Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lefotóztam egy rendőrautót,...

Anthony199206 kérdése:

Lefotóztam egy rendőrautót, majd ezután igazoltatott a rendőr. Ilyen esetben feljelent, vagy csak figyelmeztetést kapok?

Figyelt kérdés
Nos, az egész úgy történt, hogy a rendőrautó állt a kereszteződés közepén, bekapcsolt fényhíddal, én meg lefotóztam. Ezután kiszállt a rendőr, odajött hozzám, hogy adjak neki személyigazolványt. Nem volt nálam semmi papír, mivel munkából mentem hazafelé. Lekérték az adataimat, és töröltették a képet. Közben mondta az egyik(3-an voltak), hogy ha felkerül valamilyen weboldalra, akkor találkozunk a bíróságon személyiségi jogok megsértése miatt, és ezután mondta, hogy legjobb lenne ha ott kitörölném. Én ezt meg is tettem. Az adatok egyeztek, így elköszöntek, és elmentek. Kérdésem, hogy ilyen esetben kapok az esetről valamilyen levelet, vagy bármit? Ez szabálysértésnek számít? Vonhat maga után még valamit? Figyelmeztetésnek számít, vagy feljelentésnek?
2011. júl. 12. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
minek fotóztad le? tudhatnád h ezeknek semmi se szent
2011. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát, elvileg előállíthattak volna, mivel nem tudtad igazolni a személyazonosságodat, de mivel nem tették, már nem is fogják.

Bármilyen meglepő, de egy rendőrautónak nincsenek személyiségi jogai. Ha a képen nem látszanak a rendőrök, vagy nem felismerhetők, akkor a képpel semmi baj nincs.

2011. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi sem lett volna belőle :)

Nézd meg googleban mennyi rendőrös kép van akkor szted azokat mindet megbirságolták mert "felkerült valamilyen weboldalra"??

Csak zavarta őket hogy fényképezel ennyi :P

2011. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

jól rád ijesztettek. :-)))


ennek nincs semmilyen nyoma. tehát felejtsd el!

2011. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A képet töröltették velem, és amúgy sem látszottak rajta, mert oldalról fényképeztem, telefonnal.


Azért fotóztam, mert tetszik a kocsi, a rendőröket utálom, a Ford-okat imádom, az meg egy Focus... Pech... Nem akartam ott előhozakodni vele, hogy mi úgy tanultuk állampolgári ismeretekből((pont ebből szóbeliztem 1 hónapja érettségin)), hogy hang és képmás rögzítése esetén, amíg nem hozom nyilvánosságra, nem sértek jogot. De akkor eszerint semmi nem lesz már? Az szép ha csak beijesztetek...

2011. júl. 12. 14:47
 6/16 anonim ***** válasza:
nem még csak vádat se tudnának ellened emelni ugyanis bizonyítékuk nincs rá, de ha lenne az se lenne törvényszegő ezek szerint.
2011. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így van. Gondolj csak bele, hogy ha én csinálnék rólad egy csomó fényképet az utcán, és azt mondjuk otthon rendezgetném, vagy csinálnék egy "jó pasik" adatbázist és betennélek.

Maradjunk annyiban, hogy engedélye nélkül senkit nem fényképezhetsz le, és ha mondjuk egy születésnapon kaptál engedélyt, azt nem használhatod fel pl reklámcélra.

2011. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem. Na de lényeg, hogy ebből nekem már nem lehet bajom, remélem. Na meg levelet se kéne kapni :D
2011. júl. 12. 14:59
 9/16 anonim ***** válasza:
:) ez jó volt ez az utolsó válasz
2011. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kozteruleten azt fotozol, amit akarsz. A szemelyisegi jogi perek amugy polgari jogi perek, szoval ott nincs vademeles.
2011. júl. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!