Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez most elég nagy butaság volt?

Ez most elég nagy butaság volt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már nincs érvényes diákigazolványom ezért most egy barátom érvényes diákjával utazom és diákbérlettel.


Ez minek minősül pontosan?

Okirat hamisítás vagy csalás ?


Tőlem 60 km-re lévő elektronikai cégnél dolgozom az utazást pedig nem térítik. A felnőtt bérlet több tízezer forint lenne, diákkal viszont csak a 10% át kell fizetnem.


Mire számíthatok ha kiderül a turpisság? :S


2011. jún. 10. 18:42
 1/8 anonim válasza:
100%
Egyszer húgom lebukott, amikor az én bérletemmel és igazolványommal utazott, pedig nagyon hasonlítunk, és mégis az ellenőr kiszúrta, és mondta hogy vegyen magának, de nem csinált semmit, nem büntette meg.
2011. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, mire számíthatnál, sztem inkább csalás, mintsem hamisítás. Én azt tanácsolnám, ha jön az ellenőr, egyszerűen mondd azt, hogy nincs jegyed, megbüntet és kész.
2011. jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Lehet,hogy többeket felháborít amit írok,de a helyedben én is biztos ezt tenném.Szerencsétlen dolgozó embernek a megélhetéshez alig van pénze,és erre fel emelnek mindent,kivéve a fizetést....
2011. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Visszaélés okirattal


1 év vagy pénzbüntetés.

2011. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vree ***** válasza:
52%

Miért lenne okirathamisítás? Te csináltad az igazolványt vagy a bérletet, vagy beléjük javítottál?


Előző választ tartom valószínűnek, a diákigazolvány ugye hivatalos közirat (azaz a magánirattal ellentétben állami hatáskörbe tartozik) amit arra felhatalmazott személy (iskolaigazgató) állított ki.

2011. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha nincs még priuszod, megúszod szóbeli figyelmeztetéssel (még akkor is, ha te hamisítottad volna...) de kuva nehéz ilyennel lebukni
2011. jún. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel a diákigazolvány közokirat, és a te más nevére szóló közokiratot felhasználod, ezért bizony elköveted a közokirat-hamisítást. Az, hogy tesznek-e ellened feljelentést, az ellenőrön/felettes szerven múlik. Nem tudom mi a gyakorlat, de az, hogy megbüntetnek alapjáraton pénzbírsággal, amiért nem fizetted ki a teljes árat az biztos, hogy azon kívül tesznek -e lépéseket az ügyben nem tudni. Ha eljárás is indul ezért még nem adnak komoly büntetést.
2011. jún. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem hamisítás, hanem közokirattal való visszaélés, ha az ellenőrnek nincs jókedve, megütheted a bokádat - ha nincs priuszod, nem nagyon, mondjuk pénzbüntetéssel, de volt már, hogy valaki felfüggesztettet kapott érte.
2011. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!