvédelem, fegyverismereti-, fegyverhasználati-, kényszerítőeszközök használatára, megelőző-, kísérő-, lezáró intézkedésekre kiterjedő továbbképzések, - mert ugye, "nagyjaink" állandóan "kombinálják a jogot"...), psychikai-, tapasztal-megosztó tréningek (amelyek nem a csajozásról szólnak), de ha új technikai-, biztonságtechnikai fejlesztést hajtanak végre - a korral haladás okán, - akkor azt sem árt megismerni tüzetesebben, hogy mire képes az az eszköz, amit egy rendvédelmi alkalmazott gondjaira bíznak. A mentális hozzáállásról pedig tömören csak annyit, hogy csapatban kell gondolkodniuk ezeknek az embereknek, - nem "partizánkodhatnak" saját szakállra, mert a társaik életéért is felelnek a sajátjukon és a kimentendő ember életén kívül. Azt pedig el kell felejteni, hogy 100 %-osan biztos szabadság, 100 %-osan biztos pihenőnap, ill. ünnep, vagy munkaszüneti nap. ( - Nyilván nem az irodistákról írtam utóbb.) Mint említettem, ma már önkéntes alapon megy ezeknek a szolgálatoknak a vállalása, de meg kellene értenie végre azt is mindenkinek, hogy az emberi teljesítőképességnek is vannak határai, hogy túlcivilizálódott a Föld, és nem tud annyi embernek munkát adni, amennyit kiváltott az emberiség a technikai vívmányokkal, hogy nem lehet élete alkonyán senkit arra ítélni, hogy huszon-, harminc-, ötven ezer forintokból vegetáljon - azt kívánva magának nap mint nap, hogy "Bárcsak vége lenne már!" SENKI NEM KÉREDZKEDETT A VILÁGRA! - Nem az az alapvető probléma, amiből azt csinálnak.

2011. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
88%

A korkedvezményes nyugdíjba vonulás jogának elvételéért lobbizó "politikusoknak"


Ha Önöket éri olyan katasztrófa, amely folyamán bármelyik érintett szolgálat szolgálataira szükségük lenne, csak olyan életkorú emberek vonuljanak a segítségükre, amelyek a fizikai adottságaiknál fogva képtelenek lesznek Önöket, vagy közeli hozzátartozójukat megmenteni!

Olyan embereket küldjenek a védelmükre, akik a járműről kettő perc alatt vánszorognak le! - Én bizony direkt megtenném az adott parancsnok helyében! Köszönöm, hogy megtisztelt figyelmével az, aki elolvasta a gondolataimat, - még akkor is, ha nem ért velem egyet!

Legyenek "büszkék" arra, hogy annak az államnak képezik, képezték a részét, amelyik élen járva mutat NEGATÍV példát az egyoldalú szerződésszegések területén!

2011. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
88%

"Szia leszerelő.


Azt ne, mondd, hogy eddig az igazoltatáson meg a traffipaxozáson túl annyira törtétek magatokat.

Azt meg csinálhatod 60 évesen is."


11 éve vagyok a cégnél.SOHA NEM TRAFIPAXOZTAM...AZ emberek azt hiszik ez az egy féle meló van itt...Bár hozzáteszem,az fúj azokra is akinek vaj van a füle mögött.Be kell tartani a KRESZT ,és nincs miért köpködni őket.

2011. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:

Kérdező kommentje, ma 04:23


Kedves kérdező! Először is azután hülyézz te engem, miután én is lehülyéztelek a véleményedért.


Dél-Hevesben lakom, ha hallgatsz híreket, talán elhiszed, hogy nekem nem kell bemutatni a cigányokkal való együttélés buktatóit.

Jól emlékszem pl. arra az esetre, mikor egy kocsmai csetepatét a kiérkező rendőr a kocsiból izgult végig, mondván, hogy neki családja van.

Ugyanez a rendőr viszont félelmet nem ismerve, törzsőrmesteri hatalmának biztos tudatában bünteti meg a csengővel vagy macskaszemmel nem rendelkező kerékpárosokat.

Úgyhogy igen, legyezgeti az igazságérzetemet az, ha ez az ember nem mehet 40 évesen nyugdíjba. Nem szolgált rá.


Orvosok: hát igen, jól összefoglaltad a lényeget, a hálapénz elég jól kompenzálja a gyakran tényleg nevetséges béreket. Messze az átlagos hazai életszínvonal felett tudnak éldegélni mindent összevetve. Ha meg ez kevés, és külföldön akar gyógyítani, hát taníttassa ki magát ott.


Tanárnak lenni nem csak ma "rossz" dolog, korábban is az volt, az előző rendszerben is. Anyagilag mindenképp.

Aki tanárnak megy, érezzen magában olyan elhivatottságot, ami kárpótolja a nem túl magas anyagi megbecsülésért.

Sajnos ez az elhivatottság is egyre inkább kiveszőben van.

Tanárból, rendőrből, orvosból egyaránt.


"Miért nem basztatja a kormány a fodrászokat vagy az autószerelőket?"


Mire gondolsz? Vegyék el a kedvezményes 62 éves nyugdíjkorhatárukat?

Őket basztatja leginkább a mindenkori kormány. Csak ők nem érnek rá tüntetni.

2011. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
5%

"Be kell tartani a KRESZT ,és nincs miért köpködni őket."


Betartom, ettől függetlenül adtok okot a "köpködésre".

Lásd eggyel fentebb, és ez nem egyedi eset, ezt nyugodtan nevezhetjük általánosnak.

2011. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:

13:52

Szerintem nincs igazad, de nem állok le vitatkozni.


2006 az egy fura esemény volt, sokak szerint nem cska magyar rendőrök voltak, meg doppingolták őket, mondván, h nyugtatót kapnak, sok mindent lehet hallani. Az is igaz, hogy a politikai provokátorok ott voltak a tömegben, meg szerintem a rendőrök oldalán is.

Ha ez igaz, akkor miért nem a pártok ellen tüntetünk? Miért nem őket vonjuk felelősségre?

2011. jún. 5. 20:52
 59/73 anonim ***** válasza:

"Szerintem nincs igazad, de nem állok le vitatkozni"


Pedig azt hittem, azért tetted fel a kérdést, hogy vitatkozzunk róla, vagy legalábbis megismerj különböző álláspontokat.

Ha nem, hát nem, akkor mondogasd hangosan az előre megírt válaszodat.

2011. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 A kérdező kommentje:
Ma voltak kint a tanárok tüntetni. Eső is esett. Azt mondták, ha szeptemberig nem lesz változás, akkor sztrájkolnak. Őszintén? Mit fognak elérni? Már tönkre tették őket. Az egész országot tönkretették.
2011. jún. 6. 01:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!